K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Burun ameliyatı olanlar yardım edin!

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
54
Burnumdaki et ve kemik eğriliği hayatımı kararttı resmen.Nefes alamıyorum,kulaklarımda aşırı baskı beni çok kötü etkliliyor.Birkaç doktor ameliyat dedi.Ameliyat olanlar anlatabilirmi,ameliyat sonrası slikon tamponla kolay nefes alınıyormu,tampon nekadar burunda kalıyor,çıkarır çıkarmaz nefes alınabiliyormu?senağlama

cnm benimde burnum aynı senin gibi..olmayı düşünüyorum..akrabam 4 gün önce oldu ve çok agrı çekti,bugun 4.günü ve daha bi kelime bile konuşmadı agrıdan dolayı...genelde agrı olmas grip gibi bi agrı çekersin ameliyattan sonra derler ama akrabam çok kötü oldu.kişiden kişiye değişiyor sanırım..kimisi hiç agrı çekmiyormuş..kimisidee hayattaa bu ameliyat çekilmez diyor...gözünü korkutmak istemem ama bende olmayı düşünüyorum zaten inş agrı falan çekmeyiz biz:)

CANIM geçmiş olsun .. bende ameliyat oldum kemiğim cok yamuktu sağda nefes yoktu hiç böle balğam yutuyordum sesim değişik cıkıyordu ağzım acık hep bu yuzden hasta oluyordm ..3 ay önce ameliyat oldum bende .. şimdi cok iiyım .. ama öle cok ağrı felan yok ya sanırım bu bunyeye ğöre değişiyor ..siğara içimi bu işicok etkılıyor .. ama korkulcak bişi değil .. bende cok karasız kaldım ama ğittiğim drlar bana ya olcan yada hayatın boyunca spreylerle yaşayacan..spreyım vardı etımı küçültuyordu alerjıktı =)
olmuşken estetiğide cıkardım aradan =) geçmiş olsun canım ama et kemik ol ve kurtul canım ..

hambospara sen şanslıymıssın ben de aynı amelıyatı oldum şişti morardı uykusuzluk vs vs tamponlar cıkalı 2 haftayı gecıyor hala nefes alamıyorum amelıyat olalı da 3 hafta hala morarıklarım gecmedi, bence de kısıden kısıye degısıyor ama kesınlıkle ıstedıgıne emın olmadan yaptırıvereyım dıyerek karar vermeyın bence

arkadaşlar bende çarşamba günü olucam allahın izniyle ve çokkk korkuyorumm bende o acı çekenler kısmına girecekmiyim diye burda olana arkadaşlar vasa uzm. dr. celal bayram nasıl acaba

slmlar kbb uzmanı fazıl apaydın izmir de en iyi,ben ona ameliyat oldum 2 ay oldu,memnunum gayet,en başta bn çok ağrı çektim,temmuzun ortasında çay kaşığıyla su içicem diye uğraşıodm,ağrı kesicileri bile yutamıyordum,annem toz yapıp suyla karıştırıyordu,bu bünyeden bünyeye değişiyor olabilir,mesela bizim alt komşumuz da oldu o tuvalete gidicem diye bayılmış kalmış,ayağı kalkınca,çok ağır geçirdim ama sonucundan memnunum.tam 8 profosör dolaştm,tampon 4 gün filan kaldı,çıkarıncada hemen nefes alamıyorsun...burun şekli de 6 ayda halini alıyormuş,ameliyatım 4,5 saat sürdü...:-)ama hepsi geçici bunu da unutma

Benimde burun kemiği eğriliği problemim vardı,özellikle sabah kalktığımda boğaz ağrısı ve aşırı burun tıkanıklığı şeklinde bana geri dönüyordu bu sorun.
Estetik opreasyonu geçirmeden deviasyon ameliyatı oldum
tamponlarım silikon değildi 2 gün çok zor geçti
arkadaşımızın da dediği gibi bende lavoboya giderken düşüp bayılmışım çok ağrım oldu yiyip içemedim doktorum bile dokuların çok zor iyileşiyor dedi bana ,
morluk oluşmadı 1 hafta içinde ameliyat olduğum bile anlaşılmadı..
Ancak şuanda tekrar nefes alamıyorum tüm sorunlarım malesef ki geri döndü muayne olduğumda doktorum mukozalarda büyüme var dedi sanırım tekrar operasyon geçireceğim..Doktorunuzu iyi seçin olabilecek sorunları filanda konuşun derim...Yok yere başıma iş açıldı tekrardan..:gitme:

Bendede bütün arkadaşların yazdıgı problemler var ve yıllardır çekiyorum bendee en belirgin olanıda sesim bazen hiç çıkmıyor kulaklarda basınç grip oldugumdada aylarca geçmeyen tıkanıklık bugün doktora gittim ssk samatya araştırma hastanesi memnun kaldım randevuyu netten dün aldım ertresi güne randevum verildi bugune yanii.... doktor önceki gün özel gittigim doktordan daha ilgili ve bilgiliydi; hemen ameliyat yapalım sizi dedi ve ekim 19 ameliyatım var ameliyat sonrasını sizlerle paylaşırım agrılı yada agrısız zaten çok gecikmiş bir ameliyat agrısıda olsaa nihayetindee geçecek.

merhaba, bendede burun kemıgınde eğrılık ve etlerde buyume var, hem yürüyup hem koşnusamıyorum, 1 sayfa yazıyı seslı okuyunca sayfa sonunda nefes nefese kalıyorum, gecelerı süreklı sırtustu yaıyorum, bende özellıkle gecelerı cok tıkanıyorum...afedersınız ama kocamla rahat rahat öpüsemıyom bile, artık cok bunaldım özelde gıttıgım dr amelıyat demişti ama cok korkuyorum ben genel anestezı ıstıcem birde o tamponarı cıkarırken cok acıyormusya ondan daha cok korkuyorum...

birde local ile amelıyat olan arkadaslar ıgnelerı burnun ıcınden mı yapıyolar çok acıyomu, cok duyuyomusunuz yaptıklarını..?

merhaba, bendede burun kemıgınde eğrılık ve etlerde buyume var, hem yürüyup hem koşnusamıyorum, 1 sayfa yazıyı seslı okuyunca sayfa sonunda nefes nefese kalıyorum, gecelerı süreklı sırtustu yaıyorum, bende özellıkle gecelerı cok tıkanıyorum...afedersınız ama kocamla rahat rahat öpüsemıyom bile, artık cok bunaldım özelde gıttıgım dr amelıyat demişti ama cok korkuyorum ben genel anestezı ıstıcem birde o tamponarı cıkarırken cok acıyormusya ondan daha cok korkuyorum...

birde local ile amelıyat olan arkadaslar ıgnelerı burnun ıcınden mı yapıyolar çok acıyomu, cok duyuyomusunuz yaptıklarını..?

Mrh.1 ay önce oldum ameliyatımı,genel anestezi yapıldı.Ameliyat sonrası odaya alındığımda hiç ameliyat olmamışım gibiydi.Ama ertesi gün tamponlar burnumdayken nefes alamadım,sabaha kadar balkonda pinekledim.Bir de hava çok sıcaktı Ağustos sonuydu.Tamponlar alındıktan sonra rahatladım ,ama 1 ay geçti nefes alışım hala düzene girmedi,tabiki eskisi gibi asla değil.Fakat kontrole gittiğimde tekrar doku oluşmuş.İlerde sorun oluşturursa tekrar operasyon gerekebilirmiş.Ameliyatınızı bir an önce ve iyi bir dr.a olun derim,herkese geçmiş olsun.Ha bu arada slikon tamponların alınışını hiç hissetmedim diyebilirim.

]Geçen ay ve bugün başka bir K.B.B doktoruna gittim.Her doktor farklı şeyler söylüyorr..

salak dr bana çok geç kaldın ,acil amelaiyat olman lazım,yaşım geçiyormuş faso fiso ilerde çok sıkıntı çekersin dedi anlıcagız abarttıda abarttıı salak:umursamaz:

Bugunki yardımcı doc.dr du KADINA diğer dr anlattıklarını anlattım hiçbirne evet demedi.Yani acil olmam falan gerekmiyormuş.nEFES ALMADA sorun olmadığı sürece olmaya gerek yok dedi banada drlara bile güvenmiyorum artık

bende bu gün gittim devlet hastanesıne tomgrafımde göturdum, şöyle bir burnuma baktı, etlerde biraz buyume var dedı amelıyada gerek yok dedı yaa sınır ettı benı, adama akşamları oluyor, nefes alamıyorum diyorum, ama okyanus suyu yazdı götürdüğüm tomografıye bakmadı bile yaa sinir oldum, geçmezse gel yıne dedı ama ufff özeldede cok para ıstıyorlar, 1 ay sonra falan yıne geçmedı dıye gıtsem mı acaba aynı kısıye ? raporumda da nazal septum devıasyonu dıye yazıyr yanii..

ya bu sorunun ilaçla falan tedavisi yok mu kızlar? eskiden hiçbişi yoktu. son bi iki yılda oldu ne olduysa:KK43:(özellikle geceleri çok zor nefes alıyorum. mecburen ağzım açık kalıyor sanırım sabaha nasıl krumuş oluyor. şimdi bebek bekliyorum bu sorunum daha da arttı ama ben ameliyattan çok korkuyorum yaa....napcaz bu problemi?acaba amelyat ne kadar sürüyor?

merhabalar benim de eşimin burnunda kemik ve et çıktı geceleri horluyor ve uyku apsesi denilen hastalığı yaşıyor yani arada 5-6 saniye tıkanıp sonra birden nefes alıyor dr. gittik bize ameliyat olmasını önerdi yanlız estetik yok kemik içinde dışında görüntüsünde hiçbir problem yok yanlızca kemik ve et alınacak ve kapalı yöntemle bi aletle kameralı falan onunla ypılacak başka doktora gitmedik bir doktorun deyişiyle 1 haziranda olacak kapalı burun ameliyatı olan varmı ? bi arkadaşım kapalıyı pek önermiyorlar dedi bi başkası ise sadece et ve kemikse estetik yoksa korkma dedi şimdi tedirginim çok acı çekerse ben yandım zorla götürdüm çünkü:KK43:((

bende kemık egrılıgı ıcın 6 ay önce (tarıh tam hatırlamıyorum) özelde amelıyat oldum geceleri nefes alamıyordum ama suan dunya varmıs dıyorum dr.nuzu hst. ıyı secersenız sorun olmuyor sılıkon tampon koyuldu ve gunde sık sık dr. un aldırdıgı su ıle yıkarsan rahat nefes alıyorsun acı oluyor elbet kolay degıl amelıyat sonucta ben uyutulmayı tercıh ettım tampon cıkarkende acı olmadı bırde hemen nefes almıyorsun dr. da dedı zaten 3 ay ıyılesme suresı var benım 1 ayda duzeldı suan gercekten cok ıyıyım ıyıkıde olmusum dıyorum.bırde amelıyat olmadan once dr. a sordum daha sonra buyume yaparmı et buyume yapabılırmıs ama kemıkte buyuk darbe almadıgın surece yada burnun kırılmadıgı surece yapmazmıs fiyata gelınce muayene 100tl amelıyat 1300tl.

X