Hematoloji - Kan bilimi Kan sayımımda kan değerim 6.3 :((

dertlisezen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
2.317
11
Kan testi yaptırdım gecen hafta.Kan degerım normalde 12 olması gerekırken benım 6 degerlerınde hatta gecen sene 5e kadar dustu.Hastalıgım cok sıddetlı gecmıyor,kan kaybı yapan bır durumum da yok anlamıyorum .Hastaneye yatmam gerekıyormus.Hastaneye yatıyorum kan naklı yapılıyor.Bırkac ay ılac kullanıyorum duzelıyor sonra yıne aynı oluyor.Ve kan ılacları kılo yapıyor :KK43: Kılo almak ıstemıyorum nasıl beslenmelıyım arkadaslar.

benımde oyleydı 6 ay kan ılacı ve b12 ıtamını kullandım
b12 kırmızıı ette var 3 ay boyuncca hergun 4 tane yemek kasıgı uyujlugunde kırmızıı et cıger yurek karacıger bılhassa dalak yedım duan 12.5 1.5 senedirde adtten sonra 12 olur normalde 12.5
beslenme onemlı egerkı bır sebebp bununamıyorsa kemık ılıgı dejeneresı vardır veya gaıtatda gzılı kan yanı bır sekılde vucutta kaçak var bagırdsakalarda bı sorun olabılır bence hastaneye yet neymıs arastırıldın bu çok onemlı senı korkutmak ıstemıyorum benım bu beslenme ıle duzelmeseydı bende ıncelenecektım annanemdede vardı mıdede polip cıktı polipler endoskopi ile alındı vee sımdık bısı yok

Kan testi yaptırdım gecen hafta.Kan degerım normalde 12 olması gerekırken benım 6 degerlerınde hatta gecen sene 5e kadar dustu.Hastalıgım cok sıddetlı gecmıyor,kan kaybı yapan bır durumum da yok anlamıyorum .Hastaneye yatmam gerekıyormus.Hastaneye yatıyorum kan naklı yapılıyor.Bırkac ay ılac kullanıyorum duzelıyor sonra yıne aynı oluyor.Ve kan ılacları kılo yapıyor :KK43: Kılo almak ıstemıyorum nasıl beslenmelıyım arkadaslar.

Öncelikle Geçmiş Olsun arkadaşım .
kanın Düşük evet cidden
beslenmene dikkat etmelisin yorum yapan arkadaşında dediği gibi dalak kırmızı et bol bol tüketmelisin
ama bence önce kanın neden düştüğünü araştırmaları gerekir hastanenin
akdeniz anemisi diye bir hastalık var biliyorsun belki bizler bu konuda bilincli değliz ama ciddi bir hastalıktır
kansızlık halsizliğe de yol açar günlük hayatını etkiler bence en kısa zamanda vucudundaki kanın neden düştüğünü araştır sonuc al
Genelde kesin bir şey söylemiyorlar bu konuda teşhis koymak çok zor fakat
vucudun kan kaybetmesinin önemli nedenlerinden biri senin dalağında bir problem olabilir.

Geçmiş Olsun Tekrar

seni telaşlandırmak istemem ama benm kayınvalidemde aynı sorun vardı kanı bitip duruodu en sonunda rahminde ur olduğu anlaşıldı aldılar rahmini şimdi maşallahı var eğer sende baktımadıysan bi baktır arkadaşım için rahat etsin..
bu arada benimde kanım iice duştu sanırım bende dr un verdiği ilaçları kullanmıorum hamileliğimde falanda vermişti hiç kullanmadım benmde kanımın iice azaldığını hissediorum bakalım ben nereye kadar dayancam ve ne zaman alcam hastanede soluğu..

sımdı arkadasım tahlıllere baktıgımda bı normal degerler yazıyo bı de benım degerlerım yazıyor.Benımkı 6.3 normal degerlerde 12-18 arası olmalıymıs. Sureklı yorgunum.Bir de vejeteryanım ben :KK43: nabıcam

benim de kanım düşük hematokrit 31 çıktı, normal değerler 35-50 arası. yani ortalama 40 falan olması gerek sanırım. ben de kan şurubuna başladım. o da kabızlık yapıyor.bakalım inşallah kilo almadan yükseltebiliriz.

canım benimde 7.2 çıkmıştı. tahliller falan yapıldı. böbreklerde veya başka bir organda kanama mı var diye baya bi incelendi. sonra kan iğnesi, vitamin verdiler. en fazla 10 oldu.

ferritinn degeriniz kac>?benimki dusuk 13 tu bi aylik maltofer kullanimiyla 19.94 oldu tam kan hemogramda 16 onun normal degerini bilmiorumm bilen varmi

X