fimo hamurundan çeşit çeşit aksesuarlar...

E

EU3

Ziyaretçi
evettt hanımlarr...fimo hamuru ile ilgili çeşitli paylaşımlar var mıydı bilmiyorum ama ben şiddetle paylaşmak istedim:1rolleyes:

önce bir kaç motif oluşturma örnekleriyle başlıcam paylaşıma..

yıldız motifi

yildiz.jpg

yapılışı:
yildiz01.jpg

1. Beyaz hamur ile 1 cm çapında 18 cm uuzunluğunda bir silindir oluşturunuz.

yildiz02.jpg

2. 6 eşit parçaya bölünüz. (Her parça 3cm)

yildiz03.jpg

3. 5 tanesini parmaklarınızla bastırarak üçgen hale getiriniz

yildiz04.jpg

4. Yuvarlak parçayı ortaya alarak üçgenleri etrafına diziniz.

yildiz05.jpg

5. Şeklin bozulmamasına dikkat ederek hamurların bibirine yapışması için hafifçe bastırınız.

yildiz06.jpg

6. Açık mavi hamur ile yine 1 cm çapında 18 cm uzunluğunda bir silindir oluşturunuz.Parmaklarınızla bastırarak üçgen hale getiriniz .5 parçaya bölünüz.

yildiz07.jpg

7. Yıldızı oluşturan üçgenlerin aralarında oluşan boşluklara açık mavi üçgenleri yerleştiriniz.( Bu parçalar hem yıldızın bozulmaması için destekleri hemde zemin rengini oluşturacaktır.)

yildiz08.jpg

8. Hafifce bastırarak desteklerin motife kaynaşmasını sağlayınız.

yildiz09.jpg

9. Desteklerde kullandığınız renk( açık mavi) ile 2mm kalınlığında bir levha açınız ve motifin çevresini bir kat sarınız.

yildiz10.jpg

10. Elinizle hafifçe bastırarak tüm parçaların birbirine kaynaşmasını sağlayınız.

yildiz11.jpg

11. Zemin üzerinde ileri geri hareketlerle motifi inceltin. ( çap=1.5 cm)

yildiz12.jpg

12. Çapı 1,5 cm oluncaya kadar zemin üzerinde inceltin. Silindirin yarısını 1,5 mm kalınlığında dilimler halinde kesiniz. (Dilimler,cam kaplanacak ise 1,5 mm ahşap kaplanacak ise 2 mm kalınlığında olmalıdır.)

yildiz13.jpg

13. Kalan motifi zeminde inceltmeye devam ediniz. Böylece bir motiften farklı ebatlar elde edebirisiniz. Hatta üç eşit parçaya bölerek yan yana birleştirip bir dilimde üç yıldız oluşturabilirsiniz.

devamı geleceka.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
fimoschlenkschafestep00r.jpg

1.aşama
fimoschlenkschafestep01.jpg

2.aşama
fimoschlenkschafestep02.jpg

3.aşama
fimoschlenkschafestep03.jpg

4.aşama
fimoschlenkschafestep04.jpg

5.aşama
fimoschlenkschafestep05.jpg

6.aşama
110 DERECELİK FIRINDA 30 DAKİKA BEKLETİYORUZ
fimoschlenkschafestep06.jpg

tirtil1.jpg

Bu sevimli tırtılın yapılışı o kadar kolay ki fimoyla tanışmak isteyenler için ideal olabilir.

Gerekli malzemeler:Renkli fimo hamurları, ince kablo

Bu tırtıl için biz sarı, lacivert ve yeşil renkleri seçtik.

Bunlardan kafa için bir büyük olmak üzere birkaç yuvarlak parça oluşturduk.

Kafa için beyaz ve siyah minik toplar hazırlayıp bunları gözlerini oluşturacak şekilde başına yapıştırdık.

Antenleri için kısa kablolar keserek başına sapladık ve ucuna fimodan yuvarlayarak şekil verdiğimiz uçlarını birleştirdik.

collage1h.jpg

Fotoğrafta da görüldüğü gibi, tırtılın başını oluşturduktan sonra bir kabloya geçirip sonra gövde için yaptığımız yuvarlakları

sırasıyla dizdik. Fırında 130 derece sıcaklıkta 30 dakika pişirip tırtılı tamamladık.

* Alternatif olarak topları hazırladıktan sonra kabloya pişirmek yerine her birini tek tek pudralanmış kürdanla delip pişirdikten

sonra da herhangi bir sicime dizebilirsiniz.

tirtiltn.jpg

a.s.

aaaa çok güzeller yaa ben de yapmalıyım :))

beğendinize sevindim hanımlara.s.
şu sıralar pek giremiorum girsem eklicem daha

canım bayıldım bunlara yaa özellikle tokaya çok şeker olmuş ellerine sağlık:1hug:

Çokk güzeller yaa. Bi ara merak saldım ama fırınım pek iyi değil yaktı hmn :KK43:

X