Tatlı Tarifi Yalancı Tavuk Göğsü-Resimli

Ankara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
640
2
çook kolay ve çok lezzetli bi tatlı,ben bayılıorum :)

*1 lt süt
*3 tepeleme yemek kaşığı un
*2 yemek kaşığı buğday nişastası
*8 yemek kaşığı şeker
*vanilya
*1 paket dr.oetker çikolata sosu ve bu sos içinde 500 ml süt

tavuk göğsünün yapılışı:önce unu çok hafif kavuruyoruz o un kokusunun tatlıya sinmemesi için,ama rengi değişmemeli dha sonra vanilya hariç bütün malzemleri koyup orta ateşte sürekli karıştırarak pişiriyoruz.kaynayınca ocaktan alıoruz vanilyayı da koyup soğutmak ve kıvamının dha güzel olması için karıştırıyoruz.
çikolata sosunun yapılış:500 ml süte 1 paket dr.oetker çikolata sosunu koyup kayanayana kadar karıştırıyoruz
veeeeee çikolata sosunu tavuk göğsümüzün üzerine döküyoruz,mmmmmmmm afiyet olsun :))

Son düzenleme:
kızlar markette çikolata sosu bulamadım kakaolu bisküviyi toz haline getirip üstüne döktüm

68086015.jpg

56495665.jpg

28489260.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
fotoların boyutu istediğim gbi olmadı ya :KK43:

Son düzenleme:
canım elıne saglık cok guzel gorunuyor bence cıkolata sosundan daha cok yakısıyor bıskuvı
ben goremedım ama yagsızmı oluyr canım bu ben yapıyorum yag koyuyorum unu yagla kavuruyorumda ondan sordum. yagsızsa oyle deneyım malum daha hafıf olur

evet cnm yağ koymuorum hiç daha hafif oluo tabi isteyen koyablr ama bölesi daha sağlıklı :))

Ellerine sağlık hem hafif hem pratik olmuş
Resimlerini düzelttim canım.

bu tatlıyı görümcem yapıyor bu aralar çok sık hafif ve güzel sütlü tatlılardan oluyor. ellerinize sağlık

Ellerine sağlık hem hafif hem pratik olmuş
Resimlerini düzelttim canım.

canım msjını yeni gördüm sayfanın sonundaymış farketmemşm:1hug: çok tşk edrm bu arada fotoları nası düzelttin ya bide bna öğretrsen çok sevnrm :)

ben yağı az olan arıyordum.yağsız olması çok hoş. haydi deniz mutfağa koş hihoyyyt

eline sağlık cnm
bende yapıyorum bu tatlıyı çok sık .
ben üzerine çikolata sosunu 3,5 ÇAY bardağıyla yapıyorum. daha koyu kıvamlı oluyor . hatta buzdolabında var yemeye gidiyoorrumm kaydirigubbakcemile2cokacimcoook

X