aranızda sadece nikahla evlenen var mı?

tmzklp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
3.498
0
ekonamik durumlardan solayı düğün yapmama gibi durumum var ama sadece nikahla evlenmek nasıl olur bilemiyorum bi türlü içime sinmiyo aranızda nikahla evlenen varmı arkadaşlar

ben gündüz nikah yaptım.
akşam da deniz kıyısında güzel bir yerde 60 kişilik yer ayırtmıştım aileler için.
fix menü fiyatı vardı. gelenler kendi hesaplarını ödediler ve muhteşem bir gece geçirdik.

yani hep beraber yemeğe çıkılmış gibi bir durum oldu, yunan müziği çalınıyordu ve sanatçılar da bizim isteklerimiz doğrultusunda program yaptılar. çok da güzel eğlenmiştik

canım benim nikahım pazar günüydü biz cumadan evde eglenceye başladık cumartesi kına filan nikahda 4 30 da oldu ordan gezmeye gittik gelin arabasıyla dondurma filan yemiştik akşamda eve geldik bence paranız cebinizde kalsın eksikleriniz tamamlanır ben kendim istedim nikah olmasını kayınpeder salon parasına bilezik alırım dedi daha mantıklı geldi bana arz talep meselesi

ben sadece nikah düşünüyorum sevgilimle karar verdik
düğün falan ben çok sevmiyorum

Ben düğün düşünmüyorum:1closedeyes:
ınşallah o günleri kısmet ederse.:nazar:
Nikah yaptırcam cıragan sarayında :roflol:
Düğünü sevmem:icecream:

canım ben düğün yaptırdım ama inan çok masraflı oluyor,göze görünmeyen çok şey var.gelin saçı,gelinle birlikte gelenlerin saç parası,makyaj,manikür,pedikür,araba süsleme,gelin çiçeği bunlar sırf düğünün olduğu hafta gidecek paralar..
maddi anlamda sıkışacaksanız,kınayı düğün gibi yaparsınız,oynar eğlenirsiniz.
güzel nikah salonlarıda var.yada fiyatı çok uygun düğün salonlar var.
düğün salonuna yada nikah yapacaksanız nikah salonuna ne kadar para ayırmayı düşünüyosunuz.

bende sadece nikahla evlendim.
düğün boşa para harcamak bana göre
sonuçta düğün yapınca da kimseyi mutlu edemiyosun
bari paran boşa gitmesin

bencede sadece nikah yapmak daha güzel. hem kısa sürüo işkence hemde paranız ceinize kalıo çok gerekiosa kınada iki müzik yaparsınz tamam.

Ben de sadece nikahla evlendim.böylede güzeldi Ama ne yalan söleyim keşke imkanlar el verseydi düğün de olsaydı.

ben nıkahtan evlendım kesınlıkle dugun dusunmedım bana cok abartılı gelıyo cunku:lepi:
nıkahtan evlendım ve keske dugun yapsaydım demedım hıcbır zaman :nazar:
cunku kına gecemı yaptım :lepi:
gelınlıgımıde gıydım :lepi:
yemegede gıttım :lepi:
hersey cok guzeldı:asigim:

Son düzenleme:
pazar günü akşam 8 de nikah yaptık, ordan da 50 kişilik bir aile efradıyla yemek yiyip, pasta kestik :) deniz kenarında güzel bir yerde :)

inan nikahla da aynı şeyleri yaşıyorsun, sonrasında da aile içi yemek gibi bişiler düşünürsen daha güzel olur tabi :)

bende nikahtan evlendim ama benim ve eşimin kendi isteğimizdi.düğün banada abartılı geliyo çok gereksiz harcama bencede.bende kınamı yaptım hatta evde.hiç pişman değilim iyikide öyle yapmışız.erkek kardeşimin düğünü oldu ama herkez perişan olduyorgunluktan.3 gün sürmüştü ve eğlenceden ziyade artık işkenceye dönmüştü.hiç bir anlam ifade etmiyor bence düğün.tabii herkezin fikrine saygım sonsuz.yapamazsanda üzülme:teselli:

pazar günü akşam 8 de nikah yaptık, ordan da 50 kişilik bir aile efradıyla yemek yiyip, pasta kestik :) deniz kenarında güzel bir yerde :)

inan nikahla da aynı şeyleri yaşıyorsun, sonrasında da aile içi yemek gibi bişiler düşünürsen daha güzel olur tabi :)

cnm nerde yapmıştınz yemekli kısmı?

ekonamik durumlardan solayı düğün yapmama gibi durumum var ama sadece nikahla evlenmek nasıl olur bilemiyorum bi türlü içime sinmiyo aranızda nikahla evlenen varmı arkadaşlar

cnm ya sacmlama sahsen ben nıkahla evlencem amakendım salon dugunu sevmedıgım ıcın ya paran olcak yemeklı soyle hıdıvkasrında felan yapıcan yada nıkah salon bana göre cok basıt herkezın kendı gorusu nıkah sonrası eglence dah aguzel
bence salon dugunlerınde gelınle damat nıkah sonrası eglence gıbı eglenemezler

Bence düğün yorgunluktan başka birşey değil ne gereği var. Nikah kısa ve öz güzel bence

cok güzel bir konuda bana fikir verirseniz sevinirim kıslar
sevgilim ailesi istanbulda benimkiler boluda fakat babamın görevinden dolayı henüz 5 yıl oldu Boluya geleyi pek fazla çevremiz olduğunu söyleyemem akrabalar samsunda ve benim büyüdüğüm yer Tekirdağ/Çorlu bircok arkadaşımda ordan gelecek uff ne karışık işim bolu da olduğunda ve orta nokta olduğunda düğünüm yada düğün olmazsa nikahım boluda olacak aslında düğünüm olsun oynayalı eğlenelim cok istiyorum ama sözlüm hiç oralı değil o barayla balayına gider gezer tozarız diyor ve sazlı sözlü düğünleri pek sevmiyor akşam eğlence yaparız diyor sanırım onun dediği gibi olcak bolu da nikah istanbulda eğlence tarzı birşeyler ne zor böyle şeyler ama kınamı kapımın öünde sazlı sözlü yapmak istiyorum tabii hava güzel olursa

bende nikahla evlendim. kına gecesi yapıp arkadaşlarımla eğlendim. gelinliğimi giyip, ailelerin, yakın akraba ve arkadaşlarımızın katıldığı sade ve çok güzel bi nikah töreniyle evlendi. gelinliğimi giydim, kına eğlencemi de yaptım. içimde uhde kalacak bir şey olmadı. paramızda cebimize kaldı. ben nikahla evlenmeyi tavsiye ederim :KK66:

ben de hayırlısıyla nikahla evleniyorum...:nazar:
kınam da salonda ve erkekli olacakkaydirigubbakcemile2
düğün salonuna ayırdığımız bütçe iseeee güzel bi balayı olarak bize geri dönecekkk:asigim:

her ne olursa olsun, Allah içinize sindirsin ne diyim:Saruboceq:

canım benim şuan 2. evliliğim ve nikah yaptık sadece. ilk evliliğimde 2 düğün yapılmıştı ( farklı şehirler olduğu için ) ama zor ve sıkıcıydı. misafirler takıyı taksakda gitsek, bizde düğün bitse de azıcık dinlensek modundaydık....
2. evliliğmde nikahı kendim tercih ettim .çok da güzel oldu...nikahtan sonra yemeğe gittik oldu bitti...
eğer düğün dernek olaylarını sevip de parayı başka yerde kullanırım dersen pek tavsiye etmem...çünkü insanoğlunun eksiği hiç bitmez....mutlaka düğünle evlen derim,içinde ukte kalmasın....
ama eğer düğün dernek,kalabalık sevmem diyorsan da salla gitsin...herkese yorgunluk...

X