Yumurtanın Beyazıyla sarısını ayırmanın en kolay yolu...

Freegril

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
1.727
22
Evet aslında belki de bileniniz çoktur ama ben bilmeyenler için yazmak istedim.Yumurtanın tepesinden sarısı çıkmayacak şekilde bir delik açın ve akını istediğiniz yere dökün.Sarısı zaten yumurtanın içinde kalmış oluyor onuda istediğiniz yerde kullanırsınız.cokacimcoook

Peki o deliği nasıl açıcaz? Yumurta boydan boya çatlarda sarısıda düşerse yere:)
Ben ortadan kırıp sarısını bir o kapağa bir bu kapağa geçirerek beyazını düşürmeye çalışıyorum :)

aynen bende aşk kırıntısının yaptığı gibi yapıyorum. dur bakalım birde bunu denicem.

bende 2. tarifi yapıyodum..en son bi tarif için yaparken beyaza sarısı karıştı ve kekim tutmadı..ondan beri1 liraya aldığım yumurta ayırma süzgecini kullanıyorum..daha kolay

Peki o deliği nasıl açıcaz? Yumurta boydan boya çatlarda sarısıda düşerse yere:)
Ben ortadan kırıp sarısını bir o kapağa bir bu kapağa geçirerek beyazını düşürmeye çalışıyorum :)

Allah iyiliğinizi versin kızlar.Tabiki rafadan yumurtayı nasıl çay kaşığıyla tepesinden kırıyorsanız bunuda oyle .Valla ben bu zamana kadar yumurtayı bu yöntemle hiç boydan boya kırmayı başaramadım.Hep istediğim gibi kucuk bir delik açtım.Bana bu çok kolay geliyor.delikafadulden

1 tl'ye yumurta ayrıcı satıyorlar
onlardan alın arkadaşlar çok kullanışlı
kesinlikle tavsiye ederim

ben de dediğiniz yöntemi kullanıyorum! yumurtanın sarısı içinde kalıyor akını da kolayca ayırıyorum

yalnız delik açın deyince hani bunu çok minik bir delik olarak düşünün derim arkadaşlar

bir de eğer sarısı ile beyazı aynı anda geliyorsa; o yumurta zaten bayat demektir!!!!!

ben kabuğu delerek ayırdım başarılı bi yöntem ama yumurtanın akından çıkan o koyu renk kan pıhtılarını görmesem iyiydi :KK43:

Yumurtanın sarısını beyazından ayırmak !

[video=youtube;MSakS3CbbUI]http://www.youtube.com/watch?v=MSakS3CbbUI&feature=youtu.be[/video]

Ortadan kırdığınızda dikkat ederseniz zaten beyazı ayrılır ve sarısı yumurtanın kabuğunda kalır

X