Kızım 12 yaşında ve 70 kilo

A

aykune

Ziyaretçi
kızlarrr kısım 169 boyunda vee 70 kilo bu arada yaşıda 12 voleybol oynuyor eğerr 3 ay içindee 30 kiloya düşemessee elenecek lütfen yardımsenağlama

pardon kıslar yanlış yasmışım 60 kiloya düşmesi gerekior...

bende sandım ki 30 kilo vermesi gerek:))
günde 6 öğün beslenecek.ama ara öğünlerde meyve ,light yoğurt gibi gıdalar tüketecek.kalsiyum yağ yakmasına yardımcı olur ayrıca light süt ve yoğutta yağlıdan daha çok kalsiyum var.spora devam edicek. bol su içecek.akşam 6'dan sonra sadece ya bir porsiyon meyve ya da bir bardak süt-yoğurt tüketecek.. 3 ayda 10 kiloyu gayet rahat verebilir. zaten daha fazla vermesi sağlık açısından iyi olmaz..
başarılar...

ayda 3.300gr denk geliyor tatlım çok rahat vereblir sıkmayın kendinizi... çocuğuda strese sokmadan hergün 2 saat yürüterek ve düşük kalorili fakat yüksek proteinli besinlerle çok rahat zayıflatırsın ki hatta daha fazlasını verir 3 aylık düzgün beslenmeyle cnm..

canım çocuğun hayatındaki şeker,tuz,un,yağ olayını kesin.. sadece zeytin yağı kullanın.. abur cubur yemesine izin vermeyin.. senden gizli yemesine engel olmak için onu bol bol motive etmelisin.. hatta beraber yürüyüşlere çıkın,beraber spor yapın.. sende aynı yemeklerii onunla ye hatta beraber birbirinize söz vererek başlayın maksat kızı gaza getirmek:) bakalım kim daha çok verecek diye iddialaşın.. sonunda istediği bişiyi alıcağınızı söyleyin.. meyve,sebze,beyaz et,yumurta,light süt,yoğurt,bol yeşillik ve spor temelli bir diyetle ondakide bu metabolizma hızıyla 20 kilo bile veriir:)))

cnm bende kucukken cok kıloluydum tam 90 kılo 172 boy :) bende sporla werdım abur cuburu kestım ınsalah werır werdımı hıc kılo

zaten kızımın kilo almasının nedeni abur cubur sanırım ki...Kardeşi ne yerse oda yiyio kızımı bi kaç gün gözlemledim yemicem diyor fakat yine kendine sahip çıkamadığını söylüor....

Elifçimmm kızım ilk 73 kiloydu sporla ve benim sayemdee 70 kiloyaa indi...

ay cnm benım bırden kendımı gördum benmde kardesımın kuzenımın cıkolatarını calardım:KK70:ınsalah werır cnmm ben sımdı 38 bedenım ınsalah oda werır bıraz wermeye baslayınca ınsalah kendı daha cok ıster

şimdilik 3 kilo verdi ama bakalım... :KK43:(( çook strestt yapıoo bana bişi demioo ama anneyim iştee hissediorm

12 yaşında düzenli olarak voleybol oynayan bir çocuğa dr. tavsiyesi olmadan kulaktan duyma şekilde diyet uygulanırsa kardan çok zarar elde edersiniz.
Antrenman esnasında harcadığı enerjiyi geri kazanması gerekir.
Zayıflaması gerek diye karbonhidrat ve protein tüketimini keserseniz çocuğunuz asla toparlanamaz.
Unutmayın çocuğunuz sporcu,yani olması gerekenden fazla güç harcıyor.
Harcadığı kadar da alması gerek ki vücut toparlansın.
Ekmek,aburcubur,asitli içecekler dikkat etmeniz gerekenler.
Bence bir uzmana başvurun.
Hem yaşı hem yapılan spor dolayısıyla burada doğru yönlendirmeler olabileceğini sanmıyorum.

Sevgiler

kızlarrr kısım 169 boyunda vee 70 kilo bu arada yaşıda 12 voleybol oynuyor eğerr 3 ay içindee 30 kiloya düşemessee elenecek lütfen yardımsenağlama

kantinlerdeki, yemekhanelerdeki yemekler korkunç. kardeşime okulda yemekhane olmasına rağmen ben hazırlıyorum..kızartmalarla çocuklarımızın sağlığıyla oynuyorlar..canım sen direk kuzunu dr a götür.devlet hastanelerinde bile dietisyenler mevcut.mutlaka kan tahlili isteyecektir dr.ergenliğe girmeden bu konuyu halletmeye bakın.ergenlikte,menapozda hormonları etkileyen dönemler.ve bu dönemlere kilolu girmemek lazım..:nazar:

Düzenli,fazla kasmadan günde 20dk bile olsa sporla farkında olmadan stressiz bi şekilde kilo verebilir cnm.Kolay gelsinyerimseniben

Saolun arkadşlar....ıyi ki varsınız....

X