Bebek Beslenmesi Anne sütü saklama ...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

derinzlm

canım kızım iyiki varsın
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
3.641
0
Merhaba arkadaşlar anne sütünü nasıl saklıyorsunuz .Ve buzdolabından çıktıktan sonra ne kadar sürede tüketilmesi gerekiyor .Yardımcı olursanız çok sevinirim .Bazen kızım uyanır gibi oluyor bende sütü hazırlıyorum gelene kadar uyumuş oluyor :KK43:((( ziyan etmek istemiyor altın değerinde sütler biliyorsunuz

buzdolabında 2-3 gün, buzlukta birkaç hafta, derin dondurucuda 1-1.5 ay kalabiliyor diyor birçok yerde..
bir yerde de aynen şu cümleyi okudum, linki bulsam yazacaktım
"diyelimki 7 günlük sütünüz kalmış dolapta, siz gene mama yerine sütünüzü bebeğinize verin, eski sütünüz bile mamadan daha faydalıdır"
bilmiyorum ne kadar doğru....

dolaptan çıkarır, ısıtır ama içmemiş olursa içim rahat etmiyor, sütü döküyorum ben :KK43:
belki bozulabilir diye...
zaten biberonla sütü içmeyi hiç sevmiyor, annem bayagı cebelleşiyormuş, genelde beni bekliyo kuzum aç olarak :KK43:(

ben 6 ay sağdığım sütle bebeğini beslemiş bir anne olarak dr. lar sorarak aldığım cevapları yazıyorum buzdolabında 24 saat dondurucuda 6 ay saklanıyor anne sütü
ıssıttıktan sonra soğursa tekrar ısıstılmamalı çünkü çabuk bozulur ama termos almıştım ben cihicconun termosta sıcak durma sürasi maksimum 5 saat böylece süt ziyan olmaz ben termosu biraz geç almıştım keşke ereken alsaydım dedim çok süt ziyan oldu çünkü . tavsiye ederim

Arkadaşlarınkine ek olarak buzluktan çıkmış çözülmüş süt 24 saat içinde tüketilmelidir.

benim de asıl öğrenmek istediğim buzdolabından çıktıktan sonra ne kadar süre tutabiliyoruz dışarıda .oda sıcaklığı değerleri mi geçerli oluyor bu durumda lütfen yardım edin ziyan oluyor sütler

canım bizim doktorumuz buzluktan çıktıktan sonra kalırsa onu buzdolabına koy tekrar ver bişey olmaz dedi.

oda sıcaklığında 5-6 saat durabilir ama oda sıcaklığı 14-16 derecede.eğer 20-22 arası ise o zaman 2-4 saat arası kalabilir. Benimki de böyle yapıyordu uyanıyordu ben sütü ısıtınakadar tekrar uyumuş buluyordum.Eğer son emesinden 2 saat geçtiğise uyusada kucağımda alıyordum ve biberonu verirdim hem uyuordu hem emerdi.Sen de böyle dene.

arkadaşlar peki buluktan çıkınca nasıl çözdürüyorsunuz sütü ?oda sıcaklığında kendi kendine mi yoksasıcak su içinde mi?

arkadaşlar peki buluktan çıkınca nasıl çözdürüyorsunuz sütü ?oda sıcaklığında kendi kendine mi yoksasıcak su içinde mi?

Hemen kullanmak için sıcak su içinde bekletiyorum.Vazla ısınmamasına dikkat ediyorum.Fazla ısınınca faydalı mineraller ve vitaminler kaybı oluyor.

X