Bebekler st iiyor mu? Hatam yaptm?

Schirin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
1.013
6
43
şimdi hatamı yaptım bilmiyorum.. ben 1 yaşına kadar süt vermedim ogluma dolayısıyla sütün tadını almadı ve şimdi süt içiremiyorum ogluma ve endişeleniyorum hic süt içmezse diye.. oglum sütü kesinlikle red ediyor.. şimdi diyorum eskilerde sütle büyümüş ve hicbirşey olmamış.. keşke 6. ayından sonra azar azar versemiydim? siz ne düşünüyorsunuz?

Ben de bebeğime 1 yaşından sonra verdim sütü fakat balla karıştırarak sade sütü benim bebeğimde red etti.Şuan 22 aylık ve arada meyvaları püre yapıp karıştırarak içiriyorum bi problem olmuyor isterseniz sizde öyle deneyin.

süt içirin...

kemikleri gelişsin..ben 2 kızımada bol bol içirdim........

1 yaşa kadar vermemekle yanlış birşey yapmamışsın canım, için rahat olsun
1 yaşından önce verilen inek sütü gelişim geriliği ve kansızlık gibi birçok olumsuzluğa sebep olabiliyor
hiç içmemesindense hazır çikolatalı tozlarla falan alıştırmaya çalışabilirsin
genelde sütü başta reddediyorlar ama genelde alışıyorlar sonradan, endişelenme

benim kızımda 1 yaşına girdi bende hiç vermedim yeni yeni deniyorum ama bizimkide istemiyor içmiyor bir yudum alıp gözüme bakıyor dediğin gibi tadını bilmiyorlar galiba ben dra sordum içmiyor dedim zamanla alışır kaşıkla bardakla dene dedi olmadı içmezse yoğurt peynir yiyorsa süt ihtiyacı karşılanmış olur dedi ama ben kızımın süt içmesini istiyorum her akşam 1 -2 kaşık zorda olsa içiriyorum alışsın diye biberonla zaten işi yok almıyor hiç

bende yavaş yavaş süte alıştırmaya çalışıyorum.
sabah kahvaltısının yanında birgün pekmezli ıhlamur bir gün ılık süt içiriyorum. pek istekli olmasada şimdilik 50 cc kadar içiyor gerçi genelde reddediyor fakat hiç ısrar etmiyorum tiksinmesin diye.

her akşam da yatmadan 15 dk kadar önce yine 50 cc civarı ılıtıp içirmeye çalışıyorum. cicibebeli denedim iyice reddetti.
biberonu hiç almadığı için bardakla veriyorum birde pipetli bir bardağı var ıhlamur içtiği çok seviyor onunla da veriyorum sütü bazen.

canım bende oğluma 1 yaşına kadar süt vermedim hiç tadını bilmedi beni de 9 aya akdar emdi daha sonra tüm biberon mamalarını denedim oğlum onları da hiç içmedi hep mamalarına karıştırdım biberon hele ağzına sürmedi neler denedim neler ama şimdi oğlum 22 aylık nerdeyse günboyu bıraksan süt içecek bayılıyor şimdi süte ben genelde sade veriyorum arada muzlu-çilekli-pekmezli-ballı değişiyor çok ta tatlıyı semesinler ilerde nasılsa bol bol yiyecekler dimi bardakla ya da bardak şeklinde biberonla içiriyorum..
o yüzden üzülme elbet bi gün içecek uzun süre üsteleme azıcık unutsun arada tadına yavaş yavaş baktırarak dene canım hem doktorlar diyor ki yoğurtunu peynirini yiyiorsa şart değil günlük ihtiyacını onlarda karşılar diyorlar..

arkadaşım süt içimi 1.yaş üstünde olur zaten iyiyki vermemişsin seni emdiyse sorun yok bu zamana kadar kalsiyum oranını ii almış demektir...fakat artık günlük şişe sütlere geçmekte yarar var içmiyoosa ki benim kızımda zor alıştı azar azar ver içine bal,pekmez koy azda olsa alışınca kes günde yarım kg süt içmek zorunda yanındada peynir,yoğut.ve ben veriyorum daninolar varya 1veya2 tane yedir...inan kalsiyum deposu olur senin yavrun allah bağışlasın arkadaşım öp benim için onu :emir_bebek:

benim oğlum 12 ay 2 haftalık bende hiç vermedim şimdiye kadar halada emiyo
kafamda çok karışık alıştırmak için versem ii olcak diye düşünüyormu ama bu sefer emmeyi bırakırsa diye korkuyorum
ve çok fazla da ii yemek yediği söylenemez sabah akşam mama öğlen çorba
katı bişe yemek istemiyo
mamasında ki pütürlü şeyleri bile yutkunurken zorlanıyor

bebeğim 7 aylık ek gıdalara geçtiğimizden beri direk süt vermesem de muhallebisini ve yoğurdunu süt ile yaptım hep, bir kez de pınarın bebek sütü var ondan verdim biberonla severek içti...
ben sütün zararlı olduğuna inanmıyorum kan damlası ve demir damlasını da kullanıyoruz zaten kansızlığı önlemek için, sütün zararlı olduğuna dair söylentileri mama firmalarının yaydığını düşünüorum bebeğim biraz daha büyüyünce birkaç ay sonra süt de vereceğim ki tadına alışsın

ben aptamilin sütünü verdim. bayağı tatlı , severek içiyo maşallah. aptamil veren varmı başka?

bende milupa milumil`in sütünü veriyorum yeni yeni ara sira pastörize sütte vermeye ba$ladim (tadina ali$masi icin)..

ben aptamilin sütünü verdim. bayağı tatlı , severek içiyo maşallah. aptamil veren varmı başka?

arkadaşım milupa sütü gayet güzel ve besleyici fakat istersen arada günlük şişe sütüde vermeye başla alışsın yavrun çünkü diğer sütleri daha sonra içmemek için savaş veriyolar.
allah analı babalı büyütsün yavrunuhihoyyyt

X