Değerli ve yarı değerli taşların olumsuz enerjiden arındırılması

aysha

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
47
2
51
Gereksiniminize uygun taşı seçtikten sonra, onu herhangi bir amaçla kullanmadan önce, belirli hazırlık aşamalarından geçirmeniz gereklidir. İlk olarak taşın fiziksel olarak temizlenip arındırılmasıdır. Bize gelinceye kadar yaptığı yolculuk aslında bir hayli uzun olan taşlar ve kristaller farklı enerjilere (olumlu ve olumsuz) sahip kisiler tarafından dokunulmuşlardır taşların üzerinde kendi zihinsel ya da duygusal tesirlerini bırakışlardır. Taşlar ve kristaller Olumlu veya olumsuz enerjileri kendi bünyesine toplama ve gene kendisi üzerinden yayma kapasitesine sahiptir. Vitrinde veya tezgah da duran bir kristal, etrafında hareket halinde olan insanların negatif ve pozitif enerjilerini toplayabilir.
Bundan dolayı taşlarımızı ve/ veya kristalimiz kullanmadan önce mühakkak arındırıp proğlamlamamız gerekiyor. arındırma işlemlerinde de 4 elementin(hava-su-ateş-toprak) gücü çok eski zamanlardan beri kullanılmıştır.
Bir çok yerde taş ve kristalinizi deniz tuzunda bekletmeniz tavsiye edilse dahi bu çokda doğru bir işlem değildir. Tuz ve sirke taşlar ve kristalin parlaklığı ve dokusu değişebiliyor.
Toprak ise bu yöntem ancak oldukça geniş bir alanda olmalı nedenine gelince evde bulunan bitkilerimizin besin kaynağı ve yuvası olan toprağa olumsuz enerjili taş veya kristalimizi koyduğumuz takdirde çiçeklerimiz bu olumsuzluktan nasiplerini alacaktır.
Benim nacizane tavsiyem arındırma işleminin su ile yapılması… Öncelik ile akan suda sahip olduğumuz taşın arınmasını niyet ederek“Üzerindeki bütün negative özellikler uzaklaşsın’’ 5-6 dk tutmak ve daha sonra büyük cam bir kabın içine (min 1lt..) temiz su koyarak ve tekrar niyetimizi yaparak taşı 24 saat ile 48 saat sessiz sakin güneş ısığı görmeyen ve aynı zamanda kir toz girmesini engellemek maksadı ile güzel desenleri olan bir örtü veya peçete ile örterek bir yerde bekletmek.. Ancak ufak bir hatırlatma: her taş ayrı ayrı kaplara konmalı..
Ve daha sonra tekrar cam kaptan alarak ve niyetimizi tekrarlayarak akan suyun altında 3-4 dk tutmak.. Bu işlem ile taşımızı arındırmış oluyoruz..
Önemli 2 noktayı atlamayalım; taşı mızı arındırdıktan sonra yalnızca pamuklu veya ipek (kısaca doğal olan) bez ile kuruluyor veya öyle bir torba veya çantanın içinde sakliyoruz.
2. önemli nokta ise arındırma işleminden sonra sizden başka kimsenin taşınıza dokunmasına izin vermiyorsunuz..

ben aytaşının ayın parlak olduğu zaman ayışığını alacak şekılde konulduğunda kötü enerjiden arındığını duymuştum.doğru mudur ki arkadaşım?

ben taşların toprağa gömülerek negatif enerjiyi boşalttıkları biliyorum.özellikle elmas için geçerli bu

Slm arkadaşlar,
Öncelikle aytaşı dolunay zamanında arındırılır ve dolum işlemi gerçekleştirilir. Toprağa gömme işi doğru ancak toprak büyük ve bakir bir alan olmalı :) ki bunuda şu anda bulmak oldukça zor(bütün elektrik telleri artık toprak altından geçiyo :KK43:
akik taşını suda veya reiki enerjisi ile arındıra bilirsiniz.
Sevgiler..

pekiii şidetli ağrılar için önerebileceğiniz bi taş varmı?
umarım vardır :)

anım, ağrının nerende olduğunu bildirirsen yardımcı olmaya çalışırım..

merhaba unutulmus bir topik ama yine de bir sorum var, ametist tasini sizin bahsettiginiz gibi dakikalarca suyun altinda tutmaya kalkarsam, zaten dunyada su kalmiyor tehlikesini tetiklemis olmaz miyim? rica etsem cevreye daha az zararli bir yontemle taslarimizi temizleyebilecegimiz bir yontem soyleseniz? tesekkurler.

Son düzenleme:
bende duydum ve salonumun bir köşesine kristal bir obje koydum bakalım ne değişecek :)

X