D VİTAMİNİ----öneriler

mangalia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
143
0
44
1. d vitamini yetersizligini önlemenin en fizyolojik yolu anne ve bebeklerin yeterli güneş görmesidir.Bu amaçla genel olarak bebeklerin üzerlerine yalnızca bez varken faftada 30 dakika ,giyinik iken haftada iki saat güneş görmesi önerilmektedir. 2 Tüm bebeklere yaşamın ilk günlernden itibaren en az bir yıl süreyle,tercihen üç yaş bitene kadar günde 400 IU D vitamini verilmelidir.Bu uygulama özelikle anne sütü alan veya D vitamini içirmeyen mamalarla beslenen bebeklerde önemlidir. 3 . Süt ve süt mamullerin D vitamini ile zengilleştirilmiş olan formlarının tüketilmesine özellikle bebek ve çocuklarda özen gösterilmelidir..... 4. D hipervitaminozundan kaçınılması için ,D vitaminin bir ''diş çikarıcı'',''yurutucu'' hatta ''iştah açıcı'' ve ''anabolizan'' amaçlarla kullanımı uygulamalarından vazgeçilmesi için aileler egitilmelidir.

d vitamini ni kesinlikle ilk bir yıl kullanmalıyız kaldıki bizler kış anneleriyiz bebeklerimizde kış bebişi...ihmale gelmeden kullanılmalı mutlaka...

Devit-3 günde 3 damla.Benim kızımın kemik gelişimi yavaş olduğu için ayda bir devit ampul içirmeye başladık.Bir de doktorumuz direk güneş ışığına çıkarıp elleri ve yüzünü güneşlendirmemizi söyledi.Camdan geçen güneş ışığından d vitaminini alamıyormuş.O yüzden dışarı çıkmazsak balkona çıkarıp güneşlendiriyoruz.
Bazı bebeklerin kemik gelişimi çok hızlı olduğu için doktoru devit damlayı kesmesini isteyebiliyor.Bıngıldağın hızlı kapanması ya da kafatasının çabuk sertleşmesi beyin gelişimi açısından iyi değilmiş.Bu yüzden herkesin doktoruna mutlaka danışmasında fayda var.

devit 3 damlayı 1 yaşına kadar kullanmamız gerekiyor..günde 3 damla veriyorum..güneşli günlerdede balkona çıkartıyorum ..

Kızlar bizim doktorumuz devit i günde 4 damlaya çıkardı. Sız hala 3 damla mı veriyorsunuz?

X