Saç Uzatma Yöntemleri Isırgan otu ile saç uzatma...

_aysu_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2009
287
3
arkadaşlar benim kardeşimin saçlari çok fena halde dökülüyordu. dökülmesini önlemek için her banyo yaptıktan sonra ısırgan otunun suyunu dokmeye basladi saclarina
kardesimim saclari isirgan suyunu dokmeden once omuzlarindaydi 1 ay uyguladi
simdi saclari belindende asagi hatta kestirmeyi bile dusunuyor ve dokulmuyorlar artik

peki nasıl yapılıyor pazardan alıp kaynatıcaz tarif edermisinn

beliss dedigin gibi sadece kaynatmak lazim ama soguduktan sonra dokmek gerek
isirgan suyunu saciniza doktukten sonra ustunden temiz su gecirmemek lazim yalniz
bu yuzdende sacinizda hafif yesil reng olucaktir yani saclarinizi kuruttugunuz zaman havluda yesillene bilir
ama sonuc superrr emin olun

kızlar pazarda ısırgan satılıyo mu yaaa aktardan kurusunu alsak nasıl olurrr ki??

gercekten faydasi oluyormu? burda isirgan otu yapraki cok zor bulurum... burda cay tozu var...ayni etkisi varmi?:uhm:

ben de taze ya da kurutulmuşunu bulamıorum cnm, ama sallama çay şeklinde olan da gayet iyi işe yarıyo.

arkadaşlar bende 1 haftadır ısırgan suyu ile bakım yapıyorum saçlarıma..ben aktardan aldım.paket içinde öğütülmüş gibi, çay gibi yani..tazesi sanırım bu mevsimde yok ama baharla birlikte tezgahlarda görünmeye başlayabilir..ama aktardan aldığımda çok iyi ben memnunum.ben biraz fazla yapıyorum kalanını bir kavanoza koyup banyomda tutuyorum ve her banyoda son durulama suyu olarak kullanıyorum birazda masaj yapıyorum ve öylece çıkıyorum..gelişmeleri sizlere yine bildiririmm..yerimseniben

bende haftada 3 kez ısrgan otunu demleyip bakım yapıom.hemde cayını da içiyorum.ama benim duyduguma göre ısırgan,ıhlamur,vb.bitkliler kaynatılmaz demlenirmiş.oyle daha faydalı oluyormuş.bnde 10 gündür kullanıom.uzadımı anlamadım ama dökülmeyi azalttığı kesinsositososito

birde birsey daha var dokerken yuzunuze gelmemesine dikkat edin cunki yuzdeki tuylerede tesir yapa bilir

arkadaslar ne kadar suya ne kadar ısırgan otu koymak gerekiyor? ne kadar süre kaynatıcaz? daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?duştan sonra direkt saça dökmek ne derece etkili masaj falan yapcak mıyız?bir de yeşil renk oluyor demişsiniz çok çirkin bir görüntü ya da koku bırakmıyor değil mi?

ben poşet çay kullandığım için çayın normal ölçüsünde yapıorum, 2 bardak suya 2 poşet koyuyorum, kaynatmıyorum, demliyorum. bu tip bitki çayları demleme yöntemiyle yapılır, yani poşet çay şeklinde olmasa da gene kaynar suda demle, ocakta kaynatma.
yeşil renkli fakat kıvamı olmayan bi su, yani saça kirli hissi vermiyor, sadece havluyla kurularken yeşil renk çıkabiliyo, o yüzden kendine bi havlu belirleyip bu işte onu kullanabilirsin. saçına döküp bırakma tabi, 10-15 dakika saç derisine masaj yaparak yedirmeye çalış, sonra istediğin şekilde kurutabilirsin. bi de illa ki banyodan sonra yapılcak die bi kaide yok, eğer vaktin varsa her istediğinde yapabilirsin, banyodan sonra yapmak sadece daha pratik oluyo, ama daha sık yapmak daha hızlı sonuç getirir.

birde birsey daha var dokerken yuzunuze gelmemesine dikkat edin cunki yuzdeki tuylerede tesir yapa bilir

yok cnm yüze değmesinde sakınca yok, cilt konusunda sivilceli ciltlere çözümler gibi bi konu başlığı var, orda ısırgan suyu sivilceli ciltleri temizlemek, lekeleri geçirmek için tavsiye edilmiş, 10 gündür kullanıyorum, öyle bi şeyle karşılaşmadım. herkesin aklında bu soru var fakat konuya yorum gönderenlerden de tüylenme gibi bi sorun yaşayan yok.

bende zaten onun icin yazmistim bir arkadasim o tarifi denemisti sivilceleri gitmisti ama ondan daha buyuk bir sorunla karsilasmisti.tuylenme ile.en cokta ergenlik cagindakiler dikkat etmeli.ergenlik cagi gectikten sonra tuylenme azaliyor.hem saclari bu kadar uzatan bitki yuzdeki tuyleri uzata bilir ki uzatiyorda
bu arada ben kaynatma yoluyla yaptim ama demleyerek de olur herhalde ben hic denemedim

arkadşar bende yapıcamda bişe sormak istiyorum saçımıza döküyoruz anladım orayıda saçlar çok mu yeşil oluyorbide böyel suda kaynatırken koku fln yapıyor mu

pardon yanlış yazmışında saçlar böyle çok mu yeşil oluyor kaynatırkende böyle koku yapıyo muu

hayir koku yapmiyor kullandigin sampuanin kokusu geliyor.ayrica cok yesil olmuyor yani gunes altinda falan oyle saclar yesil gorunmuyor

ben simdi tam olarak anlamadim nasil yapicami... her banyondan sonra isirgan suyu sacima dökecem sonrada temiz suyu dökecemmi... böylemi? :uhm::uhm:

bende ısrgan suyu bakımı yapıyorum.kaynayan suya koyup biraz kısık ateşte bekletiyorum.ılıyıncada süzüyorum, bir cam kavanoza koyuyorum ve banyoya gidiyorum.normal şekilde saçımı şampuanla yıkayıp iyice durulayınca, ısırgan suyuyla saçlarımı son durulama yapıyorum tabii biraz masajla birlikte.ben kavanozun yarısını kullanıyorum.öbür yarısınıda bir sonraki yılkamada kullanıyorum.saçlarda hiçbirşekilde koku,renk filan yapmıyo.gönül rahatlığıyla kullanın.ben bugün birde bildiğimiz demlenmiş çay ile saçlarımı duruluycam.koyu renk saçlarda parlamasını sağlıyormuş.evde kalan çayları yine bi cam kavanoza koymuştum birkaç gündür.bugün kullanıcam bakalım sonuçları ne olacak...şakkıdı

ya kızlar ya bu ne ya ısımız gucumuz yılan yagı hınt yagı ot cöp vs.. oldu yaa :KK43:
ya bı kapsul olsa ıcsek dökulme dursa,haftada1cm uzasa,ugrastrmasa bızı otla cöplee kaydirigubbakcemile2

aslinda kaynatma deyince oyle 100 derecede kaynama degil isirganin yapraklarini suya atiyoruz ve kisik atesde bekletiyoruz boylece isirgan butun etkilerini suya akitiyor.sonra onu bir siseye,kavanoza neye isterseniz ona koyup saclari yikadiktan sonra dokuyoruz.ustunden temiz su dokmeyin cunki dokerseniz onun hic bir etkisi olmaz.cok kolay bir yonten aslinda etkiside harika

X