Sizce aşk evliliği mi görücü usulü mü??

seawitch

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2009
290
1
artık çoğu kişi aşk evliliği yapıyor ama görücü usulü evlilikler de daha uzun sürüyor

düşünceleriniz neler bayanlar??

Ben aşk evliliğinden yanayım.:lepi:Sevmediğim biri ile asla evlenmezdim.:1closedeyes:İlk görüşte etkileneceğim,hoşuma gidecek biri olmalıydı.(Öyle de oldu zaten )
Birileri uygun gördü diye tanışmak hoşuma gitmezdi doğrusu.:1closedeyes:Sunni geliyor bana bu tür alengirli işler.sengözlerimebaksanab
Hangi evliliğin ne kadar süreceği hiç belli olmaz,o konudaki tezlere katılmıyorum,onu da belirteyim.:jeyyar:

haklısın her evlilik farklıdır ben de aşk evliliği yapıcam kısmetse ama görücüye de karşı olan biri deilim

aşk evliliği de olabilirdi.ama görücü usülüne de karşı deılım.ben görücü usülü evlendim.suanda cok mutluyum.allah herkese hayırlısını,mutlu olabılecegı bır yuva ,nasıp etsın.bence onemlı olan bu.

Kesinlikle görücü usulü evliliği.şöyleki bu tarz evlilikte bence erkek kadının kıymetini biliyor daha çok değer veriyor.ilişki vıcık vıcık olmuyor.saygı durumu oluyor.ilk başta saygı olunca evliliğe öyle adım atınca herşey daha düzgün ve olumlu iilerliyor.bakarsın beğenirsen veya etraftan tanıdığın biriyse otutrur konuşursun artı eksileri koyarsın ortaya sağlıklı bi karar verirsin.severek evlenme durumuna geçince işler değişiyor.zaten önceden sevgililik dönemi yaşadığın için arada samimiyet fazla olduğundan saygı kalmıyor.erkek seni rahatça kırabiliyor hiç çekinmeden

aşk evliliği....
görücu usulu olupta aşık olunanlarda var ..
bence bir arkadasın arkadasıyla seni tanıstırması vs bunlarda görücu usulune giriyor diye düşünüyorum
sonunda aşık olunduktan sonra hepsi benim için makbuldur :asigim:

Görücü usulü tanıştırılabilir sonrasında zaten arada bir kıvılcım bir kalp atışı yok ise evlenmek pek doğru değildir.
Evlenmek için kocaman bir Aşk a gerek yok,ortalama istekler,hayata bakış tutuyorsa ,kalbinde kıpırdıyorsa tamamdır.
Çok uzun süre ilişki yaşayıp evlenen birçok tanıdığım var,sürenin uzunluğu ilişkiyi biraz vıcıklaştırmış,aşk ta bu paralelde yeterince eksilmiş,birlikte o kadar çok şeyde paylaşılmış ki evlenince şaşırıp kalıyorlar eee şimdi ne yapacağız diye....
Sonuç;herkesin hayata -dair evliliğe dair beklentisi farklı yani göreceli bir durum bu.
Ben nasıl evlendim bir şekilde tanıştım,ortak beklentilerin çok olduğunu görüp kısa sürede evliliğe karar verip evlendim.Eşimi çokk seviyorum.
Yeri gelmişken şunuda belirtmek isterim ki;hiç sorun yaşanmıyor mu kesinlikle yaşanıyor çok aşık olsanız bile bu çözüm yolu için yeterli olmayabiliyor,evlilik çok büyük bir anlayış sabır vede olgunluk gerektiriyor.
Herkese mutluluklar dilerim

Senin için en iyisi hangisi ise o..
Yani görücü usulu derken illaki birbirinizi tanıma dönemi geçireceksiniz..İllaki bişiler hissedersin ya da hissetmezsin ona görede karar verirsin..
Hiçbirşey hissetmediğim adamla işim olmaz:1closedeyes:
Belki görücü gelen çocuğa görür görmez aşık olcandelikafadulden

aşk elbette ama sadece aşklada olmaz.. mantığada yatmalı.. görücü usulündede tanıştıktan sonra aşık olunabilir..

yok öyle sevmeden birini mantık evliliği beni bozar diyorum delikafadulden
ben aşk evlilinden yanayım :asigim:

görücü usulü mü -tatlicadiarzu-yaa hiçtanımadığın birisi cıkıyor karsına.. zaman gectikçe iyi kötü huyunu ööreniorsun..kötüyse ßir ömr çekiosun..risk yaa
ßenca AŞKKK ewliliği :asigim: aşık olduun hemde hep yanında olmak istediin hayaller kurarak planlar yaptıın sana değer weren azcık gecmişin olan birisi her şeye bedel bence..aşk aşk aşk

bence ikisindende bulunmalı biraz aşk biraz mantık.mantıksız bi aşk uzun ömürlü değildir bence sadece aşık olmaklada bi sonuca varılmıyor.bende aşk evliliğinden yanayım ama içinde birazda mantık olamlı.ve kesinlikle birliktelik uzatılmamalı madem seviyosun niyetinde ciddi kısa sürede evlenilmeli.süre uzadımı gerçekten işin tadı kaçıyor.sorunlar başlıyor.

artık çoğu kişi aşk evliliği yapıyor ama görücü usulü evlilikler de daha uzun sürüyor

düşünceleriniz neler bayanlar??

şimdi görücü usulü şöyleyse
aileler tanıştırır., çıkılır,anlaşılır bir aşk doğar o zaman olur elbet.
ama o eski,,,
ne kız nede erkek birbirini tanımadan ,görüşmeden olan görücü usuluyse buna karşıyım..

Son düzenleyen: Moderatör:
görücü usulü falan olmaz çok denedim tanıstım ettım cok sacma
belkı normalde sevecegın bırını bıle bu sekılde sevıp begenemıyorsun
en temızı bır yerde denk gelıp tanısıcan bır arkadasının arkadası olacak ama bılhassa tanıstırmıs olmayacaklar yani tamamen rastlantısal olacak. ayrıca aşk şart aşk sevgı bunlar şart sevgı bıle olmaz aslında ask ask ask

görücü usulü neden çok daha uzun sürüyor?
görücü usulü evliliği kabul eden bir kız zaten böyle bir isteğe boyun eğdiğine göre erkeğin de her türlü davranışını tolare edecek yapıdadır bence
bu nedenle evde sorun çıkmaz, kadın herşeye peki der, evlilik de mutlu mesut! bir ömür sürer:nazar:

görücü usuluyle yapılan evlılıklerde ınsanlar aradıklarını bulamıyorlar mış,,
ben karsıyım..
benım kalbım yokmu gözum yokmu
bırını beğenıp sevemezmıyım...
yanlış buluyorum karsıyım..

anlamadığım ,,ya bir yerde karşılaşıyorsun, arkadaşın tanıştırıyor yada tesadüfi tanışıyorsun ,ya da aile tanıştırıyor, bunların sonucunda o erkekle çıkılmıyor mu,,zaten başbaşa görüşülüyor,ha öyle olmuş ha böyle
önemli olan etkilenmek ,o hissi duymak..
onu da,duyduktan sonra tesadüf tanıştırmanın ya da bilerek tanıştırılmanın arasında hiç mi hiç fark olmaz...,

X