Hamam Otu Tozu Hakkında Bilgisi Olan Arkadaşlara....

aysecikcik

sağlıklıyım...yeter bana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
1.453
3

arkadaşlar...dün bir arkadaşım bana hamam otu tozundan bahsetti...tüylerine hamam otu tozu diye tabir edilen bir toz maddeyi suyla karıştırıp macun haline getirip sürüyormuş...bu macunu tüylerine sürünce birkaç dakika sonra suyla yıkıyormuş...

bu konuda deneyimi olan arkadaşımız var mı?....ben de sadece duydum...

:sm_confused::sm_confused:

arkadaşlar...dün bir arkadaşım bana hamam otu tozundan bahsetti...tüylerine hamam otu tozu diye tabir edilen bir toz maddeyi suyla karıştırıp macun haline getirip sürüyormuş...bu macunu tüylerine sürünce birkaç dakika sonra suyla yıkıyormuş...

bu konuda deneyimi olan arkadaşımız var mı?....ben de sadece duydum...

:sm_confused::sm_confused:

evet arkadaşım ben bacaklarımı 1 senedir bu tozla temizliyorumm önce epilatörle yapardımm nişanlıyım evlendikten sonra tekrar epilatöre döncem çünkü ben tozla yaptığım zaman babam eve gelince ''ya evde kanalizasyon gibi bişey kokuyo bi boru falan mı patladı diyo''.çok kötü kokuyo yaaa.:kızgın: ben sadece bacağım için kullanıyorumm azalma oldu bacaklarımda ama 2 gün sonra tekrar çıkıyolar kötü yanı bu ama gerçekten seyrek çıkıyo azaltıyoyerimseniben

liseden beri bazen kullanırım.. kullanımı kolay ucuz ama sonuç jilet gibi..

artı evde kımse yokken yapılmalı ve ev ıyıce havalandırılmalı kötü kokuyor..........

agsaya cesaret edemedıgım durumlarda ılk basvurdugum kurtarıcımdır. kremlerden daha etkili........

yani sen memnun musun canım?....ben ilk defa duydum da....:1rolleyes:

arkadaşın dediği gibi sadece zor anlarda iyi oluyo ama jiletten bi farkı yok kokusuda cabası ama benimkiler daha az çıkmaya başladılar.etek falan giyeceksem 3 dk yetiyo hemen yapıp çıkıyom ama kokuyo iştee yaa.ama çok gürse tüylerin güzel olur azaltır yanii...ama sadece bacağına kullan derimm. ben bi tanıdığın sözüne bakıp malum yerde kullandım yaktı resmen çok acıtıyo bi daha hiç yapmadım oraya:roflol: tmm mıyerimseniben

arkadaşın dediği gibi sadece zor anlarda iyi oluyo ama jiletten bi farkı yok kokusuda cabası ama benimkiler daha az çıkmaya başladılar.etek falan giyeceksem 3 dk yetiyo hemen yapıp çıkıyom ama kokuyo iştee yaa.ama çok gürse tüylerin güzel olur azaltır yanii...ama sadece bacağına kullan derimm. ben bi tanıdığın sözüne bakıp malum yerde kullandım yaktı resmen çok acıtıyo bi daha hiç yapmadım oraya:roflol: tmm mıyerimseniben

benim tüylerim çok seyrek,fakat tamamen bitmesini istiyorum ve dolunay da dahil olmak üzere her yolu denemeye başladım,yaza kadar tüylerimin hepisinden kurtulma kararı aldım....hamam otu tozunu da yeni öğrendim,sizlerden ve bilgisi olan arkadaşlardan iyice bilgilenmek istedim canım....

hamam otu zırnık değilmi ?
bildiğim kadarıyla hamam otu ile zırnık aynı şey
ve zırnık kimyasal bi madde ,zararı olabilir ..

hamam otu eski yıllardan beri kadınların hamamlarda tüylerden kurtulmak için kullandığı bir yöntem. hamamda bir odada srüekli hazırlanır bu ot ve hamamda yıkanmadan önce kadınlar kullanır. gerçekten çok kötü kokar. etkisi şimdiki tüy dökücülerle aynıdır ama azaltır mı hiç bilmiyorum.

ben çok önermem sana arkadaşım dediğim gibi çok çok acil durumlarda iyi oluyo. benim tüyler biraz azaldı ve zayıf çıkıyo yani elle koparabiliyorum. ama hemen ertesi güne çıkıyo yani pek iyi değil benim için.geç çıkması daha önemli benim için.jiletlemişim gibi geliyo bana hemen çıkınca.ama annem kullanıyo devamlı,, gözle görünür şekilde azalttı. ama bende onunki kadar olmadı.ben artık yapamayacm bu hamamla.1 senedir kullanıyorum çok fazla değişiklik olmaıd kokusu da cabası ama çok tüylüler için iyi olabilir bi nebze azaltıyo.

hamam otu zırnık değilmi ?
bildiğim kadarıyla hamam otu ile zırnık aynı şey
ve zırnık kimyasal bi madde ,zararı olabilir ..

valla bir görsen bizim bütün eş dost teyzeler yengeler kullanıyo hiç birine bişi olmadı hepsi bi başladı hala devam ederler bende bi zararını görmedim yoktur herhalde ya

benim arkadaşımda kullanıyordu ama kanserojen madde içerdiği için yasaklanmış el altından satılıyo falan demişti. aktarlarda yok bize birisi kaçak getiriyo demişti. arkadaşım taşındı görüşemiyorum ama paylaşmak istedim.

arkadaslar anladıgım kadarıyla sız tuy dokucu krem gıbı kullanıyorsunuz.ben tuylerı kökten aldıktan sonra macun kıvamına getırıp surdum.1_2 dk bekledım zaten kasınmaya baslıyosunuz sonra hemen duruladım.sonuc 3 haftada cıkan tuylerım 1.5 aydan fazla oldu anca alıncak hale geldıler.pazartesı tekrar uygulucam.sızede boyle kullanmazı tavsıye ederım.

arkadaslar anladıgım kadarıyla sız tuy dokucu krem gıbı kullanıyorsunuz.ben tuylerı kökten aldıktan sonra macun kıvamına getırıp surdum.1_2 dk bekledım zaten kasınmaya baslıyosunuz sonra hemen duruladım.sonuc 3 haftada cıkan tuylerım 1.5 aydan fazla oldu anca alıncak hale geldıler.pazartesı tekrar uygulucam.sızede boyle kullanmazı tavsıye ederım.

aa...çok hoşmuş..bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum....denemek lazım aslında....a.s

bende ünv.de bi arkadaşım vasıtasıyla ögrenmiştim bu tozu valla bi kere denedim kokusu feciydi....tüy dökücü krem gibi geldi banada kökünden almadıgı için bidahada kullanmadım zaten ama hiç aldıktan sonra kullanıldıgını bilmiyordum bende denicem.aktarlardan bulabilirmiyiz peki?

he benim yengemde hamamda kullanırmış bi keresinde bizede getirdi üstünden 20 sene geçmiştir kokusu hala burnumda iğğrenç

el altından falan değil canım öyle birşey yok eczanelerden alabilirsiniz diğer adı zırnık gül kokulusu bile var. ben aktardan almayı tercih ediyorum ve ağdadan sonra sürüyorum beni çok yakıyo dayanabilen varsa ne mutlu uzun süre dayanabilsem eminim daha etkili olur. kendim bi krem hazırladım tabi buna krem kıvamını veren zırnık baya yakıcı birşey oldu etkili olursa başlık açıcam. zafere giden yolda çekilen acı kutsaldır :))

canım çok iğrenç bişey o ya ve kıllarıda arttırıyor bikere kullandım ve hiç beğenmedim ayrıca çooooooooooook pis kokuyor

arkadaslar kokusu ıcın,1 damla sampuan ya da sut damlatın koku bıraz olsun hafıflıyo:ecrin_bebek:

X