Guatr ameliyatı oldum

selam min ben guatır amelayatı oldum 3yıl oldu benimki hipo tiroide bağlı nodüllü guatır çokta büyüktüler ben hiç ses kısıklığı yaşamadım yaşayanları duydum doktoruma sordum nodüller çıkarılırken ses sinirlerine bazen dkunuluyomuş geçiçi oluyo bu tür durumlar dedi benim boğazım iyileşmesi 1yılı buldu halen tedavi görüyorum minik bir ilacım var ömür boyu kullanacakmışım kontrollerm devam ediyo ameliyattan sonra hormonlarını kontrol ettirmeye devam et geçmiş olsun selamlar.

merhaba,

ameliyat ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

merhabalar,

bende 2 ay önce guatr ameliyatı oldum sesim fena kısıldı konuşmakta çok zorlanıyorum nefes darlığı ve yutma güçlüğü de yapıyor. bende yazarak iletişim kuruyorum artık etrafımdakilerle çok kötü bir durum :KK43:
ya düzelmezse diye çok korkuyorum Dr.um 6 ay süre verdi ama bana düzelcekmiş gibi gelmiyor hiç :KK43:
Benim gibi sorunları yaşayan varmı acaba bu ameliyattan sonra? Bir de kimi konuşmaya çalışma yorma ses telini diyor kimi de konuşmaya çalış diyor neyapacağımı şaşırdım.

guatr ameliyatı oldum 1,5 ay oldu sesim kısıldı benim durumda olup açılan varmı yazsın lütfen cok üzülüyorum

hasce merhabalar, sesin düzeldimi acaba? benim 3 ay olacak nerdeyse bi değişiklik yok beklemelimiyim neyapmalıyım bilmiyorum :KK43:

Merhaba Min Eşimde izmirde bir hastanede 20.04.2011 tarihinde guatr ameliyatı oldu.Güle oynaya ameliyata gitti ama sesi kısıldı 35 gün geçti hala sesi kısık öksürüğü bir garip çok sık yoruluyor nefes almakta zorlanıyor artık morali çok kötü.min sizde izmirde oturyorsunuz galiba böyle problemler yaşamışmıydınız çok teşekkürler

merhabalar, eşinizin yaşadığı sorunları bende yaşıyorum. ben ameliyat olalı 3 ay olacak ama halen bi düzelme yok hatta katı gıdaları bile yiyemiyorum :KK43: sizde bi gelişme düzelme oldumu?

3gün önce ameliyat oldum sesim iyi ama kalsiyum krizi yasiyorum cok kötü allah kimseye göstermesin resmen taş oluyorum sanki felç gibi

benim 3 hafta oldu ameliyat olalı sesim kısık ve boğuk çıkıyor .......yutkunma zorluğum geçti ama gıcık şeklinde öksürük oluyor fena halde düzelmezse diye bende korkmaya başladım süresi ne kadar ameliyattan sonra.....

canım benim kayın validem bundan 20 yıl önce guatır ameliyatı olmuş hemde küçük bir ilçe hastanesinde onunda ameliyattan sonra sesi hiç çıkmamıştamamen gitmiş 1hafta yazarak anlatmış derdini tatlıbişeyler yemeye başlayınca yavaş yavaş sesi açılmış ses siniri kesilmiş şimdi normal konuşuyo senin ses sinirlerin kesilse idi doktorun sana bigi verirdi endişelenme ben ameliyat olalı3yıl oldu hala soğuklarda kesilen yer ağrıyo faranjit ameliyattan sonra bende oldum boğazım hava hortumlarından tahriş olmuş sesin faranjitten dolayıda kısık çıkar zamanla iyileşirsin selamlar.

Nasıl yani tatlı mı yemeliyim işe yararsa hemen

denerim valla...

benim 3 hafta oldu ameliyat olalı sesim kısık ve boğuk çıkıyor .......yutkunma zorluğum geçti ama gıcık şeklinde öksürük oluyor fena halde düzelmezse diye bende korkmaya başladım süresi ne kadar ameliyattan sonra.....

geçmiş olsun sesiniz şimdi nasıl bende 1 ay önce ameliyat oldum sesim hala kısık.....

Merhaba Min Eşimde izmirde bir hastanede 20.04.2011 tarihinde guatr ameliyatı oldu.Güle oynaya ameliyata gitti ama sesi kısıldı 35 gün geçti hala sesi kısık öksürüğü bir garip çok sık yoruluyor nefes almakta zorlanıyor artık morali çok kötü.min sizde izmirde oturyorsunuz galiba böyle problemler yaşamışmıydınız çok teşekkürler

İzmir de hangi hastanede ve hangi doktora ameliyat oldu eşiniz?şimdi nasıl bilgi verebilirmisiniz? Teşkkürler.

İzmir de problem yaşamadan guatr ameliyatı olanlar..Lütfen doktor ismi yazabilirlermi? Çok acil..

bir hafta önce canım babacığım guatr ameliyatı oldu ses kısıklığı falan yok şükür bugün dikişleri alındı şimdilik herşey normal gibi tek değişen babam çok sakinleşti ameliyat sonrası bir gün yoğun bakımda kaldı sanırım ordan çok etkilendi ve eski sinirli hareketli babam gitti yerine sakin ılımlı babam geldi bu iyimidir kötümüdür sevinsemmi üzülsemmi bilemiyorum ama şükürki sağlığı iyi birde sigara içmesi yasak artık bir haftadır sigara içmiyor nasıl etkilendiyse yoğun bakım odasından düşünmüyor bile canım babam çok seviyorum onu hep iyi olsun Rabbim bir daha böyle şeyler yaşatmasın samsunda ameliyat olmayı düşünenler için araştırma hastanesi elif hanımı ısrarla tavsiye ederim hiçbir hastasında ses kısıklığı yok ve ameliyatları çok başarılı herkeslere geçmiş olsun

​bizim komşumuz oldu ve ses kısıklıgı yaşadı bildigim 6 ay kdar sesi kısıktı hiç çıkmıyordu daha sonra tekrar 3 sefer yine ameliyat oldu nodülleri ses teline çok yakınmış şuan bilmiyorum nasıl başka bir şehire taşındı

mrb arkadaşlar bende sağ troidde 12*10 mm lik bir nodul cıktı doktor troid bezin normal çalışıyor ama bu nodülün biyopsisi yapılması gerekiyor dedi.çok korkuyorum ii huylu cıkarsa sorun yok hayatın boyunca kalır ama kötü çıkarsa ameliyat ded,i .merak etme troid kanseri diğer kanserler gibi aşka yerlere sıçramaz dedi.vsvs moralim bozukldu..
ben öğretmenim bu ameliyat sonrası ses kısıklığı oluyor mu

mrb arkadaşlar bende sağ troidde 12*10 mm lik bir nodul cıktı doktor troid bezin normal çalışıyor ama bu nodülün biyopsisi yapılması gerekiyor dedi.çok korkuyorum ii huylu cıkarsa sorun yok hayatın boyunca kalır ama kötü çıkarsa ameliyat ded,i .merak etme troid kanseri diğer kanserler gibi aşka yerlere sıçramaz dedi.vsvs moralim bozukldu..
ben öğretmenim bu ameliyat sonrası ses kısıklığı oluyor mu

tiroid ameliyatından korkmayın ben daha yeni oldum çokda güsel geçti ses kısıklığım olmadı cerrahı iyi araştırmanızı tavsiye ederim sadece...

tiroid ameliyatından korkmayın ben daha yeni oldum çokda güsel geçti ses kısıklığım olmadı cerrahı iyi araştırmanızı tavsiye ederim sadece...

tiroyid ameliyatının korkulacak birşeyi yok gerçekden ama doktor işinde uzman olursa paratiroyidlere ve ses tellerine hasar vermezsse....

Arkadaslar merhaba..multi noduler guatr var bende.20 mm en buyugu olmak uzere cok sayida.dr ameliyat dedi.gecenlerde gazetede okudum kina hamur ve tereyagiyla bi kür hazirlayip 10 gun bogazina gece bagliyomussun.iyi geliyormus.deneyen varmi

Arkadaşlar daha önce 2 kez ameliyat olmama rağmen yine boynumda biri 16mm diğeri35mm olan iki nodül var bugün biopsi yaptırdım sonucuna göre karar verilecek fakat üçüncü ameliyat olacağından dolayı çok tehlikeli olacağını söylüyorlar bbu konuda tecrübeleri olanlardan yardım bekliyorum

Mrb mim ve arkadaşlar bende ameliyat oldum sesim kısık arkadaşlar sesi düzelen arkadaşlar acaba sesiniz bi andami duzeliyor yavaş yavaş açılıyor yoksa bugün bakmışsınız gelmiş mi oluyor lütfen yazarmisiniz cok piskolojim bozuldu teşekkürler..

X