Guatr ameliyatı oldum

min

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2008
671
1
arkadaşlar hiç guatr ameliyatı olan var mı?benim 1 ay oldu ve sesim hala normal çıkmıyor kısıklık ve ağrı var.doktor normal diyor ama artık işkillenmeye ve korkmaya başladım düzelmemesinden korkuyorum.içinizde ameliyat olan var mı?

selam min ben guatır amelayatı oldum 3yıl oldu benimki hipo tiroide bağlı nodüllü guatır çokta büyüktüler ben hiç ses kısıklığı yaşamadım yaşayanları duydum doktoruma sordum nodüller çıkarılırken ses sinirlerine bazen dkunuluyomuş geçiçi oluyo bu tür durumlar dedi benim boğazım iyileşmesi 1yılı buldu halen tedavi görüyorum minik bir ilacım var ömür boyu kullanacakmışım kontrollerm devam ediyo ameliyattan sonra hormonlarını kontrol ettirmeye devam et geçmiş olsun selamlar.

sağol canım bu arada çok araştırdım 2 ay oldu hala sesim çıkmıyor.özel bir hastaneye gittim kkb ciye.kadın sesimi duyar duymaz "ses teli felci olmuşsun yazık binde bir olur o da senin başına gelmiş,gçmeme ihtimali de var umarım cerrah siniri kesmemiştir" deyince ben şok geçirdim 2 gün ağladım....

başka doktorlara da çıktım onlar moral verdiler..3-4-5 ayda sesi açılanlar varmış.ameliyat komplikasyonu imiş.tek sıkıntım ameliyat olmadan önce cerrahımın beni uyarmaması idi..1 hafta sonra işbaşı yapabir-lirsin demişti.....

hala hastayım boynum acıyor..konuşmaya kalkınca boğazım hava kaçırıyor faranjit oluyorum...

evet benim gibi sorun yaşayanlar epey varmış....

canım benim kayın validem bundan 20 yıl önce guatır ameliyatı olmuş hemde küçük bir ilçe hastanesinde onunda ameliyattan sonra sesi hiç çıkmamıştamamen gitmiş 1hafta yazarak anlatmış derdini tatlıbişeyler yemeye başlayınca yavaş yavaş sesi açılmış ses siniri kesilmiş şimdi normal konuşuyo senin ses sinirlerin kesilse idi doktorun sana bigi verirdi endişelenme ben ameliyat olalı3yıl oldu hala soğuklarda kesilen yer ağrıyo faranjit ameliyattan sonra bende oldum boğazım hava hortumlarından tahriş olmuş sesin faranjitten dolayıda kısık çıkar zamanla iyileşirsin selamlar.

Ben 1997 de oldum. Böyle bir sorun yaşamadım. Aynı tarihlerde bir arkadaşım Ankara'da oldu ve 4 ay sesi kısık gezdi ve o arkadaşım Devlet Opera Balesinde Soprano olarak çalışıyor. Düşün durumun vehametini.. 4 ay sonra eskisinden güçlü çıktı sesi. Hatta bi sus kafamızı dinleyim der olduk.. Mıutlaka seninde sesin düzelecektir. Geçmiş olsun. Sevgiler...

çok teşekkür ederim arkadaşlar sağolun..herkes sizin gibi yaklaşsa bu konuya hiç böyle panik yapmazdım....ses benim için de önemli.eğer sesim giderse hayatım mahvolur.sabırla bekleyeceğim bakalım benim ses ne zaman açılacak....

arkadaşım ses tabikide çok önemli ama her şeyin sonu değil ameliyattan sağsalim çıkmışssın biliyorsun guatır ameliyatı çok riskli çocuklar duymasın dizisinin müzeyen hanımı duymuşsundur ameliyattan sonra hayatını kaybetti bazıları ameliyat masasında ani kalp durmasından ölenlerde var ben bunları bilerek ameliyata girdim kendime geldiğimde ilk önce allah beni çocuğuma ve aileme bağışladı inan sesim çıkmasaidi kurtulduğuma daha çoksevinirdim çok çektim ben bu hastaıktan kalbim günde beş altı defa tekliyordu ölüyorum zannediyordum şimdi çok şükür eskisine göre sağlıklıyım sende sağlığına kavuşursun fazla durma iyileşmene bak sevgiler selamlar.

ben 3 yıl once oldum.evet sesimde buyuk degısıklıkler oldu.ilk aylarda ses tonumu ayarlıyamıyordum.normal konusurken bıden yuksek sesle konusuyordum etrafımdakıler uyarıyordu.sımdı duzeldı ama kalabalık ortamlarda sesım kısılıyor hala.ameliyatın bırsuru yan etkılerı var zamanla farkına varacaksın telaslanma.ne oldugunu yazmayacagım ama troıt amelıyatı ıle ılgılı sıtelere gıersen okursun.ama bununla yasacagını kabulledıkten sonra gerısı kolay gelır ben alısmaya basladım ama ılk yıl cok kotuydu.bilgilendıkten sonra kendımı alıstırtım bır kılo problemı harıc gecmı olsun

bende bundan 3 sene once oldum boyle bır sorun yasamadım ama dıger arkadaslara sormak ıstıyorum benım hemen sesım kısılıyor bıraz bagrınca sınırlenınce sızlerdede boyles orunlar var mı

Benim iki sene oldu ameliyatımı olalı çok araştırdım doktorları ameliyatta olmak istemiyordum. 5 dr falan gezdim En son annemin paranoyası yüzünden devlet hastanesine gittik ( özel doktorlar para tuzağı der hep ) çapa tıp fakültesinde sıramızı almış beklerken oradaki hastalarla sohbete dalınca randevusunu aldığım dr değil. o sırada sadece ameliyat kontrolleri yapan dr odasına resmen aradan kaynadım. Bana uzun uzun anlattı anladıki inatçıyım. Son olarakda birde cerrah olmayan bir uzmana görüneyim dedim.Onunlada görüştüm önereceği cerrahların adını sordum .ılk söylediği isimdi Prof.Dr. Tarık Terzioğlu . Ameliyata ikna olunca gittim randevuyu aldım ve bana bütün handikaplarını anlattı Tarık bey sesini kaybetme riski olduğu ses tellerine zarar geleceğinden kısıklık yaşabileceğini fakat kendi yaptığı ameliyatlarda bunların yaşanmadığını söyledi.. Ameliyata girdim narkozun etkisinde çıktığım anı dün gibi yaşarım adımı söylüyorlardı oysaki ben korkudan konuşamıyacağımı düşünüyordum. O sarhoşluk haliyle " efendim, üşüyorum" dedim. Sesimde sıfır zararla çıktım.Şimdide bağırsamda kısılmaz çabuk herşey eskisi gibi sesimde..

Şikayeti olan varsa ıstanbul'da yaşıyorsa mutlaka Tarık beye görünsün derim arkadaşlar hepinize geçmiş olsun..

Ben de 20 gün evvel ameliyat oldum,ilk 10 gün sesim kısıktı,şimdi düzeldi,ama hala boynum ensem ağrıyor...

ben ameliyat olalı 15 gün oldu sesimde hiç problem olmadı ama ses kısıklığı 6 ay bile yaşayan arkadaşım var sonra düzeldi bence sıkıntıya girme düzlir ben 4 gündür tefor kullanmaya başladım bende kilo alacakmıyım onu merak ediyorum ve kendimi şişmiş gibi hissediyorum kilomu ödemmi bir türlü anlayamadım

sgursoy senden bir ricam var tarık beyin adresini ve tlfnunu verebilirmisin.bende de iki taraftada hipertioit var.nekadar yemek yesemde kilo alamıyorum 45 kiloyum ve boynumda geçmeyen morluklar çıktı.doktora gittiğimde sınırda zehirliye geçme aşamasında dedi 3 ay ilaç kullandım ve sonrada biyopsiyle parça alındı temiz çıktı ama sınırda hala.2 tane cerraha gittim ameliyat olmam gerektiğini sölediler ve ben ameliyattan çok korkuyorum,ya ters giden bişeyler olursa diye.neyapmam lazım bu şekilde yaşamak çok zor ama ameliyat olmaktanda çok fazla korkuyorum.

selam kara sultan benimde hipo tiroitden hiper tiroide geçmiş aynen dediğin gibi bendede morluklar oluyodu bacaklarım sanki biryere vurdurmuşum gibi tabi ozaman bilmiyordum guatır hastası olduğumu doktora gittim ciddi kan hastalığından şüpelendi tahlil yaptılar bir hafta sonra sonuçları çıktı akla karayı seçtim beklerken neyse korkulan olmadı kansızlık dedi hap fala demdi bana guatır olabilir diye halsizim diyom hap veriyo eve git senelerce çektim kansızlık olyını kalbim teklemeye başladı ozaman çıktı zehirli guatıra çevirmiş nodül çoktu bende biri bana bir doktor tavsiye etti bursada endokrin profosörü uludağfakültesinin endokrin bölümünün kurucusu bölüm başkanı imiş emekli olmuş özel çalışıyor çok iyi bir doktor konusunda tecrübeli istanbuldan bile hastaları var ben çok mem nun kaldım eşimin bir arkadaşı tavsiye etti ondada zehirli guatır varmış tedavi oluyo istersen sana adını tlfonuu verebilirim

karasultan benim dediğim doktor cerrah değil endokrin prfu otedavi ile ilgileniyo ameleyetlık durum varsa uzuntedaviden sonra ameliyat diyo bütün tedavi sençeneklerini deniyor bazıları ilaçla iyi oluyor bende nodül vardı hemen ameliyat demedi 1yıl tedavi etti hormonlarımı normal seviyeye indirdi öyle ameliyat oldum senin nodülün yok ilaç tedaavisini denerler olmazssa ameliyat olursun

sgursoy senden bir ricam var tarık beyin adresini ve tlfnunu verebilirmisin.bende de iki taraftada hipertioit var.nekadar yemek yesemde kilo alamıyorum 45 kiloyum ve boynumda geçmeyen morluklar çıktı.doktora gittiğimde sınırda zehirliye geçme aşamasında dedi 3 ay ilaç kullandım ve sonrada biyopsiyle parça alındı temiz çıktı ama sınırda hala.2 tane cerraha gittim ameliyat olmam gerektiğini sölediler ve ben ameliyattan çok korkuyorum,ya ters giden bişeyler olursa diye.neyapmam lazım bu şekilde yaşamak çok zor ama ameliyat olmaktanda çok fazla korkuyorum.

Karasultan çok geçmiş olsun .. Bende o kadar korkuyordum ki inannamazsın ağlama nöbeletleri geçirdim ameliyat olucam diye ama korkacak hiçbirşey yokmuş sakın ameliyatını erteleme mutlaka görün . Zaten narkozu aldıktan sonra bir uyandığını biliyorsun o kadar direkt konuştum sesimde falan hiçbirşey yoktu. Oysaki konuşmamaya şartlandırmıştım kendimi ama narkozdan uyandırırken konuşturuyorlar sende o yarı uyanık halle hemen cevap veriyorsun. Ben onca ağladığıma yanarım hiçbirşey yok korkulacak içini ferah tut bu çok küçük bir operasyon allah beterinden korusun.. Bende ameliyatı olduktan sonra tedavinin geri kalan sürecini Dr. Dehan Yazıcı ile sürdüyorum o da alanında sayılı insanlardan biri nükler tıp uzmanı.. Ameliyat öncesinde onunla görüştüğümde çoğu hastasının boş yere ameliyat ediliğini söylüyordu bu sebebten iyi bir dr gerçekten önemli..

Son düzenleme:
ben 18 haziran perşembe günü ameliyat olucam,ailemde sizler gibi korkucak bişey yok diyo ama elimde değil.sigara içiyordum son 2 gündür bıraktım narkozla nikotin olunca uyanmak çok zor oluyomuş yabide uyanamazsam diyorum.dua edin inş.çok teşekkür ederim sizlere.bu gutar insanı alt üst ediyo heran sinirlilik,uykusuzluk ve benim için en önemlisi kilo ki ben 46 kiloyum :KK70: artık kilo almak istiyorum.inş tekrar görüşürüz şimdilik ALLAHa emanet olun.

Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.Ben ameliyat olalı 3 ay oldu.5 kg falan aldım:KK43:Diyet yapmama ragmen kilo veremiyorum,ilacımı da düzenli alıyorum,hipotiroid olmasına ragmen ameliyat öncesi daha kolay kilo veriyordum,var mı böyle bir problemi olan?

Bu arada yara izim de kalınlaştı,çok çirkin oldu,yara izini kapatmak için kolye takıyorum:KK43:

ameliyat olan arkadaşlar hangi hastanede, hangi doktora ameliyat olduklarını yazarlarsa çok sevinirim. çok yakın zaman da ameliyat olmam gerekiyor :uhm: . lütfen yardım şimdiden teşekkürler

X