Kekler - Pastalar Kolay piramit pasta

CUVCUV

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2007
1.232
7
Bisküvi ile 10 dk da yapılan pasta

kakaolu, vanilyalı ya da muzlu puding hangisini dilerseniz,
1 adet muz , 750 gr süt , iki paket finger bisküvi

1 paket puding
750 gr süt
iki paket finger bisküvi
bir ya da iki adet muz

İstediğimiz çeşit pudingi tarifi gibi pişiriyoruz, bir tepsiye aliminyum folyo yayıyoruz finger bisküvinin bir paketini 3x6 olacak şekilde diziyoruz üzerine pişen pudingten döküyoruz çok bol dökmeyin sadece bütün büskiviler kapanacak şekilde olsun, ikinci paket bisküviyi de aynı şekilde diziyoruz üzerine yine pudingi döküyoruz ortasına bir adet muzu bütün olarak yerleştirip iki kenarda kalan bisküvileri kapatıyoruz üzerine kalan pudingi döküyoruz bütün büskiviler pudingle kaplansın buna dikkat edin.Folyo ile güzelce sardıktan sonra buzdlabının normal bölümüne koyuyoruz soğuduktan sonra dilimleyerek servis yapıyoruz.Resimlerde daha kolay anlaşılacaktır. (Derya Baykalın programında Ayşe Tüter yapmıştı)

Son düzenleme:
biz de buna benzer yapıyoruz kakaolu evde pudink hazırlıyoruz eminim bu da çok güzeldir..

fotoraf0356.jpg

fotoraf0358.jpg

fotoraf0359.jpg

fotoraf0360.jpg

fotoraf0361n.jpg

burada üzerine de puding dökülecek resim çekmeyi unutmuşum

fotoraf0362.jpg

fotoraf0363.jpg

burda kakaolu pudingle yapılmış pastanın dilimlenmiş hali

fotoraf0370.jpg

Son düzenleme:
En kısa zamanda deniyorum cüvcüv..Görüntü harika ya..Malzeme dersen bilindik ama ortaya çıkan pasta enfes..Ellerine sağlık canım..

çok hoş ve pratik bende deniyeceğim ellerine sağlık canım bende buna benzer bir pasta yapıyorum normal kare büsküvi ile ama bu pastanın görüntüsü harika teşekkürler tatlım

ay çok güzel olmuş...bu pastayı herkes bilir ama görüntü çok güzel bende denicem....eline sağlık cüvcüv

ama actigimizda ustunun de pudingle kapli olmasi icin folyoya ilk once bi kat puding surup sonrasinda biskuvieri koymamiz gerekmiyor mu?? resimdekine gore folyoyu acinca buskuvilerin ustunun pudingsiz olmasi gerekiyor. kafam karisti...:S

bende anlamadım ustunu nezamn pudınglıyoruz.... buarada harıka bı paylasım tesekkurler

en üstüne kakolu mu döküyoruz aralara beyaz fisfisfis

hayır canım ben iki pasta yaptım bir muzlu bir kakaolu eğer muzlu pudingle yaparsan aralar beyaz oluyor dilimlenmiş resimdeki tamamen kakaolu pudingle yapılmış olan pasta yani hangi pudingle isterseniz onla yapabilirsiniz.tek bir paket puding yetiyor.

ama actigimizda ustunun de pudingle kapli olmasi icin folyoya ilk once bi kat puding surup sonrasinda biskuvieri koymamiz gerekmiyor mu?? resimdekine gore folyoyu acinca buskuvilerin ustunun pudingsiz olmasi gerekiyor. kafam karisti...:S

orda görünen henüz folyoyla kapatılmamış kapatmadan önce kalan pudingi o bisküvilerin üstüne dökeceksin sonra folyo ile kapatacaksın.dolaba koyacaksın açtığında puding katılaşmış olacak.
en üste puding koyuluyor resimlerin üstünde de açıklama var

ellerine sağlık görüntü gerçekten müthiş. Muzu koyduktan sonra kenarındakileri çatı gibi dikip üçgen yapıyorsun galiba. Doğru anladım demi. peki Puding dökülünce o bisküviler yumuşuyordur. parçalanmadan kaldırabiliyor musun? Ya birde hepsini üstüste koymuş gibi o zaman kesince nasıl üçgen oluyo tam anlayamadım

Son düzenleme:
hemen denicem biskğvilerden alınca ellerine sağlık canım süper valla görüntüde tadıda eminim şahanedir

ellerine sağlık görüntü gerçekten müthiş. Muzu koyduktan sonra kenarındakileri çatı gibi dikip üçgen yapıyorsun galiba. Doğru anladım demi. peki Puding dökülünce o bisküviler yumuşuyordur. parçalanmadan kaldırabiliyor musun? Ya birde hepsini üstüste koymuş gibi o zaman kesince nasıl üçgen oluyo tam anlayamadım

üç sıra yan yana dizmek şart bisküvileri aynı resimdeki gibi dizilmeli.
ortaya muzu koyup kenarda kalan iki kanadı kaldırıp dediğin gibi çatı gibi yapıyorsun ve bisküvileri olduğu gibi koyuyorsun pudingi koyunca hemen yumuşamıyor ancak dolaptan çıkarınca puding sayesinde yumuşamış oluyor kolay dilimleniyor.
üçgen şekline kendi keliyor açı dilimleyince de bu şekil kendi çıkıyor.

cüvcüvcüüüm sayende bi kaç hafta önce misafirlerime çok güzel bi pasta yaptım a.s.
bi paket çikolatalı pudibgle yaptım çok güzel oldu, tadı da görüntüsü de süperdii
hatta daha o akşam bitti herkes çok beğendi, paylaştığın için teşekkür ederimmmm. Şeniz

şimdik denedim. afiyetle yiyoruz:) ellerine sağlık canım:)

süpper bi tadı var :) resim çekmek son anda aklıma geldi bu sonu :) biraz yamuk yumuk çıktı o yüzden idare edin :)bu 2. yapışım herkes çok beğeniyor...

Son düzenleme:
hmm... güzele benziyor. ben de annemle bildiğin piramit şeklinde pasta yaprdık ama büsküviden değil. onun gibi birşey zannetmiştim ilk. ama bu da pratikmiş... elinize sağlık

kızlar ben yeni üye oldum herkese merhaba

harika görünüyor mutlaka denicem hem pratik hem güzel görünüyor tadı da muhteşemdir tahminimce

X