4.ayda gaz problemi olur mu?

firildakmerdane

Guru
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2008
132
22
arkadaşlar bebeğim 4 aylık..gaz problemi olacak diye korkumdan bulgur pilavı,kuru fasülye,kola falan yiyemiyorum..çok özledim bu yiyecekleri..yemeye başlasam mı..artık kendi kendine gaz çıkarırmı bebeğim..

biz de 4 aylık olucaz haftaya ama hala gaz problemimiz var , ben yediklerime ne kadar dikkat edersem ediyim çocuğum gazlı maalesef , her gece kıyamet kopuyo evde :1no2:
bana da hep 3.ayda geçer demişlerdi ama hiçbişeyin geçtiği yok ne yazık ki:1no2:

canım evet 4. aydan sonra daha rahat çıkarıyorlar gazlarını... hemde alttdan sesli sesli...bence yiyebilirsin bulgur pilavı sütüde artırımış öyle diyorlar.. nohuta fasulyeyede birazcık kimyon at pişerken gazı çok az oluyor yada kişiden kişye değişiyor çoğuna gaz yapmıyor bir dene hem bakliyat yiyip hemde çocuğunu emziren anneler var sana muhakkak yazarlar..

benım oglumda ıkı haftalık olduktan sonra cıldırırcasına kolık sancı cekmeye basladı. bır tanıdıgın ttavsıyesıyle kımyon yemeye basladım. sabah ve aksam bır lokma ekmegın uzerıne 1 cay kasıgı kımyon koyup yıyorum. artık oglum cok rahat. ınanın cok faydasını gordum. sureklı soyleyene dua edıyorum. ve her dogum yapacak yada yapana soyluyorum. bence mutlaka deneyın . bebısınız cok rahatlıcak.

ben top kimyonu kaynatıp suyunu içtim çok güzel gaz çıkardım ama bebeğimi hiç etkilemedi.. anlamıyorum bu gaz işlerini artık

bizde bir kahve fincani sicak suya,
bir cay kasiginin yarisi kimyon koyup demlenince bebegimize bir kasigini icirdik
geri kalanini ben ictim
Allahasukur cok guzel oldu, gaz problemi yasamadik

biz ilk günden beri hiç yaşamadık dolayısıyla herşeyi yiyorum kolada içiyorum ..ama gazlı bebeklerde 3. ayını bekleyin diyorlar bazıları 6. aydan sonra geçiyor hatta ,deneyin ufak ufak başlayın olursa gaz yemessiniz..

ne şanslısın eylül , çok özeniyorum gazsız bebeği olanlara , hani benim uykusuzluğumu yorgunluğumu geçtim insanın çocuğunu acı çekerken görmesi korkunç bişey , ben de ağlıyorum onunla beraber :1no2:

bizde 5aylık olduk
ben 4.ayda başladım yemeye
yesemde gazları var yemesemde
ama güzel gaz çıkartıyorlar maşallah
birtek mercimekten uzak duruyorum
fena gaz yapıyo
asitli içecekleride arada bir içiyorum

canım kola,kuru fasulye hariç digerlerini ye bence.kola bebegi çok etkiliyor.ben 1sefer içmiştim kakası öyle acayip olduki ve poposu kıpkırmızıydı.sanırım asit yaktı.

benim oğlanda ilk 3 ay cok gazlığdı ama 4 ayında geçti biraz ama ben hala yediklerime cok dikkat ediyorum

canım bebeğin çok gazlıysa sab simplex diye bi gaz ilacı var harika bişey denemeni tavsiye ederim.

valla ben de çok dikkat ediyordum 3 ay bitti dikkat etmiyorum artık.kısır bile yedim.yesemde aynı yemesemde.hatta dikkat ettiğim günler daha çok ağlıyordu.onlarında alışması lazım artık.yavaş yavaş başla bencede.

ne şanslısın eylül , çok özeniyorum gazsız bebeği olanlara , hani benim uykusuzluğumu yorgunluğumu geçtim insanın çocuğunu acı çekerken görmesi korkunç bişey , ben de ağlıyorum onunla beraber :1no2:

sevgili andina aynı sorun bende de var ben ve bebeğim ağlamaktan perişan olduk benim bbebbeğim ayın 16 da tam 4 aylıkolacak yarın kont da dr ne diyecek bakalım

wallahi güzelim aynı sorun bende var.
ilk 2 ay neler cektğimi sadece Allah bilir cok zordu hala hala var ama eskisi gibi değil.ihşalalh 4 aya kadar geçer.

bizim bu hafta 4.aymızı doluyor , artık bir akşam gazlanıyorsa bir akşamı rahat geçiriyoruz , biran önce tamamen bitmesi için dua ediyorum ..
gerçi bugün bir müşteri bahsetti , çocuğu özürlü doğmuş , yaşadığı sıkıntıları anlattı , Allahıma şükürler olsun dedim , ben gaz sancısını dert ederken insanlar neler yaşıyor , artık şikayet etmeyeceğim gazdan , şükürler olsun ki yavrum sağlıklı :nazar:

valla ben kuru fasülye gazlı içecekleri pırasayı brokoli ve lahanayı karnabaharı yiyemiyorum hepsi burnumda tütüyor.1 kaşık dahi yesem hemen bebişime geçiyor.umarım bu aydan sonra azalır.oğlumu öyle acı çekerken görmek içimi acıtıyor.4 aylık olucak hala bir günü bir güne uymuyor.üstelik fazla anne sütü de almıyor sütüm az olduğu için mama takviyesi yapıyoruz.demekki bir de sütüm çok olsa oğlum hiç durmayacak sancıdan diye düşünüyorum bazen:KK43:( allah bütün gazlı bebeklere ve annelerine sabır versin:Saruboceq:

ben metsil vermezsem bebeğim çok ağlıyo.. yediklerime dikkat ettiğim halde..
sadece ulgur pilavı yiyorum.. o gün nıhut yedim 2 gün ağladı bebeğim ..
doktora sordum nohur fasulye ve mercimek yeme dedi.. 6 aydan sonra başla dedi...

X