Tüp Bebek Merkezleri Eşinde varikosel olup tedavi görenler varmı arkadaşlar???

hafsaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2009
18
0
39
merhaba arkadaşlar.Benim eşimde varikosel var.5 yıllık evliyiz.Çocuğumuz olmuyor.Bu ay yeditepede tüp bebek denedik.Olmadı malesef.Uzun bir zaman tekrar tüp bebek deneyemeyeceğim.(maddi- manevi)...Geçen sene üroloğa gitmiştik fakat bize hiç uğraşma git tüp bebek yaptır dedi.Fakat etrafımda varikosel ameliyatından sonra çocuğu olan bazı insanlar var.ameliyattan bir sene sonra vücut tekrar sperm üretmeye başlıyormuş.Geçenlerdede bir tüp bebek doktoru sperm sayısı 5 milyonun altında ise hiç tedavi ile uğraşmayın tüp bebek yaptırın dedi tv de.Eşiminde 1 milyon bile yok.Ne yapacağız bilemiyoruz doğrusu.Bu konuda tecrübeleriniz veya önerileriniz varsa mesajlarınızı bekliyorum arkadaşlar...fisfisfisbenneyaptımki

merhaba arkadaşlar.Benim eşimde varikosel var.5 yıllık evliyiz.Çocuğumuz olmuyor.Bu ay yeditepede tüp bebek denedik.Olmadı malesef.Uzun bir zaman tekrar tüp bebek deneyemeyeceğim.(maddi- manevi)...Geçen sene üroloğa gitmiştik fakat bize hiç uğraşma git tüp bebek yaptır dedi.Fakat etrafımda varikosel ameliyatından sonra çocuğu olan bazı insanlar var.ameliyattan bir sene sonra vücut tekrar sperm üretmeye başlıyormuş.Geçenlerdede bir tüp bebek doktoru sperm sayısı 5 milyonun altında ise hiç tedavi ile uğraşmayın tüp bebek yaptırın dedi tv de.Eşiminde 1 milyon bile yok.Ne yapacağız bilemiyoruz doğrusu.Bu konuda tecrübeleriniz veya önerileriniz varsa mesajlarınızı bekliyorum arkadaşlar...fisfisfisbenneyaptımki

öncelikle geçmiş olsun, biz 2 buçuk yıllık evliyiz ilk sene korunduk sonra denemeye başladık olmadı doktora gittik eşimde ileri derece varikosel çıktı. sayı 300.000 ve ileri hareket 0. doktor direk tüp bebek önerdi ama tüp bebekte şansımızı arttırmak için önce ameliyat olması gerektiğini söyledi. eşim ekim ayında ameliyat oldu. ameliyattan 3 ay sonra test yaptırdık sayı 1.400.000 olmuştu ama ileri hareket yine 0. yakında bir test daha yapılıcak sonuca göre karar vericez.büyük ihtimalle tüp bebek kararı alıcaz. varikosel ameliyatından sonra doğal yoldan hamile kalanları bende duydum ama kişiden kişiye değişiyo.

ah canm aynı derdn dertlisiyz eşimede varikosl ver dedkr amelyttn snra düzlck dedi dr ama nafile 4milyna snra 2milyna snra 1 milyn 250ye snra 1 milyn 750ye oldu evet düzelnlr oluymş yaş ve ruh hali çk önemlymş

merhaba
eşimde vardı bizde 3 negatif tüpten sonra yaptırdık
ama değişen pek bişey olmadı
varikosel sperm sayısı normale yakın olup hareket ve kalitesinde sorun olanlarda daha çok iyileşme sağlıyormuş
sperm düşük olunca tüpten başka çare yok sanırım
bizde 4. yü düşünüyoruz şimdi
varikosel ileri boyuttaysa ilerde erkekte daha ciddi sorunlara yol açabiliyomuş geçmiş olsun

varikosel ameliyatından sonra hamile kalan ve gayet iyi düzelme olan kişiler olmasına rağmen
tam terside mevcut
dr unuzda aslında sayınızın düşüklüğü ile dpğru bir yol önermiş gibi görünüyo ama
basit bi ameliyat neden olmasın Allah gönderebilirde mucizilerimizi
yaptırabilirsiznizde
Allah hepimizin yardımcısı olsun
ameliyattan sonra keçi boynuzu kürüde kullanabilir
bi çok arkadaşımda sperm sayısını arttırdı

benim eşim 2005 yılında çift taraflı varikosel ameliyatı oldu ama bunca yıl geçti hala spermler az ve hareklilik çok az ve bende de sorun var işimiz Allaha mı kaldı bilmem :KK43: çok cn sıkkın

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar varikosel benim eşimdede var bizede mikro dediler bizde yaptırdık tuttu ama geçen hafta kalbi atmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldım kötü bir deneyimdi.

varikosel ameliyatından ne kadar süre sonra olumlu bir gelişme oluyor uzun bir dönem mi? bilen arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

yumurtalıklardan parça alıyorlar eger orada da verımlı sperm yoksa boşa amelıyata almıyorlar arkadaşlar. arkadasımın eşınden para koparmak için 3 kere amelıyat ettıler. onemlı olan testıslerde çıkan sonuç. bılgınıze

hafzaaa arkadaşım bende seninle aynıdertteyim hemde 8 yıldır doğru yanlış bir sürü tedavi gördük ben anlatıyım sen yapma aynı hataları. 9 aylık evliyken öğrendik eşimin varikosel olduğunu apartopar ameliyata aldılar amatör ellerde üç kuruş paramızı koparmak için sonra doğal olarak kötüye gitti sonuçlar.ameliyat öncesi altı milyon kadar sperm vardı ama hareketsiz ameliyattan çok uzun zaman sonra test yaptırdık sıfır çıktı ama yaşımız o kadar gençtiki durumun vahimliğini göremedik.sonra eşim keçiboynuzu pekmezi içti 6 ay kadar biz bu arada hala doğal yollardan olur umuduyla başka doktora tedaviye başlamak istedik test istedi doktor 700 000 canlı spermi çıktı doktor acil tüp bebeğe gidin dedi tekrar ölebilir dedi biz daha iyiye gider diye erteledik 8 ay kadar ama malesef doktorun dediği doğru çıktı tekrar öldü iş sıkıntısı yüzünden moral çok önemli .şimdi 4 yıldır tüp bebekle uğraşıyoruz 2 defa tese olduk sperm bulundu tutmadı şimdi mikrotese olcaz mayısta tekrar deniycez.anlıycan lütfen arkadaşım nasıl bir tedavi düşünürsen düşün geç olmadan uygulayın bizim çektiklerimizi çekmeyin çok uzattım hadi hoşçakalın

benim eşim 2005 yılında çift taraflı varikosel ameliyatı oldu ama bunca yıl geçti hala spermler az ve hareklilik çok az ve bende de sorun var işimiz Allaha mı kaldı bilmem :KK43: çok bunaldım eşim ameliyattan beri kendinide toparlayamadı ve afedersiniz cinsel hayatıda olumsuz etkilendi yani nası desem pek olmuyo gibi anladınızmı :KK43: bakalım ne olcak..
tüp bebek dediler bende de endometriyosiz var ve yarın yumurtalarıma bakıcaklar yumurta varmı çatlıyomu ne bilim inanın beynim durdu artık çok yoruldum ::KK43:

canım öncelikle Allah yardımcın olsun Bizim yan komşumuzun kocasındada Çift taraflı varikosel vardı.Şuan iki kızları var.bizde biraz onlardan heveslendik açıkçası ameliyata falan.hatta şuan adam tamamen normale dönmüş durumda korunuyorlar.biraz kafam karıştımirmirmirmir

merhaba arkadaşım,,,,nette okuduğum bir yerde varikosel hastasının spermi tüp bebektede işe yaramıyor,,sperm embriyoları yürütemiyor,,,,,yani kısacası ilk önce bu problemi halletmeniz gerekiyor,,,ben eşimdende (varikosel olmasından )şüpheleniyorum gelecek ay dr gidicez,,,allah yardımcımız olsun,emeklerimizin karşılığı gelsin:Saruboceq:

hasfa benim eşimdede varikosel var 2001 senesinde evlendik ilk sene korunduk sonra baktık olmuyor bir sene bekledik 2003 de eşim doktora gitti varikosel çıktı doktor ameliyat olması gerektiğini söyledi 2005 ameliyat olduk sol taraftan 1 yıl kadar beklememizi söyledi baktık olmuyor test yapıldı ameliyattan önce 9 milyon olan sprem sayısı 5 milyona düşmüştü hareketlilik oranındada düşüş vardı çok üzüldük seneler geçtikçe 3 milyonlara kadar düştü direk tüp bebek önerdiler 3 kere aşılama 1 kerede tüp bebek denedik olmadı tüp bebek dış gebelikle sonuçlandı hafsa bende yeditepede yaptırdım şimdi 2.kararsızım orda yaptırmaya bence bu varikosel ameliyatların çoğu düşüşle sonuçlanıyor iyice araştırıp ondan sonra ameliyat olmalı eşim şimdi karasısız acaba tekrar ürolojiye gitsem mi diye düşünüyor
ALLAHIM hepimizin yardımcısı olur inşallah:Saruboceq:

( bu arada eşim keçiboynuzu kürünüde denedi hareketlilik oranında yükselme oldu sayıda olmadı ama midesini bozdu içemiyor)

arkadaşlar varikosel ameliyatından sonra görülen düşmeler ameliyat sebebiyle olmuyormuş,zaten değerlerdeki düşüklüğün sebebi eğer varikoselse değerler ameliyattan 3 -6 ay sonra yükseliyor..
sebep varikosel değilse,ameliyat olduktan sonra değerler düzelmiyor ve sebep her neyse,düşmeye devam ediyormuş..o yüzden vaikosel ameliyatlarında her 2 kişiden birinin değerleri yükselirken diğeri ya aynı kalıyor yada düşmeye devam ediyor..3 ayrı doktora gittik üçüde ameliyat olmalısın,yüzde elli düzelme şansın var dediler ve şansımızı denedik.(eşim dün ameliyat oldu)
yani ameliyattan sonra öyle 1 sene falan beklemek anlamsız..6 aydan sonra tüp bebeğe geçilmeli diye düşünüyorum.

kızlar benım esımde ıkı kez varıkosel amelıyatı oldu.tam 3sene oldu 1mılyon iken sperm sayısı,1mılyon dortyuzellı bın oldu.Yanı hıc faydası yok gıbı yanı tup bebek ıcın acale etmek lazım cunku doktorumuz zamanla bunun azalabılecegını soyledi.yas faktoru cok onemlı unutmayın arkadaslar.bol sanslar.

arkadaşlar varikosel ameliyatından sonra görülen düşmeler ameliyat sebebiyle olmuyormuş,zaten değerlerdeki düşüklüğün sebebi eğer varikoselse değerler ameliyattan 3 -6 ay sonra yükseliyor..
sebep varikosel değilse,ameliyat olduktan sonra değerler düzelmiyor ve sebep her neyse,düşmeye devam ediyormuş..o yüzden vaikosel ameliyatlarında her 2 kişiden birinin değerleri yükselirken diğeri ya aynı kalıyor yada düşmeye devam ediyor..3 ayrı doktora gittik üçüde ameliyat olmalısın,yüzde elli düzelme şansın var dediler ve şansımızı denedik.(eşim dün ameliyat oldu)
yani ameliyattan sonra öyle 1 sene falan beklemek anlamsız..6 aydan sonra tüp bebeğe geçilmeli diye düşünüyorum.

canım geçmiş olsun, inşallah ameliyat başarılı geçmiştir.
yazdıklarına katılıyorum, biz ameliyattan sonra 3 ay bekledik fazla düzelmedi.
doktor düzelebilir de kötüleşebilir de demişti. 6 ayı doldurduk bebiş gelmedi.
5 gün önce tüp bebek tedavisine başladık.

canım geçmiş olsun, inşallah ameliyat başarılı geçmiştir.
yazdıklarına katılıyorum, biz ameliyattan sonra 3 ay bekledik fazla düzelmedi.
doktor düzelebilir de kötüleşebilir de demişti. 6 ayı doldurduk bebiş gelmedi.
5 gün önce tüp bebek tedavisine başladık.

nilos teşekkürler evet inşallah ameliyat işe yarar..tedaviniz hayırlı olsun,inşallah bebeğiniz sağlıkla gelir..

hayır yazmadı ama bikaç gün sonra kontrole gidicek o zaman sorucaz..kendi kullandığımız bitkisel ilaçlar var onlara devam etmek ıstiyoruz..salı gunune kadar pansuman yapmadan durulurmu acaba?yanı 4-5 gun dikiş yerleri kapalı kalırmı bısey olurmu kı?siz pansumana gıtmısmıydınız?senin eşin ilaç kullandımı yazdımı doktor?

hayır yazmadı ama bikaç gün sonra kontrole gidicek o zaman sorucaz..kendi kullandığımız bitkisel ilaçlar var onlara devam etmek ıstiyoruz..salı gunune kadar pansuman yapmadan durulurmu acaba?yanı 4-5 gun dikiş yerleri kapalı kalırmı bısey olurmu kı?siz pansumana gıtmısmıydınız?senin eşin ilaç kullandımı yazdımı doktor?

eşimede pansuman yapılmadı zaten dışarda dikiş falan yoktu,sadece kesik izi vardı dikişi içerden yapmışlardı o yüzden pansumana gerek yok demişti doktor. 2 gün sonra bandajı çıkarıp banyo yapabilir demişti, ama benim eşim 4 gün çıkarmamıştı bandajı. normalde ilk 3 ay ilaç yazmıyomuş ama zaman kaybı olmasın isterseniz yazarım demişti bizde yazdırmıştık.

X