Hamur İşleri En pratik Mantı nasıl yapılır?-Resimli

ellerine sağlık canım tarifini aldım haberin olsun tam benlik çabuk ve leziz teşekkürlera.s.

fatma hale arkadaşım ellerine sağlık çok güzel görünüyor yalnız ben hiç mantı yapmadım senin tarifinle ilk defa yapacagım aldıgı kadar su demişsinya o nun miktarını yazarsan sevinirim ne kadar su katmam lazım

Ayy cok sevindim bunu gordugume,cok seviyoruz mantiyi ama tek basina yapmak zor oluyor,bu cok pratikmis, tesekkurler a.s.
Aslinda daha ufak kesilirse de guzel olur sanirim cokacimcoook
afiyet olsun canım beğendiğine sevindimkaydirigubbakcemile5
güzel yorumun için teşekkür ediyoruma.s.
evet ufak daha güzel olur ama ben bunları aceleyle yaptım o yüzden fazla inceleyemedim. birde içlerini bol koymak istedim o yüzden de biraz büyük oldu ama gerçekdende küçük daha iyi oluyor zaten pişincede şişiyorlarcokacimcoook
yaparsan eğer resimleri bekliyorumyerimsenibenşimdiden afiyet olsun

ellerine sağlık canım tarifini aldım haberin olsun tam benlik çabuk ve leziz teşekkürlera.s.
teşekkürler canım güzel yorumun için a.s.afiyet olsun umarım memnun kalırsın yaparsan yaz hatda resimlerinide koyabilirsin sende yerimseniben belkide seninkiler daha güzel olur kaydirigubbakcemile5

fatma hale arkadaşım ellerine sağlık çok güzel görünüyor yalnız ben hiç mantı yapmadım senin tarifinle ilk defa yapacagım aldıgı kadar su demişsinya o nun miktarını yazarsan sevinirim ne kadar su katmam lazım

güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşıma.s.
eğer hiç hamur denediysen kurabiye hamuru gibi mesela yumuşak bir hamur olacak yani merdaneyle açılabilecek bir hamur olacak..suyu inan ölçmemiştim o yüzden tahmini bişey söyleyipde bir hata yaptırmak istemiyorum.şu kulak memesi kıvamı denen şekildeydi hamurum.senin için birdaha yaparken kesin ölçü belirleyip burada yazıcam en kısa zamanda inşallah..umarım başarılı olursun canım,şimdiden afiyet olsunyerimsenibena.s.

canim bende mantini deneyecegim cok severim cok güzel görünüyor,kolayda üstelik cok sag ol canim emegine saglik kaydirigubbakcemile3

zekice vallaaaaa ilk fırsatta annemle yapcam:)

ya bide o kesme şeysi bizde yok normla bıcakla kessek olmasmı..

canim bende mantini deneyecegim cok severim cok güzel görünüyor,kolayda üstelik cok sag ol canim emegine saglik kaydirigubbakcemile3
teşekkürler canımyerimseniben
zekice vallaaaaa ilk fırsatta annemle yapcam:)

ya bide o kesme şeysi bizde yok normla bıcakla kessek olmasmı..

teşekkürler canımyerimseniben
tabi olur ama kesmeden önce su serpiştirip boşluk kalan kısımları elinizle bastırarak düzeltmeniz gerekir buda oyalayıcı bir iş tabia.s

ben de istiyom cokacimcoook tam benlik tembel isi ve lezzetli kaydirigubbakcemile3
yani kesme ruleti ile kesince yapisiyo zaten acilmiyo super fikir :lepi:

akıllıca bir yöntem...kolay gibi görünüyo...
ellerine sağlık harika...

çok güzel anlatmışsın canım ..tek tek elde bükmek çok zor geliyodu bana ..eskiden böğle yaparlardı görmüştüm ama ..benim yapmak hiç aklıma gelmedi...çok sağol..

canim ya ellerine saglik cok guzel gorunuyo
bana manti olsunda nasil olursa olsun
daha once boyle sekilde yapiyodum ,simdi dolma yapiyorum ,bu daha pratik tabiki

ben de istiyom cokacimcoook tam benlik tembel isi ve lezzetli kaydirigubbakcemile3
yani kesme ruleti ile kesince yapisiyo zaten acilmiyo super fikir :lepi:

akıllıca bir yöntem...kolay gibi görünüyo...
ellerine sağlık harika...

ellerine sağlık çok güzel

çok güzel anlatmışsın canım ..tek tek elde bükmek çok zor geliyodu bana ..eskiden böğle yaparlardı görmüştüm ama ..benim yapmak hiç aklıma gelmedi...çok sağol..

canim ya ellerine saglik cok guzel gorunuyo
bana manti olsunda nasil olursa olsun
daha once boyle sekilde yapiyodum ,simdi dolma yapiyorum ,bu daha pratik tabiki

eline saglık cnm süper görünüyo...

güzel yorumlarınız ve gösterdiğiniz ilgi,alaka için hepinize çok teşekkür ederim..hayatı kolaştırmak ve alışkın olduğumuz lezzetlerdende vazgeçmemekti bunu paylaşma amacım..
msj yerini bulmuş sanırsam herkeze tekrar teşekkür ederimŞeniz a.s.:1hug: :eek: :enbuyukkk:

gercekten pratikmis.bende deneyecegim ins.o aleti alirsam
eline saglik canim

canim ben yaptim mantiyi su an pisiyor,yalniz hamuruna bir yumurta girmesi gerekmiyor mu?ben senin tarifindeki gibi yaptim yapilis sekli çok pratik gerçekten.sirf bu tarif için kesme rulasi aldim bugun :)bakalim insallah tadida guzel olur.

gercekten pratikmis.bende deneyecegim ins.o aleti alirsam
eline saglik canim
çok teşekkür ederima.s.sizlerinde yüreklerine sağlık
canim ben yaptim mantiyi su an pisiyor,yalniz hamuruna bir yumurta girmesi gerekmiyor mu?ben senin tarifindeki gibi yaptim yapilis sekli çok pratik gerçekten.sirf bu tarif için kesme rulasi aldim bugun :)bakalim insallah tadida guzel olur.

hadi yaa çok sevindim süper:lepi: ellerine sağlık umarım güzel de pişer tam oluryerimseniben
hamura yumurta koyulur aslında makarna türü hamurlarda muhakkak olur.ama ben koymadım tarifi yaptığım mantıya o yüzden de burda da yazmadım..
sizler isterseniz koyabilirsiniz tabikiyerimseniben

bende eskiden bu yolla yapıyordum sonra kalıplarından aldım hem daha küçük hemde daha güzel çıkıyo denemekisteyenlerin aklındaolsunkaydirigubbakcemile5

images

bende eskiden bu yolla yapıyordum sonra kalıplarından aldım hem daha küçük hemde daha güzel çıkıyo denemekisteyenlerin aklındaolsunkaydirigubbakcemile5

images

canım bende var bundan ama aç kes sonra tekrar aç tekrar tekrar dene yandan çıkan hamurlar kalıyor..birde bazen yapşmayabiliyorduda ama hala saklarım kalıbı belli olmaz lazım olur birgünyerimseniben

canım bende var bundan ama aç kes sonra tekrar aç tekrar tekrar dene yandan çıkan hamurlar kalıyor..birde bazen yapşmayabiliyorduda ama hala saklarım kalıbı belli olmaz lazım olur birgünyerimseniben

niye kesiyonki bacım anlamadım valla 2 kat hamur açıyom ben tam boyutunda acıcık bi hamur artıyo yanlardan onlarıda kuşalra veriyorum genelde :eek: çokmu unluyosun acaba yapışmıyo öle hayretfisfisfis

X