Erkek İnfertilitesi Kök Hücre İle Çocuk Sahibi Olmayı Bekleyenler

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
sadece saftrik arkadşımıza sormuyorum soruyu bu konuda bilgisi olan herkes paylaşsın lütfen..micro tese ameliyatı ama yukarıdaki bir testis için yapılacak ameliyat cinsel sorunlara yol açabilirmi?? ve gelin size dubaide kök hücre yapalım diyen bir merkez oldumu??? yazın arkadaşlar ne olur bildiğiniz ne varsa yazıınn
slm arkadaşım dubaide yapacak olan merkez neresi bende ilk defa duydum

merheba saftirik, bizim durumumuz seninle aynı.. yani eşim küçükküne geç kalınmış bir ameliyat geçirmiş inmemiş testis ameliyatı bu ameliyatı 13 yaşında olmuş,ve şimdi testilerden biri yok alınmış diğeride yukarıda... ben sana bir iki şey sormak istiyorum.. biz 6 yıllık evlliyiz ben 27 eşim 37 yaşında..umudumuz çok az olduğu için micro tese olmadık ama doktor olmak isterseniz %15 şansınız var diyo.. fakat bu ameliyat sırasında eşimin yukarıdaki tek testisine gelebilecek en ufak bir hasar onun cinselliğinin bitmesine neden olurmuş.. sen daha önce micro tese olup cinselliğini kaybeden birni duydunmu? ben duymadım ama doktorumada güveniyorum olmasa adam niye desin yani böyle bi risk var diye.. neyse birinci sorum şu ;sence bir kez de olsa şansımızı denesekmi micro tese olsakmı yani??? ikinci sorumda çok bildik bir tüp bebek merkezi geçen gün bizi çağırdı gittik ve bize kök hücreden çocuk yapacaklarını söylediler.. işlemlerin hepsi türkiyede olacak sadece son işlem dubaide olacakmış on bin dolar para istediler.. seninde gittiğin bi merkez burası... sanada aynı teklif gelidmi??? bu konuda ne düşünüyorsun lütfen bana cvp yaz en kısa zamanda çünkü kafamdakileri oturtup bi karar vermem lazım...

merhaba inanan yazını yeni okudum bizim durumuzda sizinkiyle tıpatıp aynı eşimn tek testisi alınmış diğeride tam olarak yerinde değil eşim mikrotese oldu fakat sperm bulunamadı testis tam olarak yerinde olamadığı için gelişmemiş bizde kök hücreyi bekliyoruz oyüzden söylediklerin dikkatimi çekti.Bu kök hücreyi dubaide yapacağını söyleyen merkez neresi,lütfen daha fazla detay verebilirmisin?nerede nekadar olduğu önemli değil küçücük bir umutta olsa değerlendirmekten başka çaremiz yok.

merheba saftirik, bizim durumumuz seninle aynı.. yani eşim küçükküne geç kalınmış bir ameliyat geçirmiş inmemiş testis ameliyatı bu ameliyatı 13 yaşında olmuş,ve şimdi testilerden biri yok alınmış diğeride yukarıda... ben sana bir iki şey sormak istiyorum.. biz 6 yıllık evlliyiz ben 27 eşim 37 yaşında..umudumuz çok az olduğu için micro tese olmadık ama doktor olmak isterseniz %15 şansınız var diyo.. fakat bu ameliyat sırasında eşimin yukarıdaki tek testisine gelebilecek en ufak bir hasar onun cinselliğinin bitmesine neden olurmuş.. sen daha önce micro tese olup cinselliğini kaybeden birni duydunmu? ben duymadım ama doktorumada güveniyorum olmasa adam niye desin yani böyle bi risk var diye.. neyse birinci sorum şu ;sence bir kez de olsa şansımızı denesekmi micro tese olsakmı yani??? ikinci sorumda çok bildik bir tüp bebek merkezi geçen gün bizi çağırdı gittik ve bize kök hücreden çocuk yapacaklarını söylediler.. işlemlerin hepsi türkiyede olacak sadece son işlem dubaide olacakmış on bin dolar para istediler.. seninde gittiğin bi merkez burası... sanada aynı teklif gelidmi??? bu konuda ne düşünüyorsun lütfen bana cvp yaz en kısa zamanda çünkü kafamdakileri oturtup bi karar vermem lazım...
merhaba foruma uzun süredir online olarak girmedigim için msjnı geç ferkettim kusura bakma canım.şimdi mikro teseyle cinsellik falan bitmez bunu size kim söyledi tamamen atmış.yukarda derken testis ne kadar yukarda tamamen karın içindemi? eger öyleyse sperm bulunma ihtimali çok düşük,karın içinde ısı daha yüksek oldugu için bu ısıda sperm oluşmuyor.
Bahsettiğin tüp bebek merkeziyle ilgili bende birşeyler duydum ama kıbrısa göndediklerini söylemişlerdi vede tedavide en az 4 yıl sürecekmiş diye duydum ayrıca bu tedaviyi ilk olanlar daha 1 yıl olmuş, yani daha sonuç kesin degil, zaten 4 yıla kadar sadece laboratuvar ortamında sperm üretirler diye umut ediyorum.Acaba aynı merkezden mi bahsediyoruz. daha ayrıntılı görüşmek için özeline mail adresimi bırakıyorum.

Kok hucre yakin zamanda gereceklesecek birsey degil. Buyuk olasilikla da hic gerceklesmeyecek. Hayvan deneylerinde olumlu sonuclar alinamadi. Ancak yine de gelecekte baska bir gelisme olur umudu ile yumurtalarinizi dondurabilirsiniz. Bu amacla dondurma Turkiyede yasal degil ancak yurt disina gidebilirsiniz. Eger ilgilenirseniz lutfen benimle temas kurunuz. DOKTORUMDAN KÖK HÜCRE İLE İLGİLİ CEVAPTIR SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM

böyle bir merkezin türkiyeye en az 7-8 yıl gibi sürer, yani yasal olabilmesi için. oda bizim yaşımız el vermez. yaş gitti artık. birde siyasi güçler en az 3 çocuk, 3 çocuk diyorlar. kimsenin kimseden haberi yok. allah herkesin gönlüne göre verir inşallah.

Arkadaşlar merhaba,bizim durumumuzda sizinki gibi.eşim 2 defa micro tese oldu ve canlı sperm bulamadılar,çok sayıda spermatid çıktı oda hiç bir işe yaramıyor malesef,bu kök hücreninde gelecegi yok resmen doktorlar oyalıyor bizi,daha 4 yıllık evliyiz ve 1 yıllıkken tanıştık bu kahrolası azospermle,yarın ne olur bilinmez ama Allahım hepimizin gönlüne göre versin inşaallah hepimizin bebişleri olur ve bizimde gözümüzün yaşı kurur inşallah..aminnn...

Merhaba arkadaşlar ben de aynı durumdayım eşim iki kez mikro tese ameliyatı oldu.hiç sperm çıkmadı.klenefelter sendromu var eşimde genetik.Tek umudumuz kök hücre arada bakıyorum araştırıyorum ama hep aynı haberler...lütfen kök hücre yapan bi yer duyduysanız yurtdışı , yurtiçi farketmez bi söylentide olsa eğer ki duyduysanız paylaşırmısınız çok zor beklemek ... Allahım kolaylık versin ve en kısa zamanda inşallah müjdeli haberler alırız

Merhaba arkadaşlar ben de aynı durumdayım eşim iki kez mikro tese ameliyatı oldu.hiç sperm çıkmadı.klenefelter sendromu var eşimde genetik.Tek umudumuz kök hücre arada bakıyorum araştırıyorum ama hep aynı haberler...lütfen kök hücre yapan bi yer duyduysanız yurtdışı , yurtiçi farketmez bi söylentide olsa eğer ki duyduysanız paylaşırmısınız çok zor beklemek ... Allahım kolaylık versin ve en kısa zamanda inşallah müjdeli haberler alırız
Ankalife ta yapıyorlar canım hemde geçen yıldan beri.

Hiç yaptıran oldumu peki bi bilgin var mı ? Benim bildiğim hala yasal değil , denek olmak da istemem canım
ankalifa başvuran bir sürü kişi varmış ama 4 yılda sperm oluşabiliyormuş.2 yıl beklemen lazım sonuç alanları görmek için.2013 te başladıklarını duydum.insanlara ilaç kullandırtmıyorlar sanırım.

X