Israrcı ve fazla meraklı insanlardan sizde nefret ediyormusunuz?

Sinir olurum böyle tiplere.Benim de uzak çevremde var böyleleri.Dediğim gibi...Uzak çevrem...Onlar hiçbir zaman hayatımın içinde olamazlar.:dilcikar:
Yakaladıkları zaman hemen sorru bombardımanına tutarlar.Didiklerler.Soruları sorar,yanıtlarını kendileri verirler.Cevap vermem ,kestirip atarım.Ağız ararlar,açık ararlar akıllarınca.Mutluluğunuzu sınarlar,mutluluğunuz onların içini acıtır.:kızgın:
Bazıları da gerçekten çok meraklıdır.Evindeki eşyandan,üstündeki pılı pırtıya,tapulara kadar her şeyi sorarlar.Ben kaçarım böylelerinden,çünkü korkarım onların kem gözlerinden...:1closedeyes:

benimde var mah.den böyle bir arkadaşım ama ben niyetini anladığım için arama baya bi mesafe koydum onla naniknanik oda artık bana soramadığı için ortak bi arkadaşımız var ona soruyormuş Ally nin sevgilisi var mı niye yok niye msn e böyle yazmış diye sorup duruyormuş :nazar:

yaratıcılık, bilim, iş, el becerisi vs. gibi konularda meraklı olanını severimde bu tarz olanları sevmem. :)

neffffret ederim. var böyle tipler. meraktan ölürler. hele bi tanıdığım var. sorarda sorar. kısa cevaplar veririm. evet, hayır, yooo. diye
deli olur. kolay kolay anlatmam özel şeylerimi.
hele ısrar eden insanlar varya ne konuda olursa olsun katlanamayacağım tek şeydir. ben bişeye hayır dediysem gerçekten hayır demişimdir. ayyy ölümü gör ye, ölümü gör kal, ölümü gör söyle.
bu ısrarlarla anlatacağım çok şey vardır yaram deşildi:)))
neyse susayım en iyisi.

insanlar kendilerini bu duruma nasıl düşürüyorlar şaşırıyorum
farkında değiller mi acaba itici olduklarının, istenmediklerinin
en korktuğum şeydir bu, meraklı, ısrarcı görünmek
ağlayan bir arkadaşıma bile ne oldu diye sormam ben, sarılırım, destek olurum, sakinleştirmeye çalışırım, isterse anlatır zaten kendiliğinden
benim çevremde pek yok böyle bir tip, sanırım yaklaşamıyorlar, azcık tersim dışardan bakınca

olmazmı var
ben bir özelliğim var işime gelmeyen şeyleri duymam
ve insanlarla hemen kaynaşmam
her görüşlerine katılmam
ozaman soramıyorlar işte
ama bazı dengesiler varki onlar gerçekten kural tanımıyor.

benim malesef bi komşum var çok meraklı, gelir şunu nerden aldın bunu nerden aldın, aaaa bardakları neden rafa dizmiyosun, dizsene, bakışlarıyla yer beni ve evimi, 5 yaşında kızı var onuda kendine benzetmiş, geçen gün bize geldiklerinde yerlere yattı ağlamaktan, banyoyu çok merak etmiş bakmak istiyomuş, gidip baktı geldi, sonra annesinin kulağına eğilmiş banyoyu anlatıyodu şu şöyle bu böyle diye, küçük yaşta eğitim alıyo bence bunlar:kızgın:

ben biraz dobra konuşuyorum böyle insanlara karşı.
ısrarla bir şeyi soruyorlarsa; söyleyecek olsam seni böyle uğraştırmam, yorma kendini; derim...
bu lafın üstüne ısrar bitiyor :)

gerçekten de bazı insanlar sınırını hiç bilmiyor. onları hafiften uyarmak gerekiyor bence. kimi bilmeden yapıyor, kimi de alışmış herşeye burnunu sokmaya...

X