Smearda HPV virüsü LSIL CIN 1 çıkan varmı

Rica ederim güzel kardeşim. Hep diyorum yine diyeceğim... Yarınlar nelere gebe kim bilebilir ki? Ben yarınların güzel günlere gebe olduğuna eminim Allahın izniyle... Sevgiler...a.s.

kızlar merhaba,
durumlarınız nasıl oldu beni de bilgilendirin lütfen.. bende de aynı sorun var....

Kızlar ben bu konuyu başlatan biri olarak size şu anki hislerimi yazıyorum.
Artık kendimi kanser gibi hissetmiyorum. Çünkü bunu bana inandıran Çapada bir jinekolog onkolog prof dr oldu.

Eşimle çapaya muayeneye gittik. Bende cin1 çıktığını ve biyopsi yapıldığını söyledim. Bana "siz bunun içinmi buraya geldiniz. Bakın buraya kanser hastaları geliyor. Siz kanser değilsinizki bu her 5 kadından 3 ünde görülür vede kendiliğinden geçer.dedi. İlerlersede bunun ameliyatı var dedi.
Bende doktor bey bana gittiğim özel hastanede direk sende kanser hücreleri var ameliyat olman lazım dediler. Bende ileride gebe kalırsam bir sorun olurmu? diye sordum. Doktorda bana o bölgeyi kazırız eğer hamile kalmak istersen gebeliğin 3. ayında rahmini dikeriz dedi.
Doktor güldü ve dediki bunu ancak benim gibi jin. onk. bir prof yapabilir. Diğer doktorlar beceremez ve hatayı telafi etmek için hamileyken rahmini dikeriz derler dedi.
Bende burada kolposkopik muayene olmak istediğimi bunun çapada bulunduğunu söyledim. Raporlarımı baktı Siz biyopsi olmuşsunuz kolposkopik muayene 2-3 aya kadar yapamam çünkü rahim ağzın şu anda tahrip olmuş durumda. Kolposkopik muayene; biyopsi olsunmu olmasınmı kararını vermek için yapılan bir muayenedir. Ama siz artık biyopsi olmuşsunuz. Size gittiğiniz doktor biyopsiden önce böyle birşeyin varlığını söylemedimi dedi.

Bakın dedi. Özel hastaneler para tuzağıdır. Sizi biyopsi yapmış çünkü elinde kolposkopik aleti yok sizi başka yere yönlendirmiyorki sizden para almak için elinden geleni yapıyor. Sizi yatırıyor ameliyat ediyor. Elindeki kuşu kaçırmak istemiyor. Siz biyopsiye nekadar verdiniz diye sordu bizde 450 dedik. Hemde parça başı dokudan para alıyorlar dedik. Oda siz böyle paraları vereceksiniz aklınız başınıza gelip bize geleceksiniz dedi.

Sonra bana temmuza gün verdi. Bir daha smear testi yapacak ve tekrar aynı cin 1 yerinde duruyorsa belki bir 3 ay daha bekleyebiliriz yada ben sizi ameliyat ederim dedi. Gerilediysede zaten geçmiştir artık sürekli smear testiyle kontrol altına alacagız dedi.
Peki ben ileride bir tane bebek istiyorum ameliyattan sonra bir sorun olurmu yada bu hastalığım bebeğe geçermi dedim. Hayır istersen hemen git şimdi bebek yap hiçbir sorun olmaz ameliyattan sonrada olmaz dedi.
Okadar içim rahatladıki anlatamam size.

Hepinize bir üniversite hastanesinde prof dr. jinekolog onkologa gitmenizi tavsiye ediyorum. Gerçekten özel hastanelere hiçbir güvenim kalmadı.

merhaba hawai önceliklle geçmiş olsun.bende çapada jino onkolog prof.dr Sinan Berksana gittim.bana biyopsi yapıldığı halde kolposkopi yapıldı.ayrıca tekrar smear aldılar ve sonucu ağustosta çıkıyormuş.sonuca göre durum değerlendiririz dedi.

merhaba hawai önceliklle geçmiş olsun.bende çapada jino onkolog prof.dr Sinan Berksana gittim.bana biyopsi yapıldığı halde kolposkopi yapıldı.ayrıca tekrar smear aldılar ve sonucu ağustosta çıkıyormuş.sonuca göre durum değerlendiririz dedi.

Bende ilk başta Sinan Berkmana gitmek istedim. Biliyorsunki proflara 2-3 hafta öncesinden randevu alamıyorsun. Randevuyu ona aldım. Sonra gittiğimde Sinan hocanın günleri değişmiş bende mecbur Yavuz Hocaya muayene oldum. Yani daha doğrusu konuştum. Çünkü bana 1-2 ay içerisinde rahimağzının biyopsiden sonra toparlanacağını şimdi kolposkopik muayenenin netice vermeyeceğini söyledi. O yüzden 3 ay sonrasına gün verdi. Temmuzda gidicem smear olucam.
Bilmiyorum sen nezaman biyopsi oldun. Biyopsi olduktan sonra nekadar zaman geçti belki ona göre doktorun bir bildiği vardır?
Yanlız bu kolposkopik muayene nasıl yapıldı sana acı veriyormu? Yada uzun sürüyormu? Muayenin sonucunu hemen veriyormu? Merak ediyorum. Benim bildiğim normal ucunda kamera olan birşeyi sokup rahim ağzına mürekkep gibi bir sıvı döküyorlarmış. İleride kansere dönüşecek hücreler renk değiştiriyormuş. Bu şekildemi oluyor?

Birde smear testini ne zaman oldun niye agustosta alıcam diyorsun. Bu kadar geçmi sonucu çıkıyor?

merhaba hawai.ben 20 mayısta biyopsi yaptırdım.9 haziranda çapada hocaya göründüm.valla bana hemen kolposkopi yaptılar.hatta bir doçentle beraber yaptılar işlemi.biyopsi sonucunu göstredim ama yinede kolposkopi yaptılar.kolposkopiye gelince evet zahmetli bir işlem.muayene masasında (çatalda)rahimi spektro yardımıyla dışarı çekiyorlar sonra asetik asit denilen bir sıvı döküyorlar.bildiğin ayaklı ucunda ışık olan bir mikroskopla bakıyorlar.benim için bir acıya pek dayanamayan biri olarak oldukça zahmetli acı verici bir işlemdi.yaklaşık 15 dk sürdü çünkü işlem sırasında milroskopun ışığı falan bozuldu.sonucu hocalar afaki hemen söylüyor zaten temiz yada değil diye.rapor gibi bir kağıt vermiyor.bu sırada birde smear aldılar onun sonucu 28 temmuzda çıkacak.patalojik sonuçlar çapada yaklaşık 2 ayda çıkıyormuş.sonuca göre değerlendirme yapılacakmış.

arkadaşlar 1 aydır morelim bozuk çünkü smear testinde anormal hücreler görülmüş biyopsi yaptılar lsıl cın 1 dediler. Yani rahim ağzı kanserine dönüşebilen hücreler görüldü. Bir doktor rahim ağzını kazımayı önerdi. Bu işlemden sonrada çocuk doğurmak sakata geliyor. Doktor rahmin ağzını dikeriz hamileyken dedi. Ama bir doktorda çok sakıncalı çocuk düşebilir ameliyata gerek yok ilaçla tedaviye gideriz dedi. Bu şekilde bir rahatsızlığı olanlardan yardım bekliyorum. Yani yol göstermek açısından....senağlama

selam canım benım bır tanıdıgımda da cın 1 cıkmıstı rahım agzından cok kucuk bır parca aldılar. Cok kolay bır amelıyat 2 saat sonra evde yemek yapıyordu. Suan 4 yasında dunya tatlısı bır kızı var dogurganlıgını etkılemedı.

Kızlar bu konuyu ben açtım. Bugun size söyleyebiliyorumki hastalığı öğrendikten 4 ay sonra Çapaya 2. kez gittiğimde doktor kolposkopi yaptı ve temiz pırıl pırıl dedi. Yani hastalıktan eser kalmamış. Çok sevindik ailecek. Darısı benim gibi olanların başına. İşallah ameliyatsız halledersiniz hepiniz. Ama arkadaşlar lütfen özel hastaneler size herhangi bir konuda hemen ameliyat derse birkaç devlet hastanesini dolaştıktan sonra kararınızı verin. Bu çok önemli.

Kızlar bu konuyu ben açtım. Bugun size söyleyebiliyorumki hastalığı öğrendikten 4 ay sonra Çapaya 2. kez gittiğimde doktor kolposkopi yaptı ve temiz pırıl pırıl dedi. Yani hastalıktan eser kalmamış. Çok sevindik ailecek. Darısı benim gibi olanların başına. İşallah ameliyatsız halledersiniz hepiniz. Ama arkadaşlar lütfen özel hastaneler size herhangi bir konuda hemen ameliyat derse birkaç devlet hastanesini dolaştıktan sonra kararınızı verin. Bu çok önemli.
Merhaba Arkadasim.Bende HGSIL cin1im.Yani tehlikeli turu.Leep olmadim.
Suan beklemedeyim.Ama cok korkuyorum ve cok uzgunum.
Capadaki doktorun adini ve telini ozelden iletirsen cok sevinirim.
Bana hem moral verecek hemde dogru islemi yapacak doktora ihtiyacim var.
Yardim lutfen :KK43:((

Merhaba Arkadasim.Bende HGSIL cin1im.Yani tehlikeli turu.Leep olmadim.
Suan beklemedeyim.Ama cok korkuyorum ve cok uzgunum.
Capadaki doktorun adini ve telini ozelden iletirsen cok sevinirim.
Bana hem moral verecek hemde dogru islemi yapacak doktora ihtiyacim var.
Yardim lutfen :KK43:((

canım sakin ol bende de cin1 çıktı... ve bu tehlikeli değil.. Cin1 düşük seviyede kanser riski var demek... ve eğer ki kendine iyi bakarsan vucudun bunu yenebilir... yenmezse zaten o bölgeyi alıyorlarmış. ben de çok üzdüm kendimi ama alışıyo insan...
gideceğin dr moral vermesin boşver drluk yapsın... ben de senin gibi düşünüyordum falan ama sonunda anladım ki işinin ehli olsun bana doğruyu söylesin doğru yolu göstersin yeter...

hangi drun ismi sorduğunu bilmiyorum ama cerrahpaşadan macit arvas, fuat demirkıran, tugan bese bunlar da bu alanda iyiler... ben bunlardan birine gidiyorum zaten... sen isimlerin hepsine bak incele içine sinene git cnm... geçmiş olsun..

canım sakin ol bende de cin1 çıktı... ve bu tehlikeli değil.. Cin1 düşük seviyede kanser riski var demek... ve eğer ki kendine iyi bakarsan vucudun bunu yenebilir... yenmezse zaten o bölgeyi alıyorlarmış. ben de çok üzdüm kendimi ama alışıyo insan...
gideceğin dr moral vermesin boşver drluk yapsın... ben de senin gibi düşünüyordum falan ama sonunda anladım ki işinin ehli olsun bana doğruyu söylesin doğru yolu göstersin yeter...

hangi drun ismi sorduğunu bilmiyorum ama cerrahpaşadan macit arvas, fuat demirkıran, tugan bese bunlar da bu alanda iyiler... ben bunlardan birine gidiyorum zaten... sen isimlerin hepsine bak incele içine sinene git cnm... geçmiş olsun..

cok saol canim dilerim en kisa zamanda iyilesiriz.Bu arkadasin anlattigi yavuz hoca'nin soyadi nedir peki? Buarada sari bazen kasintili ve kotu kokulu akintimda var maalesef:KK43:(

cok saol canim dilerim en kisa zamanda iyilesiriz.Bu arkadasin anlattigi yavuz hoca'nin soyadi nedir peki? Buarada sari bazen kasintili ve kotu kokulu akintimda var maalesef:KK43:(

canım emin değilim ama sanırım yavuz salihoğlu... sen yine de sakin sakin araştır cnm. ben tiplerine bile bakmıştım:))) şaka bi yana mutlaka proflardan birine git...

akıntı bende de var malesef.. ben de dr uma sordum... bu durumda oluyomuş...

Araştırıcam canim mutlaka.Birde Derin Kösebay'ın methini duydum cok.

Öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum.
Gördüğüm kadarıyla bu başlıkta konu daha tıbbi bir şekilde paylaşılıyor ve bu başlığa yazan arkadaşların tamamı doktor kontrolünde.
Acaba rica etsem doktorlarınızın rahim ağzı kanseri aşısı konusunda verdikleri bilgileri de bizlerle paylaşır mısınız?
Şimdiden teşekkürler.

Benim doktorum Hpv virusunu kapmis olanlarin bosuna bu asilari olmasina gerek yok demisti.Ama oneren doktorlarda var.Bu asilar aslinda hpv virusunu kapmamis hatta cinsel iliski dahi yasamamis genc kizlar icin gelistirilmis koruyucu bir asi.Hicbir tedavi edici ozelligi yok.Ama tedavi edici olanda cikicakmis.Yani umarim umutla bekliyorum ben..Avrupada cok az sayida yan etkisi gorulmus
Biraz şaibeli seyler soyleniyor yani.Yeni bir doktora gidicem bukez onkolog olsun istiyorum.Onada sorucam mutlaka sizinle yine paylasirim.

merhaba.ben birçok doktor kontrolu ve cin 1 ve hpv ile ilgili aşamalar geçirmiş olarak şöyle aktarayım.rahim ağzı kanserine sebep olan önemli etken hpv nin yaklaşık 100 çeşidi varmış.dünyada şuana kadar sadece 6 çeşidine karşı aşı geliştirilmiş.en çok görülen 6 çeşitine göre yani.olacağınız aşınında sizi koruma şansı haliyle 100 de 6 oranında oluyor.ayrıca doktorların büyük çoğunluğu önermiyor.benim çapadaki görüştüğüm prof. kesinlikle önermedi.ciddi yan etkileri olduğunu ve bunun yıllar sonra ancak ortaya çıkabileceğini söyledi.ben rahim ağzı kanserine yakalanması yüksek faktörde olduğum halde aşı olmadım.tabi herkesin durumu farklısır.paylaşmak istedim.

Ben yapılmaz diye biliyorum.Tabi en doğrusu bir kadın dogum doktoruna sormanız.

bende yapılamaz diye biliyorum.zaten gerekte görülmez diye duydum.tabi bilene danışmakta fayda var.

Herkese Selam,
Ben kendi açımdan rahim ağzı kanseri aşısının ne ifade ettiğini söylemek istiyorum.
Benim için o doktorun veya bu doktorun ne dediği pek önemli değil.
Ben dünya literatürüne bakarım, uygar ve sosyal devletlerdeki uygulamaya bakarım.
Dünya literatürü rahim ağzı kanseri aşısının koruma sağladığını söylüyor. Herhangi bir yanetkisi olmadığını söyüyor. Zaten yapılan klinik araştırmalarda da bir yan etki tespit edilebilmiş değil.
Uygar devletler bu aşıyı yeni doğanlara yaptırıyor.
Benim aşıya güvenmek için bundan daha başka şeye ihtiyacım yok:)

X