panik atak rahatsızlığı - doğum korkusu

deep__blue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
15
0
45
Herkese merhaba,

Uzun zamandır okuyucu olarak takip ediyorum Kadınlar Kulübünü ama şimdi benim de yazmam, paylaşmam gereken şeyler var.

Eşim ve ben bebek sahibi olmayı istiyoruz ama şöyle bir sıkıntım var; ben doğum anından çok korkuyorum. Panik atak rahatsızlığım sebebi ile 5 aydır tedavi görüyorum, bu rahatsızlığım da bu korkuyu düşünmemde büyük etkisi var biliyorum. Doktoruma sordum doğum korkusunu nasıl yenebilirim diye, bana korkularının üstüne gitmelisin dedi. çok haklı belki de ama ben doğum esnasında yaşayabileceğim olumsuzlukları düşündükçe korkuyorum.

Aranızda panik atak rahatsızlığı olmasına rağmen, hamile kalan ya da doğum yapan arkadaşlar varmı?

Merhaba Deep Blue bende seninle aynı şeyleri paylaşıyorum. ben 5 senedir panik atak tedavisi görüyorum. 3 yıldır evliyim. Ama söz konusu hamilelik olunca bende korkuyorum. Bide hamilelik, Lohusalık hormonal dengelerin değiştiği zamanlar. Ama yinede çok arzu ettiğinde belkide bu lanet hastalığa iyi gelebileceğini düşüyorum. Peki ilaç kullanıyomusun? doktorun şuanda hamile kalmanı uygun görüyormu?

merhaba melek1701,

evet ilaç kullanıyorum ve ilaç kullanırken hamile kalmamı doktor uygun görmüyor, yaklaşık 5 aya kadar ilaç kullanımını bıarakacağım inşallah ve ondan sonra hamileliği düşünebilirmişim.

doktoruma hamile kalma korkumu birkadın doğum uzmanı ile konuşarak yenip yenemiyeceğimi sordum, bana korkularının üzerine gitmen gerek dedi. yani hamile kalma korkunu ancak hamile kalarak yenebilirsin dedi.

Allah herkese sağlık versin öncelikle....a.s.

canım bende senle aynı dertten muzdarıbım bi düşük yaptım yaşadıgım şeyler beni çok üzdü şuanda 4 aydır panik atak tedavisi görüyorum sadece lustural içiyorum doktorum hamile kalırsan bırakırsın dedi ama ben çok bebek istedigim için dogum korkum yok ama nabzımın hızlı atması içime gelen sıkıntı yogunlaşırsa hamilelikte diye korkuyorum yani hamilelik sürecinden korkuyorum bende ilaçlar pek de fayda etmiyo ama yinede bikurtarıcı gibi görüyorum hamilelikte sıkıntılarım artarsa naparım diye korkuyorumm off çok zorr yaa rabim bizim gbi olanlara yardım etsin

canım bende panik atak tedavisi görüyordum ve çocugum omuyordu tüp bebekde denedik olmadı depresyon sinir sitres korkular allahdan bak şimdi hamileyim 6+5 günlük ve aklıma bile gelmiyor artık korkularım canım kendi beyninizde bitireceksiniz olayı 10 yıldır tedavi görüyordum ben. ne olur normal doğum olmaz sezeryan olur :)

hamilelikte bitiyomu sıkıntı canım bebişin saglıkla gelsin 10 yıldırmı panik ataklısın 123bebetoo

canım bende panik atak tedavisi görüyordum ve çocugum omuyordu tüp bebekde denedik olmadı depresyon sinir sitres korkular allahdan bak şimdi hamileyim 6+5 günlük ve aklıma bile gelmiyor artık korkularım canım kendi beyninizde bitireceksiniz olayı 10 yıldır tedavi görüyordum ben. ne olur normal doğum olmaz sezeryan olur :)

canım peki ilaç kulanıyomuydun hamilyken bende bebiş istiyom allahın izniyle ama işte rahatsızlıklarım artar diye korkuyom lustural kulanıyorum bi tek şuanda

canım kullanıyordum bıraktım birde tüp bebek denemelerim oldu olmuyordu en son çare evlatlık dedik ve allahın işi işte oldu 6+6 günlük hamileyim vede herşey çok güzel çok kanamalarım ldu sıkıntılarım oldu 4 hafta ama yavaş yavaş geçiyor arada bir ağlama krizine giriyorum o kadar

canım kullanıyordum bıraktım birde tüp bebek denemelerim oldu olmuyordu en son çare evlatlık dedik ve allahın işi işte oldu 6+6 günlük hamileyim vede herşey çok güzel çok kanamalarım ldu sıkıntılarım oldu 4 hafta ama yavaş yavaş geçiyor arada bir ağlama krizine giriyorum o kadar

canım yaa RABBİM İŞTEE ENN ümitsiz oldugun zamanda yetişir kularının imdadınaa inşalhh saglıcakla alırsın bebişini kucagına bende 5 haftalık bi düşük yaptım ndan sonraa çok kafaya taktım bu yüzdenn p.a oldum aglama kırızleri hamilligin verdigi piskolojidende olabilir bende şuanda sadece lustural içiyorum 4 ay olucak tedaviye başlayalı benim genelde çarpıntı içime gelen sıkıntı oluyo ama bebişim olsun çok istiyorum terapiye gidiyorum 2 haftada bir doktorum hamile kalırsan bırakırsın ilacı dedi ama bilmiyorum dogum korkum yok daa 9 ayy boyunca rahatsızlıklarım sıklaşırsa diye çok korkuyorum off off ALLAH hepimiin yardımcısı olsunn bebişinee nazarcıklar degmesinn analı babalı büyütsün rabbim

Ben 16 yıldır panik atak hastasıyım, düzenli olmasa da ara ara ilaç kullanıyordum, şu an 38 haftalık hamileyim doğuma 9 gün kaldı, tabiki sezeryan olacağım allahtan bişey olmazsa, başka türlüsünü düşünemedim bile, fakat hamilelik boyunca ilaç kullanmadım, insan sadece bebeğini düşünüyor hamileyken, kendin tamamen ikinci planda kalıyosun, o yüzde bu zevki tatmayı herkes için allahtan diliyorum, şu an korkmuyorum çooook korkuyorum ama artık nafile :):):) sadece kızımı düşünüyorum, saçını, kaşını, gözlerini, gülüşünü......

Ben 16 yıldır panik atak hastasıyım, düzenli olmasa da ara ara ilaç kullanıyordum, şu an 38 haftalık hamileyim doğuma 9 gün kaldı, tabiki sezeryan olacağım allahtan bişey olmazsa, başka türlüsünü düşünemedim bile, fakat hamilelik boyunca ilaç kullanmadım, insan sadece bebeğini düşünüyor hamileyken, kendin tamamen ikinci planda kalıyosun, o yüzde bu zevki tatmayı herkes için allahtan diliyorum, şu an korkmuyorum çooook korkuyorum ama artık nafile :):):) sadece kızımı düşünüyorum, saçını, kaşını, gözlerini, gülüşünü......

Dogum yaptınızmı nasıl gectı yaptıysanız ALlah analı babalı büyütsün

Merhaba kızlar 7 şubatta doğum yaptım tabi sezeryanla, tüm korkularıma rağmen bebişimi kucağıma aldım, nurtopu gibi bir kızım Defnem oldu, fakat sonra nemi oldu, hastane odasının kapısından çıkarken aynı gün taburcu olan bir bayan kucağında bebeğiyle yanıma geldi bakabilir miyim bebeğinize dedi bende tabi dedim ayyy senin ki ne güzel bembeyaz çok güzel bir bebek dedi, benim ki kara oldu, benim bebeğim çirkin dedi, senin ki ne kadar güzel dedi, bende olur mu öyle şey dedim sizinki de çok şeker filan derken hastaneden tüm muayenelerimizi olduk çıktık her şey çok güzeldi, bir ay sonra tekrardan muayeneye gittiğimizde bebeğimin kalbinde üfürüm duyduğunu söyledi doktor, o da ne dedim anlamadım, üfürüm kalpte delik olabileceğini gösterir dedi, hemen eko çekildik ve gerçekten de kızımın kalbinde iki tane delik olduğunu öğrendik, dünya başıma yıkıldı sanki, sapasağlam doğan kızımın kalbi delikti, Nazara inanmayan Kuran ada inanmıyordur resmen göze geldi kızım :KK43: 9 ay neredeyse hastane hariç hiç evden çıkamadık, tek düşüncem kızım oldu, kendimi unuttum resmen yani Rabbim gerçek dert verince panik filan kalmıyor, bazen sen kendi kendini ortada hiç bir şey yokken ne hallere soktun kendini harap ettin dedi Rabbim diye düşünüyorum, fakat gelişmeler güzel kızlar delikler çok da küçük değillerdi fakat en son Çapaya gittiğimizde deliğin birinin tamamen kapandığını, diğerinde kapanmak üzere olduğunu öğrendik, dünyalar izim oldu çooook şükür Rabbime Allah nerede varsa şifasını versin, durumumu söylemek istedim ve insan gerçek derdi görünce Panik filan yalan oluyor bunu da belirtmek isterim.......

Merhaba nasılsınız forumda yazınızı okudum panık atak hastasısınız benım gıbı dogumunuz nasıl oldu paylasırmısınız neler hıssettınız dogumda

X