Aldatan Aldanır....

P

PERİ

Ziyaretçi
-Nereye gidiyorsun?
Kadın yıllardır bir yastığa baş koyduğu eşine bunu sordu. Eşi sessizce küçük bir valize giysilerini yerleştiriyordu.
-İçim daraldı ,
-iş yerinde çok bunaldım biraz bir yerlere gidip kafamı dinleyeceğim.
-Bir arkadaşın şimdi boş olan yazlık evine gitmek istiyorum.
-O da nerden çıktı?
-Üç çocukla beni yalnız mı bırakacaksın?
-Kaç gün kalacaksın?
Sorularını ardarda sıralarken yüreğine bir şüphe çoktan düşmüştü .
-Fazla kalmam .
-Üç beş gün falan.
-İş yerinden izin aldım.
Adam bunları söylerken farkettiki hiçte rahat değildi, kadın bir şeyler hissetmişti sanki. Gözlerindeki yalan söyleyenlerin kaçamak bakışlarını bir türlü saklayamıyordu. Aylardan kasımdı, havada yoğun bir sis vardı,gözgözü görmüyordu.
-Hava çok kötü .
-Bula bula bu günümü buldun gidecek?.
-Endişe ederim..!
-Vazgeç sonra gidersin.!
Kucağında henüz altı aylık kızı ağlamaya başlamıştı. acıkmıştı. Diğer iki çocuğuda babalarının gidişine üzgün bakıyorlardı.
-Hadi git bakalım.
-Eğer gidişin dediğin sebeptense yolun açık olsun!
-Değilse Allah bilsin artık! Hiç olmazsa ne düşündüğünü açıkça söylemesede şüphesini bu imalı sözlerle belirtmişti ya, rahatlamıştı.
-Alasmarladık,çocuklara iyi bak!.
-Ben bir iki güne gelirim.
-Bu parayı ekmek parası yaparsın!diyerek karısına kaçamak bir öpücük kondurup evden çıktı.
-Hayrola arkadaşım !sabah sabah üç çocukla bu ne telaş gelmişsin?.
-Sorma ....abla benimki bu sabah sudan sebeple ....gitti,ona inanmadım yüreğimde bir darlık vardı biraz rahatlarım diye sana geldim.
-oooo...hanım hoş geldin!
-Merak etme erkekler böyle delilikleri bazen yapmak isterler.
-Korkma ...yanlış bir şey yapmaz..diye seslendi arkadaşının eşi.
Arkadaşıyla gün boyu oturup evlilik üzerine konuştular... hanım daha yaşlı ve tecrübeliydi. Ona inandı çocuklarını alıp eve döndü. Ezan okunuyordu. İçinden,''her şeyin hayırlısını nasip et Allahım ''diye dua etti kadın.
-Kim o..?
Kadın sabah sabah çalan kapıyı açtı..Aman Allahım eşi bir sonraki günün sabahı kapıda bitivermişti..Niye gelmiştiki?..Hani kafa dinleyecekti? Hiçte dinlenmiş gibi bir havası yoktu...Gittiği yerden bir gece kalmış ve dönmüştü.
-Hayrola ne oldu?dedi kadın sevincini belli etmeden. Fazla konuşmadılarda. Çocuklar babalarının gelişne ne çok sevinmişlerdi.
Ertesi gün eşi işe başladı. Yaşamlarında değişen bir şey yoktu ama sanki sessiz konuşmalar yapılıyordu da kimse duymuyordu.. Bir akşam sadece şunları konuştular;
-Hava çok kötüydü,yola devam etmedim,... inip bir otelde sabahladım.. geldim.
-Yalnızmıydın?
-Evet kim olacaktıki?
-öyle olsun...anlatmak istediğin başka bir şey varsa dinlerim...
Adam iyice mahçuptu şimdi..bu kadın içini mi okuyordu?...
-Hayır ne olsunki?
-Bu gün eve bu celp geldi,açıp baktım mahkemeye çağırıyor , ne yaptında geldi..?
-Bir şey değil ya! bir yanlış anlamadır mutlaka...öğrenirim sen merak etme!
Adam mahkemeye gidince anladı. Aslında bir otelde değil bir evde sabahlamıştı, kaldığı evin sahibide onu hırsızlıkla suçluyordu. O evde beraber sabahladığı kadın sözde evsahibi kadının altınlarını çalmıştı.. Hani ev boştu? Hani arkadaşının eviydi? Hani otelde yanlızdı? Şimdi bunların cevabını eşine nasıl anlatacaktı? Anlatmaya mecburdu çünkü işin ucunda hapis cezası,işinden men, yada kefaret ödeyerek şikayet edenin şikayetini geri alması vardı .
-Sana anlatmak istediğim şeyleri sözümü kesmeden dinlermisin..?
-Sonra İstersen kız bağır.
-Hepsini hakettim!
-Beni affadermisin?
Eşinin dizlerine kapanmıştı, bir yandanda çocuk gibi ağlıyordu.. Allah büyüklüğünü göstermişti. Her şeyi bir bir anlattı. Heyacanla başladığı şey kabusa dönmüştü.. bir hevesti.. yanılmıştı...
-Seni çok seviyorum..
-Ne olur beni affet!
-Bunu şimdi daha iyi anlıyorum...!
Saatlerce konuştular.. iki tarafta eksiklerini ortaya dökmüştü. Olan olmuştu..!
-Seni anlıyorum ..
-Seni ihmal ettiğimin farkında değildim..
-Ev işi,çocuklar,sorumluluk derken birbirimizi unutmuşuz..sonucuda bu!.
-üç coçuğumuz var,onların hatırına unutmaya çalışacağım.
-Çalışacağız başka çare yok!
-Ama affetmem yıllarımı alacak.....
-Bunu bilmelisin!dedi kadın.
Kadınında desteğiyle para bulundu, kefaret ödendi, mahkeme bitti..!
Aradan yıllar, yıllar geçti.... Bir aradalar.. Ayrılmadılar... ama ikiside hiç unutmadılar!..

Bu hikayenin sonunda da bir tavsiyem var; Aldatan aldanır..Aldatmayın !!

Unutulmuyo çünkü erkekler unutturmayı beceremiyo, yada düşünmyo. sanki kadın kendi kendine beynini yiyerek unutucakmış gibi!!! hataları bir bir sıralamaya devam ediyo, gün gelip yüzüne vurduğun zaman sen hala ordamısın, aradan yıllar geçti diyo!!! yıllar geçti evet ama unutulmadı!!! çünkü unutturamadı!!!

çok haklısın carmim erkekler unutturmayı beceremiyo.

paylaştıgın için tesekkürler okurken içim kalktı valla ne kötü bir durum Allah kimsenin basına vermesin erkeklerin 1 saatlik maceraları hep dert acar baslarına zaten:mymeka:

Unutulmuyo çünkü erkekler unutturmayı beceremiyo, yada düşünmyo. sanki kadın kendi kendine beynini yiyerek unutucakmış gibi!!! hataları bir bir sıralamaya devam ediyo, gün gelip yüzüne vurduğun zaman sen hala ordamısın, aradan yıllar geçti diyo!!! yıllar geçti evet ama unutulmadı!!! çünkü unutturamadı!!!

Tamamiyle haklısın ama sadece erkekler değil bide işin diğer yüzü var, bizlerdende bunu yapanlar var biliyorsun, varsa eğer aramızda böyle biri hatasını görsün diye yaptım... Hikayedeki erkeğin yerinde olan bayanlarda var malesef...

ayyyy artık aldatma lafından bile midem bulanıyo....yeteeeerrr bu erkeklerin yaptığı yawww...

hep olan hadiseler.affet ama asla unutma.gün gelir tekrarlanır diye unutma..
affetmek güzeldir de neden unutmayız o bilinmiyor işte..
güzel bir yazıydı sağol peri.

:kızgın: bi kere yapınca alışkanlık yapıyo sanırım bu aldatma konusu arkası mutlaka geliyo cünkü ben uslananını görmedim daha:kızgın:

doğru söylüyosun yares, o ar zincirini korkuyu birkez kırınca birdahakilerde korkmuyorlar bence

asla unutmam affetmeye çalışsamda yapamam Allah'a havale ederim.

Perim cok guzel bir paylasim tesekkurler, affetmek karsi taraf icin kolay gelir soylemesi diger taraf icinde eh affedeyim der, ama o an affeder icinde beyninde kalbinde kalmistir anisi, aldatan aslinda kendini aldattigini dusunse

:kızgın: bi kere yapınca alışkanlık yapıyo sanırım bu aldatma konusu arkası mutlaka geliyo cünkü ben uslananını görmedim daha:kızgın:

kesinlikle katılıyorum yares.üstelik birde utunmadan sıkılmadan bı ilkdi lafının yerini bu sondu alıyor zamanla.bu nasıl bir ahlak anlayışıdır çözmüş değilim.

..DAHA DOĞRUSU YAZILARIMIN İMZASINI ALTINDA GÖRMEYİNCE ÜZÜLÜYORUM..EMEĞE SAYGI GÖSTERMEK LAZIM... . ..ananne/rumuzuyla milliyet blog.da bu yazım yayında..üstteki linke tıklarsanız bahaneyle diğer yazılarımı da okumuş olursunuz..paylaşımınıza çok teşekkür ederim bu arada..bu olay yaşanmıştır ve o kadın ta kendimdir..af etmiştir..şu an hiç bir şey olmamış gibi yaşayıp gidiyoruz..içimde bir uktesi kalmış olsada..

Son düzenleme:
Eğer bunu yapan kadın olsaydı kesinlikle boşanmışlardı.Eğer adam biraz magandaysa ya topuğuna ya da kafasına sıkmıştı.:jeyyar:Klasik Türk adalet sistemi

X