gebelikte T3 ve TSH hormonları yüksek cıkan varmı

kenyaa

annesinin kuzusuuuu
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
6.404
3
arkadalar kan bikac gün once kan testi yaptırdım ve t3 TSH hormonlarım normal degerden biraz yuksek cıktı ve doktorum bir genel cerrahi uzmanına gorunmemde fayda olacagını soyledi normal degerler serbest T3 1.57 ve 4.71 arası benimkisi ise 4.95 TSH ise 0.4 ve 4 arası olmalı benimkisi 4.3 baska bir doktora daha gosterdim oda gebelikte hormonlarında degisiklik olması normaldir dedi ve ben korkuyorum 2 hafta sonra tekrar test yapalım dedi bu durumla karsı karsıya kalan arkadas varmı cok tedirginim

arkadalar kan bikac gün once kan testi yaptırdım ve t3 TSH hormonlarım normal degerden biraz yuksek cıktı ve doktorum bir genel cerrahi uzmanına gorunmemde fayda olacagını soyledi normal degerler serbest T3 1.57 ve 4.71 arası benimkisi ise 4.95 TSH ise 0.4 ve 4 arası olmalı benimkisi 4.3 baska bir doktora daha gosterdim oda gebelikte hormonlarında degisiklik olması normaldir dedi ve ben korkuyorum 2 hafta sonra tekrar test yapalım dedi bu durumla karsı karsıya kalan arkadas varmı cok tedirginim

canım benim benim de 15+4 de hipotiroid çıktı.tahlilde TSH 5.83 çıktı oysa normal değerler in 0.27 - 4.2 aralığında olması gerekiyormuş.daha öncede böyle sorunum yoktu.bana tekrar yaptırdığımız tahlil sonucunu beklemeden direk ilaç başladı.EUTHYROX 50mg günde bir tane iç dedi.ilacın içidede gebelikte ve emzirme döneminde içilmesinde bebeğe hiçbir zarari yoktur yazıyor.aksitakdirde bebekte zzeka geriliği yaparmış.ben de korkumda hemen bşladım.ben endokrin bölümündeki doç.dr.gittim yani bu konunun uzmanına.

benimde tsh yüksekti hamile kalmak istiyordum doktora muayeneye gittigimde hormon testinde anladım tsh ımın yüksek oldugunu (tsh sonucum 7.8 idi )dahiliye doktorunda muayene oldum guatr ım oldugunu öğrendim levotiron diye bir hap verdi 1 ay yarım kullandım ve seviyem 3 e düşmüş halende hap kullanmaktayım ve inşaallah hamile kalırım daha beklemekteyiz

cok gecmiş olsun canım inş.en kısa zamanda degerlerin normale doner ve hamile kalırsın herseyin hayırlısı canım

ya benim de 7.8 çıkmışş
ama dr 2 hafta sonra tekrar ölçtür dedi sadece ilaç falan demedi

nurdancm;bence hamileysen 2 hafta falan bekleme..hamilelikte 1 gün bile önemli..ilaca başlamalsın..beni 4.65 le endokrin uzmanı 7.haftamda ilaca başlattı..kadın doğumcuna bu konuda güvenme..onlar bu işi pek sallamıyorlar çünkü işleri bebeği sağ salim doğurtmak ama sonrasıyla ilgilenmiyorlar..

canım benim benim de 15+4 de hipotiroid çıktı.tahlilde TSH 5.83 çıktı oysa normal değerler in 0.27 - 4.2 aralığında olması gerekiyormuş.daha öncede böyle sorunum yoktu.bana tekrar yaptırdığımız tahlil sonucunu beklemeden direk ilaç başladı.EUTHYROX 50mg günde bir tane iç dedi.ilacın içidede gebelikte ve emzirme döneminde içilmesinde bebeğe hiçbir zarari yoktur yazıyor.aksitakdirde bebekte zzeka geriliği yaparmış.ben de korkumda hemen bşladım.ben endokrin bölümündeki doç.dr.gittim yani bu konunun uzmanına.

selvihan mrb bende de 8. Haftamin basinda tsh 4.7 cikti ilac kullanmaya basladim yorum tarihine baktigimda dogum yapmis oldugunu dusunuyorum bu durumda bu hormonun yuksekligi hamileliginin kalan haftalarinda ve bebek dogduktan sonra bir soruna yol acti mi acaba beni bilgilendirirsen cok mutlu olurum tesekkurler...

çok geçmiş size benimde t3 yüksek ama hamile olduğumu öğrendim geçen hafta.. şehir dışındaydım yeni geldim doktora bugün gitcem inş kötü yansımaz bişey daha sorcam benim yediğim besinler acaba bebek alırmı??korkuyorum yaa:KK59:

çok geçmiş size benimde t3 yüksek ama hamile olduğumu öğrendim geçen hafta.. şehir dışındaydım yeni geldim doktora bugün gitcem inş kötü yansımaz bişey daha sorcam benim yediğim besinler acaba bebek alırmı??korkuyorum yaa:KK59:

merhaba ben de şu an8+6 günlük hamileyim. 6 haftalıkken tsh değerim yüksek çıktı.5,65 çıktı. hamilelikte 2,5 olması gerekiormuş maximum. levotiron a başladım. free t3 ve t4 değerlerim normal. ama moralimiz bozuldu tabi. şimdi haftaya bir daha ölçülecek. senin tsh değerin kaç çıktı. ve şu an kaçlarda seyredio. inşallah sağlıklı bebeklerimiz olur.

kızlar ilk trimesterde T3,T4,TSH bakıyorlar..
benim ölçülmüştü normaldi..
fakat daha sonra ne zaman test yaptırmak gerekiyor(2.trimesterda mı? 3.trimesterda mı? )
azalma ve ya artma olabiliyor gördüğüm kadarıyla

Merakımı bağışlayın:).. 5.ayımdayım doktorum bu konuda bana henüz bişey söylemedi troid ölçtürelim diye ama ben okuduğum kadarıyla merak ettim önemli bir hormon atlamak istemedim sizler hangi aylarda ölçtürdünüz?

.

Merhaba bayağı bir zaman olmuş .bebeginiz nasıl.acaba çok merak ettim ben de 10 haftalikta TSH 6.45 di ilaca basladim.ama çok endişeleniyorum bebeği etkilemismidir diye.sizun bebegi etkiledimi acaba.lütfen cevap verin.

X