Sigara kokusundan nasıl kurtulacağım?

MaLiBu

....mucize.....
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
4.241
12
35
kızlarr :KK43: :çok üzgünüm:
benim babam fosur fosurr sigara içer :eek:klava:
üç beş derkenn 10 olur heralde..
salonda içioo :bbo:
eve girince iğrençç bi koku oluooo :bbo:
ne kdr açsak havalandırsak nafilee fisfisfis
nese hadi bunu geçtimmm

bugün farkettim benim dolaplarımın içindeki yazlık giysilerimm full sigara kokmuş :1no2:
odam salonun bitişiğinde-tatlicadiarzu-
ya napcammm benn senağlama
hadi bugün yıkadımm başka yöntemi yok mu bunun nolur yardımm:Saruboceq:

Canım baban sigara içerken odada mum yakın,dumanı ve kokuyu bir nebze olsun yok ediyor.
Sigara kokusunu neredeyse tamamen gideren bir oda spreyi buldum harika,öyle birşey temin edin.
Perdeleri sık sık yıkayın.
Birde odada sürekli bir oda kokusu bulunsun,prize takılanlar epeyce etkili.

En etkili çözüm salonda içmemesi olur ama sanıyorum baban kabul etmez.Bizde içiyoruz eşimle sadece mutfakta yukardaki yöntemler haricinde sürekli kapıyı aralık bırakıyoruz

yok canım hayatta içmemeyi kabul etmez
bende sey almayı düşündüm hani matiklerin spreyleri var ya onlardan
sen hangsini kullanıosunn ??
oda parfümüde ii fikir cnm cok saol :)

ay cok kötü oluyo o sigara kokusu yaa.hamileyken oturma odamda içmemeye basladı eşim bebiş gelicek diye.hiç içmedi ama dogum yaptım kayınpeder geldi 2 gün içti 2 hafta cıkmadı o koku.içme dedik saymadı.koku koyduk odaya günlerce havalandırdık yeni yeni gitti hattta girince burna geliyor kokusu

yok canım hayatta içmemeyi kabul etmez
bende sey almayı düşündüm hani matiklerin spreyleri var ya onlardan
sen hangsini kullanıosunn ??
oda parfümüde ii fikir cnm cok saol :)

Tatlım ben yeni çıkan bir ürün buldum ismini şu anda hatırlamıyorum işyerimdeyim eve gidince bakar yazarım .

Glade in kokuları çok etkili bu arada cnm

tamam canımm a.s.
bnde gitcem markete bakcam güzel kokanlardan alcam gelcem

benim de babam arka arkaya sigara yakar inanın hergün temizlik yapmaktan usandım ben evimin tertemiz kokmasını isterim buyüzden genelde aniden misafirlerim geldiğinde kapıyı açmadan tüm eve oda spreyi sıkıyorum bi nebze fayda ediyor en azından sigaranın kokusunu bastırıyor

Eve sinen kokuyu çıkarmak gerçekten çok zor.:1no2:Kıyafetlerini ağzı kapalı poşetler içinde saklarsan koku sızmaz belki.Bir de küçük bir tavsiye; ben sigara içilen bir ortamdan geldikten sonra giysilerimi tek tek askılara asıp balkona koyuyorum.Bazen sabaha kadar bırakıyorum.Alınca mis gibi temiz hava kokuyolar.şakkıdı

canım bizim evde şu anda hiç sigara içilmiyo ama hamileliğimden önce eşim içiyodu.. sadece mutfakta içiyodu ama yinede girip çıkarken diğer odalarada mutlaka siniyo.. oyüzden çamaşır yumuşatıcısını spreyli şişeye doldurup perdelere havaya püskürtünce baya faydası oluyodu..

benim de babam arka arkaya sigara yakar inanın hergün temizlik yapmaktan usandım ben evimin tertemiz kokmasını isterim buyüzden genelde aniden misafirlerim geldiğinde kapıyı açmadan tüm eve oda spreyi sıkıyorum bi nebze fayda ediyor en azından sigaranın kokusunu bastırıyor

Eve sinen kokuyu çıkarmak gerçekten çok zor.:1no2:Kıyafetlerini ağzı kapalı poşetler içinde saklarsan koku sızmaz belki.Bir de küçük bir tavsiye; ben sigara içilen bir ortamdan geldikten sonra giysilerimi tek tek askılara asıp balkona koyuyorum.Bazen sabaha kadar bırakıyorum.Alınca mis gibi temiz hava kokuyolar.şakkıdı

canım bizim evde şu anda hiç sigara içilmiyo ama hamileliğimden önce eşim içiyodu.. sadece mutfakta içiyodu ama yinede girip çıkarken diğer odalarada mutlaka siniyo.. oyüzden çamaşır yumuşatıcısını spreyli şişeye doldurup perdelere havaya püskürtünce baya faydası oluyodu..

kızlar saolun cvplarınızaa
daha alamaadım ama şey almaya karar verdim
çamaşır spreyleri var ya yumoşun vernelin fln onlardan alcam
işe yarar herhaldesenağlama

kızlar saolun cvplarınızaa
daha alamaadım ama şey almaya karar verdim
çamaşır spreyleri var ya yumoşun vernelin fln onlardan alcam
işe yarar herhaldesenağlama

çok doğru karar vermişsin canım yumoş comfort sprey var çamaşırlar için harika sonuçlar veriyor ben sarısını kullanıyorum evimizde sigara içilmesi yasak ama bu spreyi halılara koltuklara sıkıyorum çamaşırlara da sıkılıyor ve süper etkisi var a.s.

salonda içmesine engel olamaz mısınız? mutfakta içilince koku fazla kalmıyor, havalandırması da daha kolay oluyor.
onun dışında dolabınıza çamaşır spreyi sıkabilirsiniz ya da lavanta keseleri koyabilirsiniz.

Canım senin yapacağın tek şey içeriye sirke koyman bizde eşimle balkonda içeriz çokda içmeyiz ama o koku her tarafa siner bizi deli ederdi burda bi arkadaş yazmıştı kötü kokulara karşı sirke diye gerçekten işe yaradı balkonum azda olsa sirke kokuyor ama sigara kokusu tamamen gitti ....

kızlar glade oda spreyi aldımm
cnm sirkeyi bi kaba koycam ortaya mı koycam yani?

mum gerçekten çok işe yarıyor, spreyler de sağlığa zararlı kimyasal, sigara kokusu gider belki ama bir de o eklenir üstüne :)

eşim ve arkadaşları sabaha kadar sigara içtiler ev leş gibi koktuu çok kötü 1 gündür camlar açık ama bir türlü giştmiyor şimdi hemen sirkeyi denicem

Evde çokça sigara içen biri varsa; evde yaşayanlar zamanla bu kötü kokuya alışıp, fazla hissetmemeye başlayabilir. Ancak, bir misafir geldiğinde, kapıyı açmanızla birlikte misafirin yüzüne tokat gibi çarpan sigara kokusunun etkisini, misafirinizin yüzünde görebilirsiniz…

Bu yetmezmiş gibi, giysi dolabınızdaki giyecekler de bu kokudan nasibini alıyorsa, büyük bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Her evin koridorlarında ve odalarında farklı bir hava akımı vardır. Salonda içilen sigaranın dumanı, hangi yollardan geçerek evin içinde dolaşıyor, bunu izlemenizde çok yarar var.

Örneğin, bizim şu anda oturduğumuz evdeki ilk yılımızda, böyle bir sorunumuz olmuştu. Evdeki hava akımı, sigara dumanının salonda pek fazla tutunmasına izin vermiyor, ama dosdoğru yatak odasına ve kapakları kapalı olan gardrobun içine gidiyordu. Giysilerde yoğun bir sigara kokusu ve giysilerin kat yerlerinde sarı lekeler oluştuğunu görünce, önlem almamız gerektiğini fark ettik. Aldığımız ilk önlem, yaz kış bütün odaların kapılarını kapalı tutarak, bu etkiyi azaltma yoluna gitmek oldu.

Yeri gelmişken, ailede sigara içen biri varsa, evinizdeki çocuk odasının kapısının her zaman kapalı olması gerektiğini hatırlatmak isterim.

Sigaranın evin sadece belirli bölümlerinde içilmesi gibi uygulamalar yaygındır. Birçok evde, sigara sadece mutfakta içilir. Bunun yararı inkâr edilemese de, tam bir çözüm sanmak yanlış olur. Çok yaygın başka bir uygulama, sigara içilen odada yanan bir mum bulundurmaktır, bu önlem oldukça etkilidir.

Evdeki sigara kokusunun giderilmesinde, pek bilinmeyen başka bir yöntem ise, karbonattan yararlanmaktır. Bunun için salonunuzun birkaç yerine, küçük tabaklar içinde bir kaşık karbonat eklenmiş bir çay bardağı su koyun. Kokuyu büyük ölçüde alacaktır.

Misafirinizin gelmesine yakın, evdeki sigara kokusu için ek bir şeyler yapmak isterseniz; küçük bir tencere, konserve kutusu vb metal bir kabın içine bir bardak kaynar su koyup, buna bir kapak güzel kokulu çamaşır yumuşatıcısı ekleyin. Bu kabı evin içinde dolaştırıp, buharının eve yayılmasını sağlayın; etkili olacaktır.

Evde sigara içirtmeyin bayanlar koltuklar, halılar, tüller, duvarlara siniyo kokusu

X