spiral taktıran arkadaslar yardım

shannon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
1.587
843
merhaba dogum yapalı 1 yıl olmasına ragmen adet görmedim. emzirdiğim için dogum kontrol hapı içemiyorum. spiral taktırmak istiyorum ama cok korkuyorum .bir arkadasım cok acıyor demişti ama ikinci cocukta düşünmüyorum o yüzden korkuyorum hamile kalırsam diye .acaba taktıran arkadaslar yardımcı olurmusunuz gercekten cok acıyormu dayanılmaz bir acımı nolur yardım edin

merhaba dogum yapalı 1 yıl olmasına ragmen adet görmedim. emzirdiğim için dogum kontrol hapı içemiyorum. spiral taktırmak istiyorum ama cok korkuyorum .bir arkadasım cok acıyor demişti ama ikinci cocukta düşünmüyorum o yüzden korkuyorum hamile kalırsam diye .acaba taktıran arkadaslar yardımcı olurmusunuz gercekten cok acıyormu dayanılmaz bir acımı nolur yardım edin

canım bende 4 ay oldu doğum yapalı ve adet görmedim bende taktırmayı düşünüyorum ama inan hiç bir fikrim yok

ben 6 sene önce taktırmıştım 5 senelik hiç bir sorunla karşılaşmadım onun süresi doldu ve 10 ay önce 2. spralimi taktırdım bu 10 senelik tabi ilk taktırdığında kasıklarında ağrı oluyor ama inanın çok abartılı bir ağrı değil çok kasmıyacaksınız kendinizi kastığınızda daha çok ağrı olur yani ben kullanan biri olarak tafsiye ederim ama sen adet görmemişsin bu adet zamanında yani kanamanın yoğun olduğu zaman takılıyor

ben de takatımak istiyorum artık ama korkuyrum valla.az kaldı adetimi inşallah, kazaya ugramadıysak.kaçıncı gun gitmek gerek? muyenehaneye mi gitmeli ? özel hastane gibi bişey var burda kızlayın tıp merk. orda takarlar mı acep ? eczaneden mi alıdıryolar ? çok cahilim bu konuda . nasıl takıyolar kanmalı insana hayret ya...

ben de takatımak istiyorum artık ama korkuyrum valla.az kaldı adetimi inşallah, kazaya ugramadıysak.kaçıncı gun gitmek gerek? muyenehaneye mi gitmeli ? özel hastane gibi bişey var burda kızlayın tıp merk. orda takarlar mı acep ? eczaneden mi alıdıryolar ? çok cahilim bu konuda . nasıl takıyolar kanmalı insana hayret ya...

adetiniz kaç gün sürüyor bilmiyorum ama 3 veya 4 gün taktıra bilirsin
bitişine yakın yani
kimse korkmasın taktırmak isteyen arkadaşlarım hiç hissetmiyorsunuz
ben ilk doğumumda taktırdım 10 senelik 4 senesinde çıkardım ikinçi bebek için
şimdi tekrar var 10 senelik taktırdım gene
6 sene oldu bir şikayetim yok allaha şükür

Arkadaslar bende dogum yapalı 4 ay oluyor bende spıral taktırdım ama bu zamana kadar bın sukur bı sıkayetım olmadı denıldıgı gıbı oyle kasıklarda falan agrımda olmadı ve esas deyınmek ıstedıgım konu ıse oyle denıldıgı gıbı ılla adetlıyken takılmasınada gerek yok bana doktorum mesela lohusalıgım bıtınce gel demıstı temızken adetlı degıldım..Adetlıyken takılmasının sebebı sadece bı avantaj oluyo adetlıyken rahım genısledıgınden daha rahat takılır dıye yoksa sart degıl ben mesela temızken taktırtım takıldı sonucta bı sıkayetımde olmadı bın sukur...

canım benim 4 aylık bir bebeğim var ve 1 hafta önce sipral taktırdım ne acı ne bişi hiç bişi olmuyor korkma zaten şimdi sağlık ocakları eger adet göruyorsan adetin bittikten temizlendikten sonra takıyorlar eskisi gibi adetin 4. 5. gunu deil adet görmedende takıyorlar gidip taktırabilirsin

benim kızımda 2 ay 11 günlük oldu bende hamile kalmaktan korkuyorum ama spiral taktırmaktanda tırsıyorum yani ortada kaldım...
peki spiral olmasına rağmen hamile kalan varmıdır acaba?
en kesin yöntem ne acaba?

bende çooooookk korkuyorum onu taktırmaktan yaa, kafayı yicem, doktorum en güvenilir yöntemin o olduğunu söylüyo. artık erkeklerede takıyolarmış aslında spirall.

3 aylık kızm var normal doğum yaptım ve cok zor oldu şimdi oramla çok uğraşırlar diye korkuyorum taktırmaktan

Korkulacak hıc bırsey yok ıgne yapalar gıbı bır ufak bısı hısedıyorsun bır dahada ne acıyor ne bısı valla 8 yıldır var spıralım hıc bır sekayetımde olmadı ne takılırken ne sonrasında korkmayın yanııı

korkmayın kızlar hiççççççççç bişi olmuyo benki canı cok tatlı biriyim taktırmaya giderken elim ayağım titredi sonuç hiç bişi duymadım ayrıca sevgili altunhan eger bebğini emzirmiyorsan aylık iğneler var onadn vurunabilirsin eger emziriyorsan ve hala daha adet gormediysen hamile kalma olasılıgın az ama sen elini sıkı tut git bi sağlık ocagını guzel guzel taktır rahat et ayrıca sunu unutmayın hiç bir yontem yuzde yuz deil şekerlerkaydirigubbakcemile3

walla kızlar aciyıp acımaması takan kişiye de bağlı
takılan kişiye de
ben ilk taktırdığımda canım çok acıdı,ayağa kalkınca bayıldım
ama 2.sinde(o kadar ayılıp bayımama değmedi,kaydı) inanın iğneden daha az acıdı
dogru düzgün hissetmedim bile

kanamanız gelmediğine göre sezeryanla doğum yaptınız herhalde sprial taktırmak acıtmıyor canım sen takacak kadınla sohbet ederken kadın tamam kalk bitti diyor hiç farketmiyorsun bile.çıkartırkende hiç acımıyor muayne olurken daha çok acı çekiyor insan.ama ben sprialle hamile kaldım kürtaj oldum.düzenli gidip kontrol ettir güzelim.kayma olasılığı oluyo.ama bazı kadınlarda göstermeden on yıl taşıyor bişey olmuyor.

kızlar spiralin ipi varmış ve taktırınca bir kısmı dışarda kalıyormuş doğrumu?

ipin bir kısmı dışarıda kalıyor ama senin tahmin ettiğin gibi değil
yani gözle görünür bir yerde değil
spiral rahme yerleştiriliyor,ipi servikal kanalda kalıyor:))

benim doktorum emziren anneler için uygun olan doğum kontrol hapı verdi. bence sende ondan dene

X