Açıköğretim için?

gizzem

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
2.677
1.703
ablam açıköğretim 4 yıllık işletmeye girmek istiyor.30yaşından sonra okuyacağı tuttu:1rolleyes:şimdi bana soruyor nasıl kazanırım diye ama ben gireli 4 yıl oldu.yeni sistemi hiç bilmiyorum.sınav 2 aşamalı mı?mat 1 mat 2 fln diolar.açıköğretim için neden ne kdr yapması gerekir mat 2 türkçe 2 yapması gerekir mi?yardımcı olanlara şimdiden teşekkürlerryerimseniben

ben 2005 te üniversiteyi kazandım benden sonra 2 defa bu sınav sistemi değişti.benim zamanımda 185 barajını geçen giriyordu,şimdi yanlış bilmiyorsam 145'e indirmişler.

bende Almanyada hazirlaniyorum aöf sinavina
baraj 145 ama Türkiyede nasil bilemiyorum

baraj puanı 185 ten düştü geçen sene sözel sayısal ya da eşit agırlıktan herhangi birinden barajı geçmesi yeterli tabi iktisadi bilimler için böyle diye biliyorum digerleri için bi bilgim yok ama eger kamu yönetimi, işletme, maliye ws gibi iktisadi bilimlere baglı bi bölüm düşünüyorsa barajı geçmesi yeterli..

Pekiii bu barajı geçmek için 1.Bölümden kaç net yapmak gerekiyorr..

netleri öss puan hesaplama siteleri war oralardan hesaplayabilirsin dogru yanlış sayısını deneyerek bulabilirsin öyle daha kesin olur hem senin için a.s.

netleri öss puan hesaplama siteleri war oralardan hesaplayabilirsin dogru yanlış sayısını deneyerek bulabilirsin öyle daha kesin olur hem senin için a.s.

Tşk ederim ayşegülcüm a.s.oradan da kontrol ettim kaç defa ama sankii net değilmiş gibi geldi cnm:icecream:

bende baktım şimdi canım türkçeden 8 sosyal den 5 soruya dogru cevap wermesi yeterli olur sanırım :kahve: şimdiden başarılar ablana kaydirigubbakcemile2

canım merhabe ..ben bir dershane yöneticisim....ablan.açık öğretimde 4 yıllık işletme istiyorsa....baraj geçen sene 185 ten 165 e düştü....bu demek oluyorki..türkçe 1 den 10 net...sosyal 1 den 5 net veya mat-1 den 5 net veya fen 1 den 5 net yapması....barajı geçmesi için yeterli olur..ama eğer sınava giren kişelirin % 70 ibu netlerden fazla yaparsa.....girenle orantılı olduğu için..baraja talıabilir..o yüzden her harukalde .. 1. bölüm türkeç mat.fen sosyal. bölümlerinin sadece 1 bölüm sorularından..toplamda 20 net çıkarmaya uğraşsın geçebilirse 20 nin üstüne çıksın..seneye sınav sistemi...ygs olacağı için bu sene sınava girenlerin sayısı çok yüksek...o yüzdün kendini 20 nin üstünde nete zorlasın canım...ama bu 20 birinci bölümdeki tüm derslerin toplamı 20 yani tek türkçe vea mat değil..toplam

X