kızım 3 gündür kaka yapmadı yardımmmm

aynısı bizimkinede oldu canım ilk 3 gün anne karnında bağırsaklarında olan koyu kakayı çıkardı sonraki 3 gün bişey yok..çiş çok gaz çok ama kaka yoktu..bende ebelerden duymuştum termometrenin ucunu kremleyip yada yağlayıp hafifça makatından sokmak gerekiyor diye..önce uygulamaktan çekindim..sonra baktım içim rahat etmiyor denedim ve 2 saniye içinde yapmaya başladı..çocuk o kadar dolmuş ki..bez doldu zaten dakikada..altına benim hasta bezlerinden koyduk öyle önünü alabildik...onuda nerdeyse doldurdu..rahata erdi yavrum..2 gündür de düzenli yapıyor artık 2-3 kere

hiçbirşey yapmana gerek yok.canını sıkma güzelim.sütün yarıyordur bebişine.benim kız hala 5-6 günde bir yapıyor.ağlamadığı sürece sorun yok.

korkma canim sutun yariyor o yuzden sindirimi zor oldugu icin kaka yapamiyor.benim kizim da yapamiyor dr 10 gun yapmayan bebekler var normaldir ilk aylarda dedi..ben kizim yapamayinca bacaklarini karnina dogru yavasca ittiriyorum o ikiniyor sonra da kulak cöpünu yaga batirip hafifce poposuna sokuyorum o zaman yapiyor cok rahatliyor..dr a sorum bir sakincasi varmi bu yaptigimin diye o da yok ypaabilirsin ama cok fazla yapma,3-4 gun yapmazsa yap dedi.

cnm bnm oğlumdada bazen böyle sorunlar oluyor bi tatlı kaşığı zeytinyağı içir dedi doktor bn öyle yapıorum rahatlıyoruz çok şükür..geçmiş olsun.

sağolun kızlar 4 gün sabahında çok şükür bir bez dolusu yaptı kızım kakasını hiçbişey yapmadım sadece sürekli karnına sırtına masaj yaptım...bide yıkadım sıcak su da işe yaradı galiba...oh be doktora gerek kalmadı..

benim kzıımda hep 3 veya 4 günde bir yapıyor.. Doktor 4 gün fazla dedi.. Bağırsak düzenleyici verdi ama pek işe yaramadı şimdilik...

bizde bu hafta aynı duruma düştük benim kız ikibuçuk aylık buğun 5 günü yapamdı ağalmıyo gazını çıkarıyo bir sıkntısı yok buğun biraz popsuna krem sürüdm ve haiften bişeyler çıkarmaya başaldı sanırım gerlisi gelecek ama popsuna bişey sokamdım cesaret edemedim anne sütü alanlarda normalmiş bu durum

benim kzıımda hep 3 veya 4 günde bir yapıyor.. Doktor 4 gün fazla dedi.. Bağırsak düzenleyici verdi ama pek işe yaramadı şimdilik...

Şurubu düzenli kullanmaya başladığımızdan beri hergün kaka yapmaya başladı kızım...

Ben dereceyi yağlayıp poposunu uyarıyordum ama yanlışmış.. Bebek alışıp, kakasını hep uyarılıp yapmak istermiş...

herkese merhabalar siteyi uzun zamandır takip ediyorum üye olmak şimdiye kısmetmiş. kızım 1 aylık günde en az 6-7 kere kakasını yapardı iki gündür yapmıyor ve çok huzursuz.iki gündür neredeyse 12 saat uyumuştur toplamda. zeytin yağını denedim çok az içirdim, masaj yaptım hatta poposuna bile sürdüm ama hala yok.ne yapabilirim.lütfen yardım...:sm_confused:

anne sütü alıyorsa 3 gün kaka yapmaması normal 3 günden sonra eğer bevek sıkıntılıysa fitil koymak gerekiyormuş benim kızım bir hafta yapadığı oluyordu sıkınt çekmiyordu doktorunmuz 3 günden sonra fitil koyun dedi ben 6 gün bekeldim öyle koydum

ben kıızmı bikaç ay boyunca fitille kaka yaptırdım alışır dediler başka türlü yapmaz dediler ama şimdi 7.5aylık oldu ve gçeti o günler...sütünüz yaradığı için öyle oluyor kızlar panik yapmayın..gerekirse verin fitili rahatlasın çocuk ama fitil vermek için en az 2 3 gün bekleyin.

eet bencede 4 günden sonra panik yapabilirsin ama ben fitil almışdım sadece 1 kere verdim .alıştırmak istemedim. zaten sürekli kabızlık olmadı. geçiş dönemlerinde belki denk geldi ama kayısıyı kaynatıp püre yapmışdım.3 .gün ondan 2 tatlı kaşığı veriyodum ertesi gün gayet normal yapabiliyodu tuvaletini. 3-4 kereden sonra onada gerek kalmadı. ama tuvalet olayını takip etmen çok güzel. bol bol su içir bu arada :KK66:

ii geceler.bende yeni üye olanlardanım.ben şuan hamileyim ama 1 aylık yiğenim var.onunda kaka sorunu var suan.ya işin ilginci emdikten 5 dk sonra kusuyor.normal diyoruz.ama uykusundan uyandırıyor onu kusması.doktora gittik.mide ultarason,idrar yolu tahlili vs herşey yapıldı.ama çok şükür bir sorun yok.bunu anlatmamın nedeni acaba kakasını sürekli kustugu içinmi yapamıyor.bu durumla karsılasan varmı?4 gün oldu halen kaka yapmıyor.biraz karısık oldu, ama sımdıden tsk ederım

benim bebişdeöle.şimdi düzeldi gerçi.dr.u incir extresi die bişey verdi.doğal bişeymiş.ondan verebilirsiniz kabız olunca

oğlum anne sütüyle besleniyor
4 gün kaka yapamıyor
bende o gün 2 defa conformil 1 mama veriyorum 5 günü mutlaka yapıyor..
kızlar kakası sarı yeşil arası normalmi?????????????????????????????

benimde kızım zorlanıyor kaka yaparken aslında her gün yapmasada olur daha küçük 14 günlük ama acaip zorluyor yapamayınca..kulak temizleyicisini zeytin yağına batırıyorum poposundan hafif içeri canını yakmıyor zaten ben daha çeker çekmez sesler geliyor ve bir rahatlama şükür dr a sordum bi sakıncası yok içirebilirsin bile biraz dedi..ben inanmamıştım başta bu kadar çabuk çözeceğine yinede yapayım dedim şükür bebişim rahatladı

dilasa canım bebeğine o pamuk yöntemini sık aralıklarla uygulama alışkanlık yapabillir çok zorlandığında yap bence....
nınım canım kakanın sarı yeşil olması bebeğin küçük ise normal bağırsakları daha düzene girmediği için ama biraz büyümşse üşüttüğünden olabilir...

X