Cilt Bakımı Ürünleri cil bakımı için marka bilgi paylaşımları

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

nlgn10

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mart 2009
135
0
42
arkadaşlar bugüne kadar cildime çok da acımayan bulduğunu kullanan ben geçenlerde cildimdeki değişiklikleri farkedince gece gündüz araştırdım ve ulaştığım bilgileri paylaşıyorum... mesela bazı markalar hakkında bilgiler:
avon: cilt doktoru elime bile sürmem yüzüne hiçbir ürününü kullanma dedi
nivea:cildi inceltiyormuş zararlıymış
garnier:dermotolojik olarak test edilmiş fakat sitelerde pek satışı yok yorumda yok biraz kafam karıştı açıkçası..
olay :hakkında yorumlar orta karar
loreal:yağlı ciltler için iyi fakat kuru ve normal ciltler için pek memnun olan yok

tabi bu yazdıklarım fiyat yönünden uygun olanlar ben henüz karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim

cilt tipim:normal kuruya yakın
makyaj yemizleyici:?
yüz temizleme jeli:?
tonik:gülsuyu
temizleme sütü:?
nemlendirici.?

cavaplarınızı bekliyorum

avon oriflame nivea loreal vichy ve türevleri markalardan bi fayda göremedim bengamyoncuiremsu

benim önerilerim şunlar olur canım

makyaj temizleyici: la roche posay ürünlerini gönlünce kullanabilirsin hihoyyyt
misal; toleriane dermo nettoyant

göz makyajı için talika harikadır

yüz temizleme jeli: dermalogica ürünleri favorimdir sengözlerimebaksanab
fegat çok pahalı
alırım sorun değil diyosan daily microfoliant harikadır

tonik:gülsuyu demişsin zaten

temizleme sütü: bebakçıyım ben :lepi:
nemlendirici: yine dermalogica derim
active moist çok başarılıdır bu dalda

Son düzenleme:
ben rejuvi nin ürünlerini tavsiye edebilirm.gerçi fiyatta epey bir tuzlu..ama ben bu markadan memnun kaldım diyebilirim..

la roche posay ya da avene'i rahatlıkla kullanabilirsiniz arkadaşlar. benim cildime iyi geliyorsa herkese iyi gelir :) ayrıca bu ürünleri kullandıkdan sonra aynılarını internetden çok daha ucua alabiliyorsunuz...

teşekkür ederim arkadaşlar... bugün bir çok yerde de makyaj temizliği için bebak acıbadem sütünü gördüm... herkes memnun fakat acıbadem sütü var besleyici temizleme sütü var bir de nemlendiricisi hangisini nasıl kullanmak gerekiyordur?
bir de benim cildim çok soluk ve tek tük çıkan iki sivilcemin yeri de kırmızı bir leke kaldı.doktor o geçmez dedi...olay ın ışıltı veren nemlendiricisini kullanmak istiyorum ama kullanan var mı?nasıl

izi klmış sivice izlerini bilemiyorum ama eğer çıkn sivilcelerine sıkmadan bepanthen sürersen bu iyice olsunlaşmasını sağlıyor sonra dikkatlice sivilceyi sık ve hemen terramiciyne (adını doğru yazmışımdır umarım) sür ve üstüne minik bir yara bandı yapıştır. ertesi sabah çok şaşıracaksın çünü sivilceden eser kalmıyor. ben böyle yapıyorum dilerim senin de işine yarar. bir de bu benim görüşüm tabii. lütfen dermokozmetik ürünler kullan bır cildin kendisi ışıldsın kozmetik ürünler değil. her sabah bir yemek kaşığı sirkei yarım çaybardağına koy ve iç. khvaltıdn yarım ya da bir saat önce yarım litre su iç ve günde 2 litreden aşağıya düşme. cildin nasıl ışıldayacak gör bak :))))

nisan bişey sormak istiyorum. sebamed tüylnme yapmadımı sende. çünkü içinde pantenol varmış ve bu etken madde bildiğim kadarıyla bepanthende de var ve tüylenme yapıyormuş.

arkadaslar merhaba.MD Formulations ve DDF nasıl bir marka biliyomusunuz?
ben MD Formulations yüz yıkama jelini ve DDF yağsız nemlendiricisini yeni kullanmaya başladım.Kendi araştırmalarım ve eczacının yardımı ile.Sizden de önerileirnizi bekliyorum.

nemlendirici olarak:murad ın ürünleri güzel,olgun ciltler için oht süper anacuğum kullanıyor...daha ekonomik olarakta (nemlendirici değil de temizleme olarak) :rosense in cilt temizleme köpüğü muhteşem şiddetle tavsiye ediyorum..ekonomik ve işe yarar ürünleri var.peeling i işe yaramaz ama köpüğü çok güzel.sorunsuz cildiniz varsa toniğide çok güzel....önemli olan fiatı ambalajı değil,kişiye yararı...önce cildimizi tanımamız lazım..sonrada ona uygun ürünleri bulmalıyız..:ecrin_bebek:

arkadaşlar kuru ciltler için bahsettiğiniz ballı sabunun markasının da alabilir miyim..ben sadece amvay de duydum ama onu kullanmak istemiyorum...yardııım

bence bitkiselleri denemelisiniz cok daha güzel faydaları oluyor ve zararsız doğal tamamen..bitki yağlarını kullanabilirsiniz mesela nemlendirici olarak kayısı yağı mükemmel çatlaklara kakao yağı vs vs.

arkadaslar merhaba.MD Formulations ve DDF nasıl bir marka biliyomusunuz?
ben MD Formulations yüz yıkama jelini ve DDF yağsız nemlendiricisini yeni kullanmaya başladım.Kendi araştırmalarım ve eczacının yardımı ile.Sizden de önerileirnizi bekliyorum.

MD FORMULATİONS KULLANMADIM,FAKAT DDF :lepi:GERÇEKTEN MADDİ AÇIDANDA SENİ ÇÖKERTMEYECEKSE: GÖZÜN KAPALI KULLANABİLECEĞİN BİR MARKA...

la roche çok kötü kokuyor :1no2::1no2::1no2: dayanamıyorum kötü kokuya..

darphin kullanıyorum hem klinik bir ürün hemde miss gibihihoyyythihoyyyt

MD FORMULATİONS KULLANMADIM,FAKAT DDF :lepi:GERÇEKTEN MADDİ AÇIDANDA SENİ ÇÖKERTMEYECEKSE: GÖZÜN KAPALI KULLANABİLECEĞİN BİR MARKA...

ben de DDF nin iyi bir marka olduğunu düşünüyorum.hassas ciltler için olan yağsız nemlendiricisini ve sülfür maskesini kullanıyorum.yeni başladım daha doğrusu.sen kullandın mı ürünlerinii memnun kaldınmı? dermokozmetik bi ürün bildiğim kadarıyla ama çoğu insan bilmediği için iyi değldir falan diyorlar. güvenle kullanabilirmiyim?

ya ben clinuque le la roche posay arasinda kararsiz kaldim. cok hassas bi cildim var.ikisinide denedim ama o siralar saglik problemimden dolayi cildim dengesini kaybettigi icin pek bise anlayamadim.simdi iyiiym ama hangisini alsam bi türlü karar veremmiyorum.sizce hangisi daha kalitelidir?

ya ben clinuque le la roche posay arasinda kararsiz kaldim. cok hassas bi cildim var.ikisinide denedim ama o siralar saglik problemimden dolayi cildim dengesini kaybettigi icin pek bise anlayamadim.simdi iyiiym ama hangisini alsam bi türlü karar veremmiyorum.sizce hangisi daha kalitelidir?
CLINIQUE derim ben

canim neden clinique tavsiye ettiginide yazar misin?
bide hangi kremini kullaniyosun?
ben uzun yıllar clinique kullandım ve la roche denemelerimde oldu.la roche kremlerimi bi köşeye attım hala durur bitiremedim bile yani..ben kokuya çok duyarlıyım la roche çok kötü kokuyor ve bana kendimi iiyi hissettirmiyor..şimdi darphin kullanıyorum çok memnunum her yönden ikisininde üstünde bir ürün.sen sormuşsun clinique mi la roche mu diye ben clinique dedim çünkü la roche dan çok daha başarılı

arkadaşlar bugüne kadar cildime çok da acımayan bulduğunu kullanan ben geçenlerde cildimdeki değişiklikleri farkedince gece gündüz araştırdım ve ulaştığım bilgileri paylaşıyorum... mesela bazı markalar hakkında bilgiler:
avon: cilt doktoru elime bile sürmem yüzüne hiçbir ürününü kullanma dedi
nivea:cildi inceltiyormuş zararlıymış
garnier:dermotolojik olarak test edilmiş fakat sitelerde pek satışı yok yorumda yok biraz kafam karıştı açıkçası..
olay :hakkında yorumlar orta karar
loreal:yağlı ciltler için iyi fakat kuru ve normal ciltler için pek memnun olan yok

tabi bu yazdıklarım fiyat yönünden uygun olanlar ben henüz karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim

cilt tipim:normal kuruya yakın
makyaj yemizleyici:?
yüz temizleme jeli:?
tonik:gülsuyu
temizleme sütü:?
nemlendirici.?

cavaplarınızı bekliyorum

---------------
Merhabalar,

Ben de senin yazdıklarının benzerlerini duydum. Özellikle OLAY ürününün ABD'de pazar malı, sokak malı diye tabir edildiğini söyleyebilirim. Bir arkadaşım orada yıllarca yaşadı ve büyük küçük marketlerde bile varmış. Düşünsenize burada reklamlarla OLAY için "iyi ürün" diyorlar.

Avon ise tamamen görselliğe hitap eden yani sorun çözücü ve iyileştirici özelliği olmayan ürünler üretiyor. Birçok kez kullandım ve bizzat AVON satışında 3-4 yıl kadar aktif rol aldığım çin biliyorum.

Az önce sivilcelerle ilgili forumda yazdığım bir marka var. Adı OZON. O kadar memnunum ki, inanın psikolojim tamamen düzeldi bu ürünlerle. Dermokozmetik ve kozmetik araştırmaları yapan biriyim. Güzellik uzmanı olarak kötü bir cilde sahip olmak çok acı bir durumdu Yağlı ve lekeli bir cilde sahiptim ama şimdi harika bir cildim var ve bunu OZON'a borçluyum...

Sana tavsiyem Dermokozmetik ürünler kullan

Bunlar ilk başta OZON, ikincisi Seaderm , en son ROC

Seaderm tamamen deniz yosunlarından elde edilmiş ürünlermiş. yani doğal ürünler. bu marka da Dermokozmetik.

Roc ise çok eski bir marka ama son zamanlarda ürünlerindeki fiyat düşüşleri ve mağazalarda köşelerde yer alması beni kıllandırıyor :) ama eski bir marka olduğu için bazen tercih ediyorum.

Daha Güzel gülen bir yüze sahip olmak dileğiyle
Sevgiler
Sare

X