Diane 35

hopeless13

sen olmadan asla
Kayıtlı Üye
12 Mart 2009
161
3
41
slm aranızda diane 35 kullanan varmı ben hipo hastasıyım yıllardır kullandım ama bi faydası olmadı

Merhaba,
ben1 yıldır adet düzensizliği için kullanıyorum.Eskiden 50 60 günde olan adetim şimdi 28 günde bir eliyor.Allah'a şükür düzene girdi ama bıraktığımda ne olur bilemiyorum.

Cnm bende 2 gundur kullanıyorum tuylenme adet dÜzensılgı ıcın ama cok korkuyorum kılo alcam dıyeeee merak edıyorum kulananlar yazsın lÜtfen

ben yaklaşık 6 yıl düzenli kullanıp har ay oldum ama bırakınca herşey gene aynı oldu bende tüylenme olmadı kiloda almadım hatta boyuma göre kilomu az bulurlardı fakat 3 aydır bıraktım artık ve kilo almaya başladım bidahada kullanmayacam çünkü bi faydası yokkkkkkkkk sadece aldığım kiloları verip daha düzgün bi tedaviye başlamak istiyorum.

hıı cnm ya benımde kafam cok karısık ınankı kullananlar var cewremde bı kac kısı onlar cok cok memnuın bakalaım ınsalah bendede ıse yaraarr

Bende kilo alma gibi bir problem olmadı, hatta kullanmay başladıktan sonra diyetle 7-8 kilo bile vermiştim 2-3 ay içinde. Ancak iştah açtığını duymuştum o nedenle sabah veya gün içinde değilde yatmadan önce alırsanız her gece ilacınızı hem unutmamış olurusnuz hemde kilo problemi olmaz diye düşünüyorum.Bende sadece göğüslerimde biraz büyüme oldu. Onun dışında bir problem ile karşılaşmadım.Her ayadetimin gecikerek aman bişey mi var ,hamilemiyim...vb. streslere girmektense ilacı kullanmayı tercih ediyorum ben.

ben de pko var tedavim ilk başladığında 1 ay kullanmıtım ama o ara başka ilaçlarım da vardı.neyin etkisiydi bilmiyorum ama acayip iştah açmıştı iştahımı ve bırakınca da bir müddet devam etti..sonra içmedim tekrardan ama bilemiyorum neyin etkisiydi o dönem..kızlar psikolojik bile olabilir.dr iştah açar demişti çünkü bana. mesela 1 aydır glucophage kullanıyorum kimse yan etkilerinden bahsetmedi.benim de hiç şikayetim olmadı sonra burada gördüm ki herkese mide bulantısı yapmış.kafanızda kurmayın nolur.iştahımı açacak,mide bulantısı yapacak,isteksizlik yapacak vs vs vs kafanızı doldurmayın böyle şeylerle.biraz rahat olun.ilaçlarınızı düzenli kullanın ve bol bol dua edin.ben öyle yapıyorum artık.çünkü zamanında çok bozdum kendimi.psikiyatra gitmek zorunda kaldım.şimdi 1-2 aydır iyiyim.lütfen yıpratmayın kendinizi.size,eşinize ve mutlaka bir gün gelecek olan bebeklerinize siz lazımsınız.unutmayın.lütfen.

ay cnm sanada gecmıs olsun yaa ınsalah düzlırız hepımızzz

evet arkadaşlar ilaç ilk 3 yada 4 gün sonra bende mide bulantısı yaptı ama kilo yok istediğim zaman aldım istediğim zaman verdim yani tüylenme ve kilo konusunda bi şikayetim olmadı benim sorunum başka olduğu için yaramadı şans işte size bol sğlıklı günler

Ben de 3 aydır kullanıyorum. 3. kutuyu içiyorum şu an. Adet sırasında ağrı çektiğim ve son ayda adetim geciktiği ve arada kanlı daha doğrusu kahverengi akıntılarım olduğu için doktora gittiğimde doktorum sol yumurtalığımda çok ufak bir kist gördüğü için vermişti. 1 ay kullandım sonra tekrar muayeneye gittim hiç birşey kalmamış dedi. Zaten o azcık olan kisti de adetle birlikte atmışım. 3 aydır hiç bir yan etkisi olmadı bende her gece saat 10' da içiyorum. ıştahımı falan açmadı benim. Yüzümde tüylenme de vardı epey bir azalma oldu. Sivilcelerimi de azalttı. Kısacası beni iyi etti bu ilaç. Doğum kontrol için de evlendiğim zaman kullanmayı düşünüyorum bu amaçla kullanan var mı acaba?

aa cok güzel cnm bende kılo almaktan korkuyorumm ınsalah yzumede ıyı gelırr

doğum kontrol ilaçları konusunda uzaman gibi bir şey oldum kist tedavim sırasında :) diane 35 te kullandım bende şişlik ve sivilce artışından başka bişey yapmadı. ama kimi kişilerde daha farklı yan etkiler oluyor. diane 35 ya da başka bir ilaç hepsinin bünyeye göre yan etkisi değişiyor. kiminde kilo kiminde kıllanma yapıyor tamamen bünyenizle alakalı.

evet bencede herşeyden evvel kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalı her bünye farklı cevap verebiliyor

canım ben çok uzun zaman kullandım evet mide bulantısı yapıyordu ama bu ilk belki bir hafta daha sonra farkına varmadan geçiyordu bide her ay olmadı yani belkide bünye zamanla alışıyor ben de daha sonraları hiç fark etmedim eminim sendede bünye alışınca olmayacak

peki sigarayla birlikte kullanan var mı bu hapı?Bana da adet düzensizliği icin verdi doktor ama annemle gittigim icin doktora sigara ictigimi söyleyemedim.cok zararlı diyorlar sigara ile kullanınca?

hipo dedıgınız nedır bende kıstler var 2,5 cm dı en son gecen yıl 4,5 oldu bır tane daha varmıs yani artıyor kıstler tuglenme cabası
iştah açıyor cok açıyor hemde
kılo aldıkca kıstler buyuyor...

puufffffffffff sivilcemı azaltmıstı ama kucukken kullanırken
ya cok uzun yıllardır kullanıyorum bır ara 2 sene ara verdım o zaman büyümüş kıstlerım ... kullanıyorum bılmyorum artık.

peki sigarayla birlikte kullanan var mı bu hapı?Bana da adet düzensizliği icin verdi doktor ama annemle gittigim icin doktora sigara ictigimi söyleyemedim.cok zararlı diyorlar sigara ile kullanınca?

prospektusunde yazıyor canım sıgarayla kullanmayın dıyor azaltın ya da öle bısey. oku yani bı bak zararlı ikisi bı aradagıtmıyor. kaydirigubbakcemile

slm kızlar. ben bu ilacı kistlerim ve adet düzensizliğim için toplam 2.5 yıl kullandım.İlacı bırakmadığınız sürece bişey olmaz ama ilacı bıraktıktan sonra herşey eski haline dönüyo hatta daha kötü diyebilirimÇok üzgünüm çoook

X