vajinal enfeksiyon gebeliğe engel mi?

doremi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
2.991
3
arkadaşlar,
dünkü doktor kontrolümde doktorum çok az akıntımın olup, enfeksiyon olduğunu söyledi..
ama gebelik hakkında birşey söylemedi, bende o anda gebeliğe engel olup olmadığını sormayı unuttum...
bilen varsa lütfen söylesin...
vajinal enfeksiyon gebeliğe engel mi?
fisfisfis

ben de gebelık dusunur dusunmez doktora kontrole gıttım. bende de biraz enfeksıyon var dıye fitil verdi. ben de sormamıştım gebelıge engel mı dıye. kullandım ve aynı ay hamıle kaldım. yanı gebelıge engelı olmadı arkadaşım.

ben de gebelık dusunur dusunmez doktora kontrole gıttım. bende de biraz enfeksıyon var dıye fitil verdi. ben de sormamıştım gebelıge engel mı dıye. kullandım ve aynı ay hamıle kaldım. yanı gebelıge engelı olmadı arkadaşım.

hamilemisiz Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bende de vajinal iltihap wardı fitil verdi 2 aydır korunmuyoruz geçen ay olmadı bu aydanda ümitli değilim

canlarım ya sizdede koku oluyormuydu, ben kendimi bildim bileli en ufak bi üşütmede peynir kırıntısı gibi akıntısı olan biriyim, bu senede grip oldum, sırf antibiyotikler dengemi bozuyor sonra iltihaplanma oluyor diye doktora gitmeden ayakta atlattım gribimi, ama o zamanlardan bi koku kaldı bende dönem dönem oluyor, özel olacak ama eşimle birlikte olurken bile (arada 2-3 kez başıma geldi) öyle kokuyor ki, bırakıyoruz.Yada akıntım kokuyor.Ama her zaman böyle değil. Arada oluyor. Doktora gidicem.Ama sırf bu konu yüzünden doktora gitmekten öyle usandım ki, kendimi kendi halime bıraktım gibi birşey. Birasda korkuyorum ya altından başka bişi çıkarsa diye. O yüzdende cesaret edip doktora gitmiyorum. Sizde bu iltihaplanmalar yüzünden böyle kokular duyuyormusunuz kendinizde.

canım içimi rahatlattın valla..
çok sevindim hamile olmana, allah analı babalı büyütsün inş..
peki fitil kullandığında yumurtlama gününden sonramıydı? yani tam hatırlıyor musun ne zamanlar kullandığını?

canlarım ya sizdede koku oluyormuydu, ben kendimi bildim bileli en ufak bi üşütmede peynir kırıntısı gibi akıntısı olan biriyim, bu senede grip oldum, sırf antibiyotikler dengemi bozuyor sonra iltihaplanma oluyor diye doktora gitmeden ayakta atlattım gribimi, ama o zamanlardan bi koku kaldı bende dönem dönem oluyor, özel olacak ama eşimle birlikte olurken bile (arada 2-3 kez başıma geldi) öyle kokuyor ki, bırakıyoruz.Yada akıntım kokuyor.Ama her zaman böyle değil. Arada oluyor. Doktora gidicem.Ama sırf bu konu yüzünden doktora gitmekten öyle usandım ki, kendimi kendi halime bıraktım gibi birşey. Birasda korkuyorum ya altından başka bişi çıkarsa diye. O yüzdende cesaret edip doktora gitmiyorum. Sizde bu iltihaplanmalar yüzünden böyle kokular duyuyormusunuz kendinizde.

bende hiç koku ve kaşıntı olmadı canım..
zaten ben farketmedim. doktor muayene sırasında çok az akıntn var dedi bunun için 1 tane fitil vericem dedi.. ama fitili neredeyse adetime 1 hafta kala veriyor. daha vermedi şuan.. acaba niye şimdi vermedi diye merak ediyorum.. doktora gittiğim zaman tam yumurtlama günündeydim.. bununla bir ilgisi olacağını düşünmüyorum ama olabilirmi ki?

merhaba bende de bi ara olmuştu koku problemi, altından bişey çıkacak diye korkma sakın..doktora gittim enfeksiyon var dedi, fitil ve hap verdi, geçti. sen de ihmal etme, hakkaten çok rahatsz edici bi durum..geçmiş olsun..

Şu an yine kesildi. Tekrar ederse tam o esnada gidicem ki doktora ne olduğunu görsün.Belki o akıntıdan parça falan alırlar test için.Teşekkürederim.

Şu an yine kesildi. Tekrar ederse tam o esnada gidicem ki doktora ne olduğunu görsün.Belki o akıntıdan parça falan alırlar test için.Teşekkürederim.

canım bence bu durumu ihmal etme ve korkma.. bak ben bir kez düşük yapmıştım düşükten sonra bendede dediğin sorunlardan oluştu(akıntı,ilişki esnasında koku) doktora gittim anlattım durumumu ve enfeksiyon dedi ilaç ve fitil verdi bir haftalık kullanımdı ilaçlar zaten ve bir haftada bitti çok şükür.. tekrar doktora gittiğimde bir sorun yok enfeksiyon temizlenmiş dedi.. muayene ettiğinde vajinal baktı sadece bu kadar öyle parça felan almıyo korkma ama dediğim gibi bu sorunu erken farkettiğin zaman hemen gitmelisin doktora ilaçla tedavi oluyo hemen bitiyo..ama önemsemeyenlerde mantara çeviriyormuş ve tedavi süresi uzuyomuş doktorum söylemişti

canım engel değil , ama yine de sen ilaclarını kullanıp dene .bazen bu enfeksiyonlar gebelikte ilerleyebiliyor .

canım içimi rahatlattın valla..
çok sevindim hamile olmana, allah analı babalı büyütsün inş..
peki fitil kullandığında yumurtlama gününden sonramıydı? yani tam hatırlıyor musun ne zamanlar kullandığını?

doktora gıttıgımde doktor dedı kı yumurtan olgunlasmıs bırkac gune kadar catlar. bu hafta bol bol bırlıkte olun dedı. yanı yumurtlama baslamadan kullanmaya baslamıstım.

doktora gıttıgımde doktor dedı kı yumurtan olgunlasmıs bırkac gune kadar catlar. bu hafta bol bol bırlıkte olun dedı. yanı yumurtlama baslamadan kullanmaya baslamıstım.

yaa işte bana doktor yumurtlama gününden sonra vercek fitili...
benim gittiğimde de yumurtam olgunlaşmış bana da birlikte olunacak günleri verdi.. sonrada fitil vericem dedi...
ay kötümü oldu böyle acaba??????????
:bbo:

bir kaç gündür akıntım yok kızlar...
acaba yumurtlama zamanındaki akıntımıydı bu?
doktor onu görmüş olmasın.. birde boşu boşuna fitil kullanmayayım yaaaa :KK43:(((((((

canım bana kalırsa sende vajinal ph ile ilgili problem var. antibiyotik kullandığında akıntın olması bunu gösterir. bende de benzer sorunlar vardı. doktor en son balance active vajinal jel yazdı. o ara şikayetlerim azaldığı için kullanmamıştım. bu hafta 7 gün boyunca kullandım ve bir kutu bitirdim .sonuç harika.bu jel vajina içinde bozulan ph.ı düzenliyor. evli olduğun için kullanmanda bir sakınca olmaz. çünkü 7 tüp var tüpün başını vajinaya sokup içini sıkıyorsun akşam yatarken.acaip iyi geliyo. senin gibi ph dengesi çabuk bozulanların haftada bir tüp kullanması tavsiye ediliyo.
bu arada bu jel hamilelerdede kullanılabiliyormuş.içinde öyle yazıyor. her tür enfeksiyonu rahatlatıyor. çünkü hemen hepsi ph değerinin bozulmasından kaynaklanıyor. ancak hamile kalmaya çalışanlara tavsiye edilmiyor. spermlerin içerde yaşaması için ph ı uygun değilmiş.enfeksiyon hamiel kalmaya engel değil ama o şekilde hamile kalmak da iyi değil. çünkü 9 ay boyunca kullanabileceğin ilaçlar sınırlı olacağı için rahatsızlığı fazla olur diye düşünüyorumsositososito

bildiğime göre vajinal enfeksiyon spermin ömrünü azaltıyormuş,spermin yumurtaya ulasmasıda zor oluyrmuş bu yzden döllenme oluşmuyrmuş.enfeksiyon,kayganlaştırıcı ve emla gbi seyler döllenmeyi engelliyrmş bn tedavye başladım o yzden

bende hiç koku ve kaşıntı olmadı canım..
zaten ben farketmedim. doktor muayene sırasında çok az akıntn var dedi bunun için 1 tane fitil vericem dedi.. ama fitili neredeyse adetime 1 hafta kala veriyor. daha vermedi şuan.. acaba niye şimdi vermedi diye merak ediyorum.. doktora gittiğim zaman tam yumurtlama günündeydim.. bununla bir ilgisi olacağını düşünmüyorum ama olabilirmi ki?

bende kontroldan gecerken doktorum akıntı var demişti ama kendisi zaten yumurtlamadan kaynaklandığını söyledi belki seninde öyledir.

evt engel oluyo kesinlikle bana da bir hafta kala verdi şimdi kullanıyorum sonucu kesinlikle ii olacak :KK70:

doremi canim arkadasim sen ne cabuk buyuttun kiz bebisi hemen ikinciyi dusunuyon saka canim saka allah kalbine gore versin ama vajinal enfeksiyon hamilelige engel degil be ben kac defa gecirdim bilmiyon mu ama hamile kalamadim o baska ama ben doktora sormustum gebelige engel degil dedi icin rahat olsun arkadasim artik hergun forumdayim haberin olsun bu arada burda basimdan gecenleri bir bilsen dusup bayilirsin canim anlatirim sana cadi kizini op yerime kocaman:KK9:

X