Tavsiye ve Tecrübe İstiyoruz

SARAFEM

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
976
35
Ben geçen hafta hamilelik belirtileri konusuna yazarken bugün kısırlık sayfasına geciş yaptım.İstiyorumki hamile kalan arkadaşlar,uyguladıkları tedavinin yanında alternatif olarak yaptıkları şeyleri buraya yazsınlar, inşallah bebek isteyen,uğraşan bizleri görürler ve bizede tavsiyelrde önerilerde bulunurlar.

kızlar bildiklerimizi duyduklarımızı paylaşalım,kısırlık la ilgili bir çok kür var,erkek ya da kadın kısırlığı farketmez,ben bu ay ne bulursam yicem valla, olsada olmasada,şimdiye kadar ne duyduysam aklıma geldikçe hemen alıp yiyorum.

Yedim içtim neden oldu da demiyorum artık,kendi haline bırakıyorum, duyduklarımıda uygulayacağım ama.Mesela adetliyim şimdi biraz azalsın adaçayı yağı aldım,onunla tampon yapacam 5 gün.

canım ya biraz oluruna bırak
bişey kullanma boşver
stres en büyük etken bu konuda
sana biraz kendimden bahsedeyim
doğum kaontol hapını bıuraktıktan sonra 2.ay hamile kaldım ilk gebeliğimdi çok sevindim
ama 6 haftalıkken düşürdüm bebğimi
sonra tam 7 ay bekledim tekrar hamile kalabilmek için
bu süre zarfında dr.a gittim bişey yok dedi dr.
ama her ay bu sefre hamileyim diye içimde his vardı
kaç tane idrar testi kan testi yaptırdım bilmiyorum
bir gün idrarda pozitif çıktı kanda negatif
eşime de söylemişltim çok üüzldüm
yalancı çoban oldum eşimin karşısında
anlatamam sana
her ay yumurtlama gününde çalışmalar yapıyorduk olmadı olmadı
ilişkiden sonra yarım saat yada 1 saat yatıryordum sırt üstü belimin altına birde yastık koydum
başka da bişay yapmadım
bir ay tam da yumurtlama zamanıda kardeşim bize geldi 1 hafta kaldı
biz sadece 1 kez birlikte olmuşuzdur eşimle
zamanı kaçırdım diye çok üüzldüm
nasıl olsa bu ay olmadı diye düşündüm hep
stres sıkıntı bişey kalmadı bende
aynı adet sancılarına bezneyen ağrılarım vardı
test yaptırdım hamileymişim
Yüce Rabbime şükürler olsun
inş cnm en kısa zamanda hamile kalman dileğiyle

Sevgili Beyaz16
sanırım yazdıklarımdan çok stres yaptığım belli oluyor,haklısın çok stres yapıyorum ama zaman o kadar hızlı geçiyor ki insan teleşlanıyor geç kalmış gibi hissediyorum kendimi ,buda bende stres ve baskı oluşturuyor, gebeliğine çok sevindim ALLAH sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin.Senin yazdıklarını okuyunca durup düşündümde gerçekten telaş içindeyim biraz dingin olmak lazım.

merhaba sibala bende senin gibi sitresliyim arkadaş ne yapalım

merhaba canım,evet yaa ne yapalım????
düşünmicem diyorum,kendi kendime söz veriyorum,ama boşuna her fırsatta kendimi bu konuyu düşünürken buluyorum.Ama şimdilerde biraz daha sakinim, düşünüyorum ama daha paniksiz rahat olmaya çalışıyorum,aslında bizi panik yapan birazda çevremiz,annem bir yandan görümcem kayıncalidem bir yandan bunalıyorum,
doktora gittinmi???
ne dedi???
olurmuymuş???
problem neymiş???
nasıl sıkılıyorum bir bilsen

çok üzgünüm ama sanırım anne olamak isteyipde olamayanların yanı senin benim ortak kaderi stres düşünmeden olmuyor yapamıyoruz ama genede herşeyin hayırlısı rabbim isteyen herkese nasip etsin

rahat olmamiz gerekiyor kizlar...
ama nasil...
takmadim,düsünmedim diyenlere imreniyorum..bunu bende basaramiyorum maalesef..
düsünmüyorum desem bile aklimin bi kösesinde mutlaka oluyor...
of offfffff

rahat olmamiz gerekiyor kizlar...
ama nasil...
takmadim,düsünmedim diyenlere imreniyorum..bunu bende basaramiyorum maalesef..
düsünmüyorum desem bile aklimin bi kösesinde mutlaka oluyor...
of offfffff
arkadaşlar ben hergün ağlıyordum ilk dönemler eşimin ailesinde herkesin bebeği verdı gelip gidip siz neden yapmıyorsunuz neyi bekliyorsunuz falan gibi sorular soruyorlardı inanılmayacak derecede moralim bozuluyordu. 1/2 deneme yaptık olmadı gittiğim merkezlerde canım dahada çok sıkıldı bizlere moral verecekleri yere sebebini bilemiyoruz acaba neden onu araştırıyoruz şimdi genart tüp bebek merkezinde deniyorum bir iki küçek problem dışında moralim yerinde doktorum bana bir şey anlatırken canım diye anlatıyor umarım olacak bu sefer inanıyorum. bu sitede özlem ozkutay hanım tavsiye etmişti ben gebe kaldım kesin git görüş moral motivasyon yüklüyorlar diye şimdi bunun grip, nezle yada derma gibi bir rahatsızlık olduğuna kaanaat getirmemi sağladılar. kendime güvenim geldi

çok üzgünüm ama sanırım anne olamak isteyipde olamayanların yanı senin benim ortak kaderi stres düşünmeden olmuyor yapamıyoruz ama genede herşeyin hayırlısı rabbim isteyen herkese nasip etsin

canım aslında bizim yaşadığımız bu stresi ve takıntılı durumu hafif atlatabileceğimiz yazılar var ben bazen onları okuyorum,sanada tavsiye ederim biraz olsun insanı rahatlatıyor bide düşüncelerimize biraz farklı bi yön veriyor.

canım inşallah en kısa zamanda hamıle kalabılırsın ben de cok istıyorum umarım olur en kısa zamnada Allah olmayan ve isteyen herkese versın amın

:CüvCüv:bizde ağustos 2008 den buyana uğraşıyoruz ama henüz bir yanıt alamadık her ay beklemekten yoruldum 8 aydır hamile kalamadım allah yardımcımız olsun

ya herşeyin hayırlısı herşeyden önce inşallah allah olmayan herkese verir rabbim bizide ayırmaz çok istiyorum yarabbim evlat nasip eylee

ya herşeyin hayırlısı herşeyden önce inşallah allah olmayan herkese verir rabbim bizide ayırmaz çok istiyorum yarabbim evlat nasip eylee

canım tabiki herşeyin hayırlısını istemek lazım,hayırlı olmıcaksa bizden uzak dursun diyorum ben,hayatımızdaki her mutluluğu çocuğa endekslersek ömür biter gider valla.
Allahım tüm isteyenlere hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.
Sende bir problem varmı peki,sebepsizmi olmadı 8 aydır.???

oooof oof nezaman bitecek bizim bu çilemiz artık yete demek istiyorum ama allah isyan etmek istemiyorum bize şu lafı söylemeyin sitres yapmayın nasıl yapmassın ya olmuyor işte olmuyor çok uğraşıyoruz ençokta hamşle kalanlar söylüyor arkadaşlar allah bizede allah enkısa zamanda hamile bıraksın

arkadaşlar merhaba öncelikle hepinize ALLAH hayırlısını nasip etsin sizleri bu yollardan geçmiş biri olarak o kadar iyi anlıyorum ki ama şunu aklınıza koyun ve uygulayın lütfen bu işi kafanıza takmaktan kesin kes vazgeçin önce lütfen en önemli konu bu beyninizde bitirin oyalanacak başka hobiler bulun daha yoğun bile çalışabilirsiniz mesela biliyorum uygulamak çok zor ama stres hormonlar üzerinde çok büyük bir baskı 4 yıl tedavi gördüm denemediğim yöntem gezmediğim doktor içmediğim sürmediğim ot çer çöp kalmadı ne duyduysam yaptım kimi söyledilerse gittim tabi bunların stresiyle evliliğim çatırdamaya başladı baktım olmuyor dedim ki Rabbim böyle istedi bıraktık tedavileri herşeyi iğne ilaç doktorlar şu an sizin çare umduğunuz ne varsa aradan 2 yıl geçti arkadaşımın eşi çok ani bir kalp kriziyle aramızdan ayrıldı o kadar üzüldüm ki çocuk fikri uçup gitmişti zaten ve 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim inanmadım kucağıma alıncaya kadar kızım 4.5 yaşında hala inanamıyorum ve 2.çocuk diyenlere sizler için dua ederek cevap veriyorum ALLAH ıSTEYENLERE VERSıN inancınızı yitirmeyin ama kendinizide parçalamayın hepinize sevgiler...

X