sırttaki sivilceler

E

EU1

Ziyaretçi
sırtımda ve çok da az omuzlarımda siivilceler çıkıyor.. normalde sırtım çok güzeldir, pürüzsüzdür özellikle yazın.. sanırımm biraz stresle alakalı bi durum, fazla stres olduğumda sivilceler çıkmaya başlıyor.. ama yazın 1 tane bile olmuyor.. tam sutyen askılarına denk gelirse daha sıkıcı çünkü kaşınıyor ve o zaman devamlı elim gidiyor, oynadıkça kanatıyorum.. bunlardan nasıl kurtulabillirim?

kimsede böle bi sorun yok galiba ne küsel, bi bende varmış :)

yazın denize giriyorsanız, sivilceler bundan gidiyordur. deniz suyu sivilcelere çok iyi gelir.
cilt tipinizle, yediklerinizle alakası olabilir. bir dönem yediklerinize dikkat ederseniz, geçip geçmediğini gözlemleyebilirsiniz.
bildiklerim bu kadar... fisfisfis

ben bunun için cildiye doktoruna gittim.Sırttaki sivilceler için ilaç yazmam,zararlı dedi.Sana reçete olarak deniz yazıyorum dedi:) Yazın geçiyor,deniz suyu+güneş iyi geliyor.

sırttaki sivilceler için kabak lifi iyi gelir mi acaba ya benim suratımda nadir sivilce çıkar o da tek tük ama sırtım dolu o da beni rahatsız ediyor en yakın zamanda bunlardan kurtulmak istiyorum

kışın denize girme ihtimali olamadığına göre nasıl geçecekler?
önleyemiyorum da çünkü bunun için hiç stres olmamam gerekiyo ki bu da işi ve okulu bırakmak demek :) oooff off...

aynı derten bende muzdaripim çaresini bilen yokmu çok moralimi bozuyorlar

Sırttaki sivilceler karaciğerle alakalı bi problemmiş sanırım öyle duymuştum ama kişiden kişiye değişir tabi stresdir büyük ihtimalle . Bende stresten çıkıyo sürekli omuzumda ve berbat bi acısı oluyor :/

aynı durum ablamda da vardı kendini pek denize girmez doktora gitti denize gireceksin dedi

öncelikle temizlik önemli canım..kese uygula..asla tırnaklama dağalır ve iz kalır.imkanın varsa yazın bol bol yüz...stresten yağlı yiğceklerden uzak dur...karaciğerini temizlemek için:bol bol enginar ve kayısı tüket farkı görüceksina.s.

bende de var aynı durum ama ben güneşe çıkıncada oluyor artı olarak...anelyse krem sürüyorum kurutmak için ve sonra 1 saat kadar sonra madecassol merhem üstüne..bunlar kurutmak için...ama şunu fark ettim stress dönemlerinde vücut dengesini kaybediyor ve ben keselenmeyi ve ardından vücudu düzenli nemlendirmeyi unutursam artıyor...sütyen askılarına denk gelen yerlerde çıkanlarsa muhtemelen cildinin hassaslığı yüzünden..temas alerjisi gibi bir durum..sürekli yağlandırmayan nemlendirici kullanıyorum ben..yoksa ufak ufak başlayıp sonra azıyorlar...Ben derim ki; akılsız başta ağrı olmaz...:)))))yani takmayacaksın herşeyi kafana....sağlıcakla kal...

X