Sivilceli Ciltler ben sivilcelerimden kurtuldum:) işte yöntemlerim..

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
P

pavlikiz

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi pavlikiz
arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama forumu uzun zamandır takip ediyordum.yaklaşık 1 yıl önce yüzüme iltihaplı ve çok sayıda sivilceler çıktı antibiyotik kullandım bi değişme olmadı isotrexin ve nadixa dönüşümlü kullandım onlarda daha fazla çıkmasına neden oldu kan testlerim herşey normal çıkıyodu ama sivilceler geçmek bilmiyodu 2 ay kadar önce bütün ilaçları bıraktım deniz yosunu ve titree diye bi doğal sabun aldım akşam yatmadan onunla yüzümü yıkıyorum nemlendirici olarak bepanthen kullanıyorm ince bir tabaka halinde.ayrıca lavanta kürü ve soğan kürü uyguluyorum lavanta kürünü 15 gün gece uyumadan bir fincan kaynamış suya 2 çay kaşığı kuru lavanta atıp 10 dk demliyorum süzüp içiyorum cezvede çok az suyundan bırakıp yüzümü o suyla siliyorum sabah uyandığımdada aç karnına akşamdan kırıp suya attığım soğanın suyunu içiyorum 15 gün bu kürleri uyguladım 15 gün ara verdim şuan ikinci 15 günü uyguluyorum ve sivilcelerim hatta sivilce izlerim bile yok oldu anlatılınca uzun ve zahmetli gibi ama eğer sizinde sivilceleriniz sadece stresten ise deneyin derim ama önce tıp ve ilaçlar eğer cevap alamazsanız alternatif ve bitkiler.2 tane resmimi yüklüyorum biri 2 ocak diğeri ise 13 martta çekildi.

• Konu Sahibi pavlikiz
resimler

Eklentiler

• $2 ocak 2009.jpg
    $2 ocak 2009.jpg
    6,7 KB · Görüntüleme: 2.870
  • $12 mart 2009.jpg
    $12 mart 2009.jpg
    12,8 KB · Görüntüleme: 2.843
  • Konu Sahibi pavlikiz
arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama forumu uzun zamandır takip ediyordum.yaklaşık 1 yıl önce yüzüme iltihaplı ve çok sayıda sivilceler çıktı antibiyotik kullandım bi değişme olmadı isotrexin ve nadixa dönüşümlü kullandım onlarda daha fazla çıkmasına neden oldu kan testlerim herşey normal çıkıyodu ama sivilceler geçmek bilmiyodu 2 ay kadar önce bütün ilaçları bıraktım deniz yosunu ve titree diye bi doğal sabun aldım akşam yatmadan onunla yüzümü yıkıyorum nemlendirici olarak bepanthen kullanıyorm ince bir tabaka halinde.ayrıca lavanta kürü ve soğan kürü uyguluyorum lavanta kürünü 15 gün gece uyumadan bir fincan kaynamış suya 2 çay kaşığı kuru lavanta atıp 10 dk demliyorum süzüp içiyorum cezvede çok az suyundan bırakıp yüzümü o suyla siliyorum sabah uyandığımdada aç karnına akşamdan kırıp suya attığım soğanın suyunu içiyorum 15 gün bu kürleri uyguladım 15 gün ara verdim şuan ikinci 15 günü uyguluyorum ve sivilcelerim hatta sivilce izlerim bile yok oldu anlatılınca uzun ve zahmetli gibi ama eğer sizinde sivilceleriniz sadece stresten ise deneyin derim ama önce tıp ve ilaçlar eğer cevap alamazsanız alternatif ve bitkiler.2 tane resmimi yüklüyorum biri 2 ocak diğeri ise 13 martta çekildi.

Değişim süper canım maşallah cildin çok güzel olmuş.
Kullandığın sabunun markasını yazar mısın?
Lavanta ve soğan kürünü İbrahim Saraçoğlu'nun tarifinden aldın sanırım. Ama soğan kürünü tam olarak nasıl uyguladın? Kaynatarak mı yoksa sadece suda mı beklettin?
Saraçoğlu'nun tarifinde taze olarak kaynatılıp içilir şeklinde yazıyor ve kesinlikle taze olarak yapılıp tüketilmeliymiş.
Benim sivilce problemim yok şükür ama gözeneklerim çok belirgin onlara iyi gelir mi acep bu uygulamalarfisfisfis

• Konu Sahibi pavlikiz
canım sağol sabunumu bi alışveriş merkezinden aldım morethansoap diye bir marka internet siteside var hatta siparişte veriliyor internetten bu sabun benim gözeneklerimi sıkılaştırdı ve siyah noktalarımı tamamen çıkardı yerinden 5 tl lik bir parça kestirdim ve 2 aydır kullanıyom o parçayı dahada bi 2 ay gider gibi.soğan kürünü akşamdan kırıp suya atıp sabah o suyu içiyorum lavantayıda her akşam taze demliyorum içiyorum cezvede kalan lavanta suyunuda pamukla yüzüme sürüyom bunları uygulamaya başladığımdan beri hiç yeni sivilce çıkmadı hatta regl dönemimde bile çıkmadı umarım herkes iyileşir iyi akşamlar.

• Konu Sahibi pavlikiz
canım sağol sabunumu bi alışveriş merkezinden aldım morethansoap diye bir marka internet siteside var hatta siparişte veriliyor internetten bu sabun benim gözeneklerimi sıkılaştırdı ve siyah noktalarımı tamamen çıkardı yerinden 5 tl lik bir parça kestirdim ve 2 aydır kullanıyom o parçayı dahada bi 2 ay gider gibi.soğan kürünü akşamdan kırıp suya atıp sabah o suyu içiyorum lavantayıda her akşam taze demliyorum içiyorum cezvede kalan lavanta suyunuda pamukla yüzüme sürüyom bunları uygulamaya başladığımdan beri hiç yeni sivilce çıkmadı hatta regl dönemimde bile çıkmadı umarım herkes iyileşir iyi akşamlar.

Sitesine baktım şimdi çok güzel gözüküyor sabunları, ama İzmir'de nerede bulabilirim acaba?
Gözeneklerim için denemek isterim. Demek sadece kaynatmadan suya atıyorsun soğan kabuklarını:eek:
Bitkisel yöntemleri de denemek lazım.
Teşakkürler canım paylaşımın için.a.s.

• Konu Sahibi pavlikiz
izmirde varsa hemen alıcam ben de o sabunu teşekkürler :) umarım tek başına o da işe yarar

• Konu Sahibi pavlikiz
bişi değil arkadaşlar umarım yarımcı olurum izmirde nerede satıldığını bilmiyorum ama izmire en yakın kuşadasında satılıyor bende aydında yaşıyorum bu arada sabundan sonra nemlendirici olarak bepanthene krem kullanıyorum eminim onunda etkisi oldu cildime.

• Konu Sahibi pavlikiz
canim sadece sogan kürüyle ve bepanthen le uygulasam yine de etkili olurmu acaba
cünkü sabun ve lavanta bulmasi bi sorun burda-tatlicadiarzu-

• Konu Sahibi pavlikiz
canım olur bence çünkü ahmet maranki sivilceler için özellikle soğan kürü tavsiye ediyor ayrıca soğan kürü zayıflatıyorda vücuttaki yağı idrar yoluyla atmamızı sağlıyor akşamdan bir kavanoz içine bir buçuk bardak ılık su koyup küçük bir soğanı elle kırıp içine atıyorum sabah süzüp aç karnına içiyorum.

canım olur bence çünkü ahmet maranki sivilceler için özellikle soğan kürü tavsiye ediyor ayrıca soğan kürü zayıflatıyorda vücuttaki yağı idrar yoluyla atmamızı sağlıyor akşamdan bir kavanoz içine bir buçuk bardak ılık su koyup küçük bir soğanı elle kırıp içine atıyorum sabah süzüp aç karnına içiyorum.

Kabuğunu soyuyor musun peki?kaydirigubbakcemile

O sabunların sıtesını aÇamadım ınternet dıŞında nerde bulabılırım acaba

pavlikiz canım paylaşımın için sağol.bende sivilce yok ama gençlikten kalma izler var çok belirgin olmasada kızarık oluyor bazen yüzüm...soğanı dr un sitesinden okudum iyi gibi.bu akşam denemeye başlayacağım.bakalım 10,15 deneyelim sonucu yazarım artıkın...sevgiler...

Benımde sivilcelerimle basım belada. ıkı aydır sıvılcem var dr a gitmeye zamanımda yok ne yapıcam bılmıyorum. Bu soğan sabah sabah kokutmasın :S bepathenı her gun kullanıyordum ama. makyajdan once kullanılabilir. süper bir krem.

Pavlikiz, ben de dün lavanta almıştım henüz içmedim ama kullananlar faydasını anlatıyor. Dr. Saraçoğlu'nun kürü değil mi o? ınşallah başarılı sonuçlar alırız kızlar.

ewet saraçoğlunun kürü benim kür bitti çok memnun kaldım ara ara tekrarlıcam.soğan kokmuyo ama çok mide bulandırıyo içerken :KK43:

pavlikiz ben icemedim cünkü midem kaldirmiyo 2 yudum almisimdir gerisi bütün gün mide bulantisi oldu
sen nasil icebiliyosun canim?

mrb benimde sivilce lekelerimle ve tek tük sivilcelerimle başım dertte.benimde teyzem demişti soğan suyunu ama ben uygulamadım .ama burda okuyunca uygulamaya karar verdim.aslında arkadaşlar yüzünüze buhar tutun ve kil maskesi uygulayın ardında oda çok işe yarıyor.bol bol su içmeyi ihmal etmeyin ben ıhlamurda içiyorum sanki biraz daha iyi.herkese sağlıklı ciltler diliyorum yüce rabbimden

X