42 Kilo Zayıflayan Güldemir'in Başarı Öyküsü

kızlar doğru düzgün diyet yapmadım ama artık daha fazla hareketliyim ve sanırım bu sayede 3 kilom gitti hemde 2 hafta da umarım kalan 19 kiloyu verebilirim yarın dan itibaren diyet günlüğü oluşturacağım umarım işe yarar :)

Gerçekten çok etkileyici bir zayıflama öyküsü.

İçinde ne diyetisyen lafı geçiyor,ne ölümüne yapılan sporlar...İnsanın beynini nelere taktığını,aslında nasıl olması gerektiğini gösteriyor bizlere.

Ben de kilodan muzdarip bir insanım.Diyetisyene gittim,kilo verdim,sıkıldım geri bıraktım.Kendim yaptım,sıkıldım,geri bıraktım.Hiç kafamdan rejim/diyet mantığını atmamışım ki...Sadece 1 dilim olacak,bir kibrit kutusu olacak.Aman çok karpuz yeme kilo yapar.

Normal kiloda bir insanın yediğinin yarısını yememe rağmen,onlar kilolarını korudular,ben kilo almaya devam ettim.Böyle olduğu için de sinirlendim,üzüldüm,ağladım ve daha çok yemeye devam ettim.

Ama gerçekten bu yazı şimdiye kadar okuduğum diyet hikayelerinden çok farklıydı.Çünkü yanlarında ünlü bir diyetisyenle boy boy fotoğraflarını koyan ve aslında bize diyetisyen reklamı yapan öykü değildi.

Hikayesini bizimle paylaşan arkadaşa ve bu hikayeyi buraya taşıyan arkadaşa çok teşekkür ederim.

Ben de hemen hemen yüz kilo olmuşumdur.Bundan 5 sene öncesine kadar 60 kilo olduğumu biliyorum.Yavaş yavaş kilo almaya başladım,aldıkça az yemeye başladım.Sonuç bu oldu arkadaşlar.

Bu saatten sonra gördüm ki;başarılamayacak bir şey değil.Bir günlükle işe başlayacağım.Tartıya çıkmaktan şu an için korkuyorum ama beynime söz geçirmeye başladıktan sonra onu da başaracağım ve inşallah istediğim kiloya ulaşacağım.

merhabalar bende yeni katildim araniza insallah bende 3 gündür diyet yapiyorum sekerli seyleri ekmek cikolata vs. yemiyorum insallah simdi boyum 168 kilom 68 ve ben 68 basladim 3 günde 1 kilo gitti dans yapiyorum iste egzersiz yürüyüs step hangisi denk gelirse lütfen benimlede paylasin diyet önerilerini tesekkür ederim simdiden..:KK42:

Gerçekten çok başarılısın çok duygulandım ve çok hırslandım darısı benim başıma ayda 10 kilo sağlıksız diyebilirler ama şişman olmak daha zor anlatmakla olmuyor yaşayan biliyor benim gibi...

merhabalar bende yeni katildim araniza insallah bende 3 gündür diyet yapiyorum sekerli seyleri ekmek cikolata vs. yemiyorum insallah simdi boyum 168 kilom 68 ve ben 68 basladim 3 günde 1 kilo gitti dans yapiyorum iste egzersiz yürüyüs step hangisi denk gelirse lütfen benimlede paylasin diyet önerilerini tesekkür ederim simdiden..:KK42:
canım şimdilik ii başlamışsın devam et,bol su iç 3 ltreyi bulsun tükettiğin suu,yeşil çay iç bitki çayları iç,onlar metabolizmamızı hızlı çalışmasını sağlıyorlarr,ramazan dışındaysa,akşam erkenden bitir yemek işini ve geç saatlerde bitki çayları ve su haricinde bişey yeme içmee,şimdilik bukadar önerilerim inşallah başarıcaksın:KK64:
Gerçekten çok başarılısın çok duygulandım ve çok hırslandım darısı benim başıma ayda 10 kilo sağlıksız diyebilirler ama şişman olmak daha zor anlatmakla olmuyor yaşayan biliyor benim gibi...

iide canım ayda 10kilo derken vericemmi demek istiyorsun ,bu imkansız ve çok ama çok sağlıksız,verdiğin gibide geri alman cabası:KK50:

bEN BU KADAR KOLAY OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.PAYLAŞAN HANIMIN KİLO ÖLÇÜMLERİNE BAKARSANIZ HAFTADA EN AZ 3 KİLO VERMİŞ.AMA HERGÜN İSTEDİĞİ BİR ŞEYLERDEN ÖRNEĞİNDE VERDİĞİ GİBİ ; BİR GÜN BİR LOKMA MOZAİK PASTA DİĞER GÜN BİR LOKMA POĞAÇA GİBİ YERSEK ASLA KİLO VEREMEYİZ HELE HELE HAFTADA 3 KİLO MÜMKÜN DEĞİL.BEN DİYETİSYEN EŞLİĞİNDE HAFTADA 1 KİLO VEREREK DİYET YAPIYORUM.BİR GÜN KÜÇÜK ŞU HOŞBEŞ GÖFRETLERDEN 2 TANE ,BİR GÜNDE 2 TANE KÜÇÜK TUZLU POĞAÇA ,BİR ÖĞÜNDE OLMASI GEREKENDEN BİR KAŞIK FAZLA MAKARNA YEDİĞİM HAFTA 1 KİLO YERİNE 300 GR VERİYORUM.YANİ 90 KÜSÜR KİLO OLAN BİRİSİ CANI HER İSTEDİĞİNDE İSTEDİĞİ ŞEYDEN AZICIKTA OLSA YİYEREK ZAYIFLAYAMAZ. DİYETİSYENİM BUNUN ANCAK İLERKİ AŞAMALARDA O KADARDA ZARAR VERMEYECEĞİNİ SÖYLÜYOR YANİ 60 KİLO OLURSUNUZ 50 YE DÜŞMEK İSTERSİNİZ O ZAMAN OK.AMA BU BAYANIN ANLATTIĞI ŞEYLERLE 5 AYDA 42 KİLO VERMEK İMKANSIZ VE HATTA ÇOKDA SAĞLIKSIZDIR.AYDA 4 KİLODAN FAZLA ÖNERMİYOR DİYETİSYENİM.DEDİĞİM GİBİ BENİM YAZDIKLARIM 30 -30 KİLO FAZLASI OLANLAR İÇİN Kİ BENİM 30 KİLO FAZLAM VAR.
AMA ŞUNA KATILIYORUM BU İŞ BEYİNDE BİTİYOR.GERÇEKTEN YEDİĞİNİZ ŞEYDEN ZEVK ALARAK VE OO BU BENİ DOYURMAYA YETERDE ARTAR BİLE DEDİĞİNİZDE DOYUYORSUNUZ.
BENİM ALTIN KURALLARIM İSE;
1- 3 LTDEN AZ SU İÇMEMEK
2-ARA ÖĞÜNLERİ ASLA ATLAMAMAK ( BU BİR AVUÇ LEBLEBİ VEYA 2 MEYVE VEYA MEYVELİ YOĞURT HAZIR KÜÇÜK OLANLARDAN GİBİ ALTERNATİFLERLE SABAH ÖĞLE ARASI Ö.SONRA AKŞAM YEMEĞİ ARASI 2 SEFER VE AKŞAM YEMEKTEN SONRA YATMADAN EN AZ 1 SAAT ÖNCE YENMESİ KAYDIYLA)
3-TABKİ YÜRÜYÜŞ (HİÇ SEVMEDĞİM BİR ŞEY BUNUN YERİNE BEN EVDE OĞLUMLA DANS EDİYORUM 10 DK VEYA BİSİKLET ALETİNE BİNİYORUM 15 DK)

BU ŞEKİLDE BENİM İDEAL KİLOMA ULAŞMAK 8 AYI BULACAK.BU UZUN BİR SÜRE ARADA ELBETTE MOTİVASYONUM BOZULUYOR KAÇAMAKLARIM OLUYOR AMA DEDİĞİM GİBİ HAFTANIN SONUNDA TARTIYI GÖRÜNCE KEŞKE O BİR TANECİK GOFRETİ YEMESEYMİŞİM NE KADAR ETKİLEMİŞ GÖRÜYORUM DİYORUM.

ŞU ANDAKİ DURUM BU.DİYETİSYENİMİN DEDİĞİNE GÖRE TAM ANLAMIYLA HER HAFTA 1 KİLO VERMEYE BAŞLADIĞIMDA LİSTEMDE DEĞİŞECEK YİYEBİLECEKLERİM ARTACAK VE BİR TANECİK KAÇAMAKLAR SERBEST OLACAK.AMA NE ZAMAN ? DEDİĞİM GİBİ RUTİN OLARAK KİLO VERMEYE BAŞLAYINCA.
HERKESE KOLAY GELSİN

Ben size katilmiyorum, olmayacak sey degil. Diyetisyenler tabii ki olmaz diyecekler, cunku o zaman onlara olan bagimliligimiz ortadan kalkmis olacak, bu da bir sektorun cokusu demek... Evet maalesef zayiflama bir sektor oldu artik, ve diyetisyenler de bunun kaymagini yiyenler. Istiyorlar ki "ben bilmem diyetisyenim bilir" mantiginda olalim ve hep onlarin gudumunde kalalim. Amerikada Biggest Loser adli bir yarisma var belki bilirsiniz, orda insanlara asiri spor ile ilk haftalarinda 20 kilo bile verdirdikleri oldu (tabii morbid obez kisiler bunlar), ve doktor gozetiminde bunlarin hepsi. Yani kilo verilir. Bu bayanin anlattigi mantikla da haftada 3 kilo cok degil cunku kendisi de obezmis. Diyetisyen tekeline fazla kanmamak gerektigini dusunuyorum. Size de basarilar bu yolda :nazar:

Herkese Merhabalar,
Burayı uzun süredir takip ediyorum ve neden ben de katılmıyorum dedim. Motivasyon açısından bana iyi geleceğini düşünüyorum. Boyum 1.65 ve ideal kilom 55 ti. Bir zamanlar 48 ya bile düştüm fakat sonra hızımı alamadım ve 60 kiloya çıktım. Araya bir zayıflama hapı girdi, bana kaybettirdiği kiloları daha sonrasında iki katıyla aldırdı. Despresyonlar, inanılmaz bir iştah derken kendimi tartıda 70 kg de gördüm. Hemen abur cuburu kestim, yemekleri hafif tuttum, salataya, ızgaraya, sebze yemeklerine ağırlık verdim, litrelerce su içemedim ama mutlaka 8 bardak su tükettim gün içinde. Her gün spor yapmadım çünkü metabolizmayı spora bir kere alıştırırsanız ve daha sonra sporu bırakırsanız ister istemez kilolar geri dönüyor. Aklıma geldikçe spor yaptım. Bacak egzersizleri yaptım yattığım yerden. Arada sırada bisiklet sürdüm. Kaçamaklarım da oldu dondurma, patates kızartması, kola gibi, ama abartmadım azar azar yedim ve 5 kilo verdim. Gayet iyi gidiyordum ki bir yakınımın vefatı ve ardından gelen bayram biraz dengeleri bozdu, kilo vermem durdu haliyle. Şu süreçler geçince yeniden düzene sokacağım beslenmemi. Hedefim ilk etapta bir 5 kilo daha verip 60 olmak. Daha sonra 55 e inmek.
Kendimde faydasını gördüğüm şeyler;
1.Sabahları aç karna yeşil çay içmek
2. Akşam 7’den sonra bir şey yememek
3.Gün içinde mutlaka az şekerli bir meyve tüketmek, şeftali ya da elma gibi.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Herkese sağlıklı zayıflamalar. :KK61:

Bende bugün itibari ile 42 kilo verdim ancak benim daha 18 kilom var. Bana kalsa son 8 Kiloydu ama sagolsun doktorum onun gibi kuru kemik olmami istiyor :)

Zayiflamak kadar güzel birsey yoktur kizlar

Tebrik ederim , yani hikayenin ozeti hersey beyinde biten birsey ve istedigin seylerden ye fakat miktari onemlidir , hem ne demisler 'herseyin fazlasi zarardir' ,zaten bilincli diyetisyenlerde artik pek radikal diyetler vermiyor elimize ,herseyden yiyebiliriz ama azar azar

Senı alnından opuyorum canım sankı roman okuyomusum gıbı buyuk bır heyecanla okudum gozlerım doldu.ben 2 sene evvel sıgarayı bırakınca 20kg aldım hayatımın son10yılında 5558kg arasında gıdıp gelen ben 8ayda 76lara cıktım 1senede 12 13 kg verdım yazdıkların okadar dogrukı ınsan rejıme gırmek ısteyınce beyın oyle bır acgozluluk yaratıyorkı anlatamam 5kılom kaldı vermem gereken ınan nezaman dıyete gırmek ıstesem kendımı yemek yerken buluyorum 2aydır gıremedım bır turlu sureklı bıseylerı beklıyor ertelıyorum dıyet kelımesı benı okuzlestırıyo dolabın onune oturup nevar ne yoksa yıyesım gelıyo sanırım kısıtlanmaktan cok korkuyorum ıstahım yerınde mansallah dıyete dusmanım o kelıme benı gunlerce ac kalmısımın gıbı ıstahımı acıyo:KK56:

Senı alnından opuyorum canım sankı roman okuyomusum gıbı buyuk bır heyecanla okudum gozlerım doldu.ben 2 sene evvel sıgarayı bırakınca 20kg aldım hayatımın son10yılında 5558kg arasında gıdıp gelen ben 8ayda 76lara cıktım 1senede 12 13 kg verdım yazdıkların okadar dogrukı ınsan rejıme gırmek ısteyınce beyın oyle bır acgozluluk yaratıyorkı anlatamam 5kılom kaldı vermem gereken ınan nezaman dıyete gırmek ıstesem kendımı yemek yerken buluyorum 2aydır gıremedım bır turlu sureklı bıseylerı beklıyor ertelıyorum dıyet kelımesı benı okuzlestırıyo dolabın onune oturup nevar ne yoksa yıyesım gelıyo sanırım kısıtlanmaktan cok korkuyorum ıstahım yerınde mansallah dıyete dusmanım o kelıme benı gunlerce ac kalmısımın gıbı ıstahımı acıyo:KK56:

ay cok guldum kendıme bu haldeyken bı sıfat bulamamıstım ))) okuzlesıyorum bende demekkı :))))
suanda aynı donemdeyuım ya tokum ama ne yesem dıye dusunuyorum)))

ay cok guldum kendıme bu haldeyken bı sıfat bulamamıstım ))) okuzlesıyorum bende demekkı :))))
suanda aynı donemdeyuım ya tokum ama ne yesem dıye dusunuyorum)))

canım şimdilik ii başlamışsın devam et,bol su iç 3 ltreyi bulsun tükettiğin suu,yeşil çay iç bitki çayları iç,onlar metabolizmamızı hızlı çalışmasını sağlıyorlarr,ramazan dışındaysa,akşam erkenden bitir yemek işini ve geç saatlerde bitki çayları ve su haricinde bişey yeme içmee,şimdilik bukadar önerilerim inşallah başarıcaksın:KK64:

yeşil çay tamam da bitki çayları ne yani nedemek istedin

Bu hikayeyi defalarca okudum ve 3 haftada 2 kilo verdim. Hatta çıktısını aldım evde de aklıma geldikçe okuyorum :KK68: ve her sabah erkenden kalkıp 2 saat yürüyüş yapıyorum. Herşey ama herşey yiyorum canım ne isterse sadece miktarılarını azaltıyorum, hikayenin sahibinin dediği gibi bir lokma da yesem aynı yirmi lokma da... Biri beni şişmanlatıp çirkinleşiriyo, diğeri zarafetlik verip güzelleştiriyor. Bu azimle hedefime ulaşmak istiyorum. Etrafımdakilere de bu okuduğum yazıyı anlatıyorum. Herkes okumalı, zayıflamayı isteyenler sınırlar içinde kapanıp kalmış, dürtülerini baskılamak zorunda kalan, yiyemedikleri yüzünden kompleks içindeki insanlar olmamalı, :KK45: aksine istediklerini ölçü çerçevesinde yiyebilmeli morali düzgün olmalı ki :KK66: zayıflaybilsin... HERKESE BOL ŞANS ARKADAŞLAR :13:

beyın verecegımız kararlarda en onemlı etken.Kendını ona sabıtledıgın zaman ınandırdıgın zaman ıstedıgın sey veya ıstemedıgın sey oluyor.Bir hikaye vardı adam soğuk odada kapalı kalıyor cıkamıyor butun gece burada donucam ölücem donucam donucam dıye dıye en sonunda ölmüş fakat ogün soğuk odanın fanı açık değilmiş.Adam, beynıne o mesajı vermıs ve otopsısındede donmaktan öldü teshısı konuluyor.Aslında donmadı ama beyın ona odaklanmıs vucut o sekılde ıflas etmış.Yani önce ınanmak gerekıyor.O inançla beyın arasında oyle bır bağ varki.. tebrık ederım ınsallah bende yapabılırım sızın yaptıgınızı :)

Evet tam olarak bana gore bir sistem. Baska bir sey beni zayiflatamaz zaten ,yapamiyorum da. Hayatim boyunca zayiftim ama hayatim boyunca. Hatta oyle ki insamnlar bana kurdan gibi isimler takiyordu. Ta ki universitrye gidip mecburen hazir yemeklere kizartmalara sarincaya kadr. Su an 60kiloyum belki boyuma gore gayet iyi 170cm cunku. Ama elbiselerin icine girememek ve koca gobeyim acayip canimi sikiyor. Ve benher gun sik sikyaptigim diyetleri bozup kendimi yemeklere vuruyotum. Boyle giderse daha cok kilo alacagim tabi kaybbettigim ozguvenim de cabasi. Basarili olamadigimizdiyetlerden bolca seyler ogrendik sanirim. Mantik fok guxel ve tam benlik az ye her seyden ye yalniz tadina var. Bil ki az yemek beni mutlu edece cunku zayiflayacagim da:) yalniz dedigim gibi gun icinde vazgecebiliyorum da buraya yazmak istiyorum. Eger vazgecersem bana yardimci olmanizi rica edebilir mitim?:KK66:))

bütün o up uzun yazıları sıkılmadan okudum hem üzücü hemde çok eğlenceliydi.mucize gibi brşey olsa gerek kırk kilo vermek.tebrik etmek lazım.

Beni etkileyen ve kilo vermemde güdüleyen yazıların en başında geliyor. Aradan bir sene geçti ve ben şu an 13 kilo vermiş durumdayım ne kadar güzel bir duygu. Dün alışverişe gittim çoğu şey üzerime büyük geldi ne güzel bir mutluluktur. Önceden acaba olacak mı dar mı gelecek düşünceleriyle dolu olurdum ki gerçekten hep dar gelirdi şimdi büyük geliyor :) Ama daha verilecek 3 4 kilom kaldı şu anda iyi olsa da vermişken tam vereyim diyorum :)

X