tüpleri tıkalı olan adet görür mü?

E

erva15

Ziyaretçi
]arkadaşlar bu konuda pek bılgım yok fallop boruları yani tüpleri tıkalı olan bir kadın her ay düzenli olarak adet görebilir mi yoksa adet görmesine de engelmidir tüplerin tıkanıklığı bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım paylaşımlarınızı bekliyorum

görür canım benimde tıkalıydı ben her ay görüyordum düzenli sadece 45 gün bazen gecerdi sen öyle bir kanığa nerden vardın

canım 4veya 5 gün dedim 45gün gibi gitmiş kafan karışmasın

nagihan canım ya sağolun benım 9 aydır bebğim olmadı cuam doktora gıdecez eşimle korkuyorum adetlerim çok duzenli tupler tıkalı olunca yumurtlama olmuyor dıye bılıyorum o yuzden sımdı anlıyorum belkı benım de tuplerımde sorun vardır ya çok korkuyorum ya tuplerım tıkalıysa ne yaparlar sence ameliyat mı?

bildiğim kadarıyla tüp tıkanıklığının çaresi yok..ama ben öyle biliyorum..doktora sor yinede

ervacım benim tıkalıydı ben ameliyatoldum ama çooook pişmanım rahim filmini tekrar tekrar çektirinceaçılıyormuş ama benim kislerimde vardı yumurtalıklarda ama ameliyatı tavsiye etmem hee filme açılmassa ameliyat ol çünki çocuk için ben 2sene oluyor ameliyat olalı çocuğum hala yok 6 ay önce tekrar film çektirdim açıkmış ama sakın araştırmadan ameliyat olma ben birde açık ameliyat oldum

nagihan canım ya sağolun benım 9 aydır bebğim olmadı cuam doktora gıdecez eşimle korkuyorum adetlerim çok duzenli tupler tıkalı olunca yumurtlama olmuyor dıye bılıyorum o yuzden sımdı anlıyorum belkı benım de tuplerımde sorun vardır ya çok korkuyorum ya tuplerım tıkalıysa ne yaparlar sence ameliyat mı?

Ne alaka..
Tüplerin kapalı ya da açık olmasının hiç bir alakası yok adet olmakla..
Tüpleri kapalı olanın yumurtlaması olmaz diye de bir şey yok....
Tüpleri kapalı olanın da yumurtlaması olur açık olanında...Herhangi bir başka sorunu olmadıkça...
Birbirinden bağımsız şeyler bunlar...Tüpü kapalı olanların doğal yoldan hamile kalmasında sorun oluyor...Ama Allah öyle mucizeler yaratıyor ki kapalı tüpler bile açılıp doğal yoldan hamilelik elde eden arkadaşlar var...
Tüpleri kapalı olanlar için doktorlar genellikle tüp bebek ve mikroenjeksiyon tavsiye ediyorlar....

sağolun arkadaşlar ya işte cuma doktora gıdeceğiz ama bilinçli olmak istiyorum kafamdaki sorulara cevap arıyorum bende ameliyat falan olmak hiç istemem inşallah bi sorun çıkmaz da hiçbirşeye gerek kalmadan zamanı gelınce normal yolla hamile kalırım benım için dua edın cuma ya 4 gun kaldı ınanın endişeliyim ve cok korkuyorum

merhaba arkadaşım ben yaklaşık 6 ay önce ameliyat oldum laproskopıyle rahime ve tüplere baktılar endometriyosist teşhisi kondu ve tüplerimden bir tanesi tamamen kapalı bir taneside çok az geçişe izin verecek kadar açık dendi bu yakınlarda rahim filmi çekildim özel bi yerde ve okadar korktuğuma değmedi tr ye yeni gelen ıkı cihazdan birisi oradaymış ve fiyatıda uygundu herneyse bu rahim filmi sonucuma göre tüplerim açık çıktı bende yarın yumurtlama takıbıne baktırıcam ama demek istediğim ben her ay düzenli adet oluyorum sadece çok sancılı oluyom ama tüplerle adetin bi alakası yok yada yumurtla manın sıkma canını ben çok dua ettim ve üstelik ben 10 yıllık evliyim sen daha yolun başındasın Allah herkesin gönlüne göre versin :)
çok geçmiş olsun...

merhaba arkadaslar benim dr umda bana tüplerimin acik veya kapalimi diye laparoskobi olmami söyledi
bende korkttugumdan henüz olmadin ama sunu da düsünmeden edemiyorum neden rahim filmi cekinmemi
önermedide laparoskobi olmami söyledi laparoskobide tüplerin tikaliysada acildigini duymustum sizce olmalimiyim yoksa dr umumu deistiriyim benimde adetim 3 veya 4 gün arasi deisiyodu simdi son 3 aydir 28 günde bi olmaya basladim ben sogan ve incir kürü yaptim ve soganin adeti düzenledigini söylemisti sn saracoglu adeti düzensiz olanlarada burdan sogan kürünü tavsiye ederim

canım rahım fılmı cektır bence ılk once dırekt laparaskobi isteyen bı doktor ılk defa duydum bence bı baska doktorunda dusuncelerını al laparoskobi en son tektik dıye bılıyorum

canım rahım fılmı cektır bence ılk once dırekt laparaskobi isteyen bı doktor ılk defa duydum bence bı baska doktorunda dusuncelerını al laparoskobi en son tektik dıye bılıyorum

cnm sagok dokrora cocuk istedigimizi söyledik önce kan alti herseyim normalmis sonra bi kac ilac verdi bunlari alti ay kullan dedi onlarida kullandim sonra bana kolay bi ameliyat olacaksin dedi tüplerime baktircakmisim yani ben yurt disinda kaldigim icin röntgen demedi arastirdim ismini laparoskobi geciyomus türkcesi onun icin sormustum

hakkında hayırlıs canım hayırlı haberlerle gel durumlarınıda bılıdır

basilicum canım çok sağol ama işte korkuyorum yolun başında sayılırım haklısın ama varsa eğer bır problem çozum yolu neyse sımdıden yanı erken donemde yapılsın istiyorum ilk muayenem cuam gunu ve cok az kaldı ilk muayenede nelere bakar sence ultrasonda tuplerın açık olup olmadığı goruluyor mu bana aklı ver ne olur canım sen daha tecrubelisin

canım ultarosonda rahım ve yumurtalıklarına bakar tuplerın acık olup omadıgını rahım fılmıyle anlasılıyor san kan testı faln yapar ve merak etme vede cok stres yapma

]arkadaşlar bu konuda pek bılgım yok fallop boruları yani tüpleri tıkalı olan bir kadın her ay düzenli olarak adet görebilir mi yoksa adet görmesine de engelmidir tüplerin tıkanıklığı bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım paylaşımlarınızı bekliyorum

selam arkadaşlar bu konuda en tecrübeli benim zannedersem.Benim tüplerim 16 yıldır tıkalı ve tabiki çocuğum olmuyor.Adetlerim çok düzenli,yumurlama sorunumda yok 3 kez tüp bebek denedik sonuç negatif .Kısacası tüplerin tıkalı olması yumurta ve spermin buluşamamasıdır yani adet görme veya yumurtlamamayı etkilemiyor umarım sizlere bir faydam olmuştur:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

selam arkadaşlar bu konuda en tecrübeli benim zannedersem.Benim tüplerim 16 yıldır tıkalı ve tabiki çocuğum olmuyor.Adetlerim çok düzenli,yumurlama sorunumda yok 3 kez tüp bebek denedik sonuç negatif .Kısacası tüplerin tıkalı olması yumurta ve spermin buluşamamasıdır yani adet görme veya yumurtlamamayı etkilemiyor umarım sizlere bir faydam olmuştur:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Genetik bir sorun olabilir mi? Eşiniz ve siz genetik tahlil yaptırdınız mı? Belki co-culturle micro tutar ??fisfisfis

merhaba arkadaslar benim dr umda bana tüplerimin acik veya kapalimi diye laparoskobi olmami söyledi
bende korkttugumdan henüz olmadin ama sunu da düsünmeden edemiyorum neden rahim filmi cekinmemi
önermedide laparoskobi olmami söyledi laparoskobide tüplerin tikaliysada acildigini duymustum sizce olmalimiyim yoksa dr umumu deistiriyim benimde adetim 3 veya 4 gün arasi deisiyodu simdi son 3 aydir 28 günde bi olmaya basladim ben sogan ve incir kürü yaptim ve soganin adeti düzenledigini söylemisti sn saracoglu adeti düzensiz olanlarada burdan sogan kürünü tavsiye ederim

selam canım benimde tüplerimin tıkalı olduğu rahim filmiyle belirlendi ve bunun üzerine açılabilir ümidiyle 2 kez ankarada çok iyi 2 prof laparoskobi ameliyatı yaptılar sonrasında tekrar rahim filmi çektiler malesef tüplerde açılma yoktu.SONUÇ OLARAK TÜP BEBEK KARARI ALDILAR.ama oda olmadı karar senin arkadaşım :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

selam canım benimde tüplerimin tıkalı olduğu rahim filmiyle belirlendi ve bunun üzerine açılabilir ümidiyle 2 kez ankarada çok iyi 2 prof laparoskobi ameliyatı yaptılar sonrasında tekrar rahim filmi çektiler malesef tüplerde açılma yoktu.SONUÇ OLARAK TÜP BEBEK KARARI ALDILAR.ama oda olmadı karar senin arkadaşım :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

hayirli cumalar
zahidem cim ya cok üzüldüm durumuna neden amaliyatla tüplerin acilmadiki acamadilarki ben laparoskobiyle acildigini duymustum istersen baska dr a bi daha git peki sordunmu dr lara böyle bi sey olabiliyomuymus yani tüplerin acilamama gibi riski varmiymis belki flimde yanlis görünmüstür yani ne biliyim fisfisfis:çok üzgünüm:

X