Maske Tarifleri Yüzdeki çukur... Yardım

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

mispremses

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
1.813
113
arkadaşlar bende sivilcelerim geçtikten sonra onların izleri kaldı ama leke çeklinde değil çukurlar sanatçı izelde olduğu gibi bunun tedavisi kesin çözümü yokmudur aynı dertten muzdarip olup sonuca ulaşmış kişilerden yardım bekliyorum krioterapi dermabrasyon lazer :1no2:kimyasal peeling vs yöntemler denio ama kesin sonuç yok gbi

bende aynı problemi yaşıyorum ama maalesef bir çözüm bulamadım ve bu çukurlardan biran evvel kurtulmak istiyorum

Arkadaşlar ben tanrının eczanesi adlı bir kitapta okudum.Hani bahçelerde baharda açan turuncu renkli portakal nergisi denen bir çiçek vardır.Hah işte bu çiçeğin yeşil yapraklarından bir kaç tane koparıyorsunuz ve yaprakları elinizde ezip suyunu çıkarıyorsunuz.Suyunu yaralara, izlere hatta vucudunuzda ki benlere sürüyorsunuz.(Ben ve yeni yaralar için denedim )Ama uzun süre kullanınca geçiriyor.Kanayan yaraya sürdüğünüzde hafif acıyla sızı arası birşey hisediyorsunuz.Sonra kanama duruyor.ınanınlmaz derecede çabuk yaranız iyileşiyor.
Derin yara izlerine de iyi geldiği ve tamamen geçirdiği yazıyor.Hatta isveç iksiriyle beraber kullanıldığında daha faydalı olduğu yazıyor.
Ben tam anlamıyla sürekli kullanamadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum.
Umarım sizin işinize yarar.

şekerim aynı sorun bende de var...sana söyleyeceğim en iyi eşy aspırın maskesı orayı pürüzsüz hale getiriyor..bende cok kotuydu ama şidi aspirin sayesınde düzelttım bıraz..umarım sana faydası olur..

arkadaşım bu aspirin maskesi nasıl oluyor.Nasıl uygulanıyor.Sana zahmet yazar mısın?
Portakal nergisi kesinlikle işe yarıyor.Ama dediğim gibi sürekli kullanmak lazım.taze yaprağının elinizde ezip suyu çıkınca lapa haline gelmiş yaprağı suyuyla beraber yaranın ya da izin ,işte ne bileyim çilin ,lekenin üzerine koyun.Devamlı kullanınca işe yarıyor.Ama unutmamamanız gerekiyor.Hergün yapacaksınız.
Ben mutfaktan, odaya gidene kadar ne yapacağımı unutuyorum.Onun için sürekli yapmayı unutuyorum.Ama 3 hafta önce sağ elimin üstünü fırının hani ısıtan resistansları varya 200 derecedeyken yapıştırdım.Yani resmen hani eti tavaya kızartmak için attığınızda cooossss ederya işte o misal kızartım.Hemen üstüne ıSVEÇ ıKSıRıni pamukla kompres yaptım.ılk önce acısını aldı.Zaten pamuğu kaldırdığım anda sızısı içime çöküyordu.2.günde isveç iksirine devam ettim.Daha sonra evdeki bazı yumuşatıcı kremleri kullandım.Kesinlikle SU TOPLAMADI.Bu yanığın üstüne 2 haftada evde bahar temizliği yaptım.Sürekli elim suyun deterjanın içindeydi.Sokağa çıktıkça aklıma geldikçe ki bu herhalde toplamda 5-6 kereyi geçmez.Nergis yaprağı bulup koydum.Şuanda yaranın hafif bir izi var.
Uzun lafın kısası nergis işe yarar ama dediğim gibi kesinlikle sürekli yapmanız gerekiyor.Zaten yara yeniyse daha çabuk etki gösteriyor.
Onun için ben bu aspirin maskesi nasıl oluyor ve uygulanıyor mümkünse yazar mısınız?...

Hatta size resimlerini buldum.Bahçelerde rahatlıkla bulabileceğiniz çiçekler.Çok arsızlardır.Bir kere çıktılar mı ilk baharda başlıyorlar sonbaharın sonuna kadar çiçek açıyorlar.Ben evin içinde yetiştirmeyi beceremedim.Annem hep takılır "bunlar sokak çocuğu evde olmaz" diye.
$ner1.jpg

$ner2.jpg
umarım resimleri doğru yükleyebilmişimdirde, size faydası olur.

şekerim 8_10 tane aspirini eziyosun içine limon yada gülsüyü katıp kuruyana kadar yüzünde bekletiyosun..haftada 3_ 4 kere yap faydasını görürsün..ben yapamıyorum bayağı bi düzelme oldu yüzümde..

bana iyi geldi şekerim..bayağı faydasını görüyorum..çok kalın tabaka halınde sürmuyosun zaten sadece çukur olan yerlere sür..bütün yüzüne sürmene gerek yok..

kızlar hani çocuk asprini oluyoya o asprin mi :) fazla abuk bi soru olduysa kusura bakmayın bide şey dicem benim çok sinir olduğum derin gözeneklerim var onlarada olur mu ya da onlar içinde bişey önerir misiniz:) çok çok saolun .[/COLOR]:eek:

ya bende beıktım bu izlerden gözeneklerden doktora gittim iri gözenekleri kapatmak mümkün degil dedi...:kızgın: ama ben umutluyum gececek bu izler ve kapanacak inş. su gözeneklerim cok cirkin duruyor simdi kil maskesine baslıcam gelişmeleri aktarırım:1rolleyes:

ya bende beıktım bu izlerden gözeneklerden doktora gittim iri gözenekleri kapatmak mümkün degil dedi...:kızgın: ama ben umutluyum gececek bu izler ve kapanacak inş. su gözeneklerim cok cirkin duruyor simdi kil maskesine baslıcam gelişmeleri aktarırım:1rolleyes:

gözenekler için kil maskesı yap +gülsuyu sür hergün yüzüne 2 haftada değişimi görursün..ben kullandıgım bı kıl maskesi var..içerisinde sadece kil ve bitkisel yağlar var ...çok ta hoş bı kokusu var.Şeniz.aktarlarda satılıyo adı natural herbal....fiyatı 9 tl...

bu nergis çiçeği çok aklıma yattı benim valla çıkıp bahçeden alasım geldi gecenin bu saatinde saol canım.. bende bunu bi denicem bakalım neler olcak baya faydalı bir bitki.. bakın yolluyorum faydalarını okuyun.. aynı zamnda ''aynı sefa '' bitkiside deniyor bu bitkiye
AYNISAFA(PORTAKAL NERGİZİ)

Bendede küçüklükten kalma su çiçeği izleri var birkaç tane,acaba onlarada iyi gelir mi bu yöntemler?

X