Eşinin yanında olması ne demek?

tnmsz

yoruldum...
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
67
1
39
evet merak ediyorum bu soru hakkındaki görüşlerinizi.hep derler ya aman eşinle iyi ol eşin kıymetini bilsin gerisi önemli değil.Ya ben bu düşünceyi henüz sindiremedim.Örneğin eşim ne kadar da yanımda olsa eşimin ailesiyle problem yaşayacaksam o bunu engelleyemez ki?bana hoşlanmadığım şekilde davaransalar ve eşim sen haklısın deyip bana kızmasa bile ben zaten o kötü şeyi yaşamış olmuyor muyum?ya da eşimin ailesine müdahale etmesi durumu daha da gıcıklaştırıp nefrete dönüştürmez mi?yani kısacası bence eşin yanında olması falan hikaye olan daima bayana oluyor.kadın her halükarda yaşıyor yaşayacağını.ya da benim kafam çok karışık .sizce?...:çok üzgünüm:

bence iki tarafında aklı başında hareket etmesi,nerede nasıl davranması gerektiğini bilmesi ,mantıklı olması ,haklıya haklısın haksıza haksızsın demesi ,denge unsuru olması ,anlayışlı olması lazım.
hiç birimiz ne yaşayacağımızı bilemeyiz,iyi şeyide kötü şeyide yaşarız ama önemli olan kişilerin durum karşısındaki davranışlarıdır.bu da olgunlukla ,sevgiyle,olayları ve kişileri kabullenme ile olur.ve saygı ile ki en önemlisi de budur..saygı varsa zaten abuk sabuk bir sürü olayı yaşamazsın..

elbette eşin seni anlıyor ve düşüncelerini onaylıyorsa sana kim ne derse desin gülüp geçebilirsin. neticede hayatını eşinle paylaşıyorsun. kayınvalide vs belli zamanlarda eşine duyduğun sevgiye hürmeten görüştüğün kimseler.. fikir uyuşmazlığınız olabilir sizi rahatsız edebilir ama akıllı bir kadın bunları cahilliklerine verip hiç olmamış kabul edebilir..
şayet eşinde senin karşında olsaydı,o zaman tek dileğin senden yana olması olurdu...

Eşinin yanında olması demek , ailesiyle eşinin arasındaki dengeyi iyi kurabilmesi demektir bana göre...

Ki bu çok ama çok önemlidir, her yiğidin harcı değildir... Sen ailesine kırıldığında onları tembihler ,

eşinin yanında olduğunu ve sevdiğini onlara hissettirir ; onlar sana kırıldığında senin yapman gerekeni

yapmanı sağlar ...Ya da en baştan ailesini de , eşini de tanıdığı için iki tarafında birbirine kaynaşması ve

kırgınlık yaşanmaması için gereken tedbirleri alır , yönlendirir iki tarafı da ...

Her halukarda eşi yanında ise , daha güvendedir bir bayan... Hiç de önemsenmeyecek bir durum

değildir hani...

Sorun yaşanırsa sinirin bozulur evet kötü bir şey yaşamış olursun tabiki ama olayı atlatman ve tedavisi

kısa sürer , hem de eşine olan sevgin ve saygın daha da artar... Böylece " iyiki de onu seçmişim"

dersin... Bu da az bir şey değil dimi amayerimseniben

bencede esin kiymetini bilirse ve senin yaninda olursa insan kendini daha rahat yada soyle sevdiginden emin oluyorsun dis etkenler seni etkiler ama esinin bosver demesi seni rahatlatiyor unutuyorsun ben oyleyim
annem hep soyle derdi kapini kapattinmi hersey disarida kalir derdi
gercekten de dogru

Eşiniz size destek oluyorsa,hak veriyorsa sorunu çok kolay atlatırsınız.En azından birbirinize girmezsiniz,huzurunuz kaçmaz.kaydirigubbakcemile5
Eşiniz sizi desteklemezse yaşadığınız sorunun yanında bir de eşiniz sorun olarak karşınıza çıkacak.:mymeka:
Hem yüreğiniz burkulacak ,hem de iki tarafla uğraşmak zorunda kalacaksınız.sositososito
Bazı şeylere de kulak asmayıp,takmamak gerekiyor.Kendi ruh sağlığımız için.yerimseniben

eşin yanında olmassa eğer sinir olduğun şeylere iki kat daha fazla sinir olursun.
yani ben öyle oluyorum.ama sen haklısın idare et dediğinde herşey farklı oluyor.
beraber yaşadığım insan o çünkü diğerleri çok etkilemiyor beni.:nazar:

Bir bakima dogru düsünüyorsun....esim sadece bana karsi evet sen haklisin diyor lakin ailesine karsi beni savunmuyorsa ...yanimda olsa ne olur olmazsa ne olur...:nazar:

Yanimda olan bir adam delikanli gibi hakli oldugum yerde beni ailesinin yanindada hakli bulur...eve geldikten sonra degil.:kahve:

Ve... evet olan her zaman kadina oluyor malesef...her türlü yükü sirtanlamk kadina düsüyor lakin dedigim gibi seni her türlü savunan hakkini arayan ezdirmeyen bir kocan varsa tasidigin yükü seve seve tasiyorsun.:nazar:

Son düzenleme:
misal şöyle düşün
:eek:
bir yere gittin mesela fuara sirke gittin oyuncakllaara binicen,
eşin koşturdu gitti biletinizi aldı geldi senın montunu tuttu bın askım dedı bekledı kenarda, sana baktı el salladı sen ındın mutlu mutlu bak ne guzel yaşandı,
( bunun tersı ne olabılır, sen oyuncak bınıcem deyınce eşin der kı
- yürü gıt be kadın senı buraya getırdım daha ne ıstıyosun yanındayım elınden bıle tutuyorum ama sen bıde cocuk gıbı oyuncak dıye tutunuyorsun yuru sonra bınersın sımdı dogru eve hadı yuruuuu deyebılır kı bu en kötu koca örneklerınden, yani yanında olmayan koca)

sengözlerimebaksanab
sonra eve geldınız sen yemegı yapmıssın yedırdın bı guzel kocana sonra arkadaslarınız aradı ama sen
-of cok yorgunum olmaz dedın el işaretıyle yatıyor de benım ıcın dedın,
eşin dedı kı
-ısterdım ama sımdı tnmsz uyuyor baska zaman gelırsınız beklerız dedı, bak gene eşin senı korudu kolladı, hihoyyyt
-- ---- --- --

aılesı senı sevmedı
annesı şöyle dedı sana hemde yüzüne söyledi
-ne bıcım kadın bu daha ev yemegı yapamıyor ancak makarna ve yumurta dedı,
sen dedın kı
-ama anne ögrenıyorum yavas yavas,
annesı dedı kı
- hadı gıt ordan gelın olucakmıs kac yasındasın ben senın yasındayken ohooo o dedı.
senın eşin hemen dıyor kı
-annecım yapıyor benım hanımım cok guzel makarna yapıyor sımdılık ama gelıstırıyoruz hem bırlıkte ogrenıyoruz hem ben de denemıs oluyorum onun yaptıklarını hem sen de laf soylıycegıne bır seyler ogret tarıfler ver eşime dedı.
cokacimcoook
düşünsene bak bu mukkemmel koca örnegı oldu sana : )
herkesın karşısına böylesı cıkmayabılır işte o yuzden senın yanında olmalı dıyoruz bu örneklerde hep senı desteklemiş güzel kocan :)

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim kıymetli fikirlerinizi paylaştığınız için.zaten henüz evli değilim nişanlıyım.Ama 7 yıldır sevgiliyiz.Ki çok şükür ailesiyle de bir sorunum yok şimdilik.Ama ben genel olarak çok karamsar biriyim.Hatta paranoid olduğumdan şüpheleniyorum.Herhangi bir konuda akla hayale gelmeyecek tüm olumsuz senoryaları yazmakta üstüme yoktur.Buna engel olamıyorum.ılişkimdeki tek sorun da bu zaten.Şimdi düğünüme de az kalmışken her şeyi düşünüyorum.Sanki gardımı alıp savaşa çıkıyorum.
ama okuduklarımdan çıkardığım sonuç,evet evlilikte en önemli faktör EŞıN,yok öyle her şeyin mükemmel olduğu bir hayat.Şayet kötü bir sey yaşayıp eşini de karşında görürsen anlarsın o zaman en önemli olan neymiş...tekrar teşekkürler!!!

Hayatta her türlü olumsuzluğa kendini hazırlaman güzel bir şey...

Benim rumuzumun "pespembe " olduğuna bakma sen , hayat ne "toz pembe " , ne de "pespembe " a.s

Ancak şu da var ki , gerçekçi olmanın yanında , hayata yaklaşımımız ne kadar pozitif ve iyimser

olursa ruh sağlığımız o kadar sağlam oluyor... Bir de "iyi düşün , iyi olsun " diye bir söz vardır ...

Gerçekçi ol evet ama bunun yanında pozitifliği de elden bırakma ; yine de iyi düşün ...Kötü olursa

zaten gardını almış olduğun için sorun olmaz yerimseniben Çok üzgünüm çoook

Son düzenleme:
canım evlenince daha iyi anlarsın..

eğer sözü geçen karakterli sert bir eşin ve oğlunu seven bir aile varsa karşında eşin onlara izin verdiği ölçüde konuşurlar seninle.. eşinin bir bakışı bile konuşmayı etkiler...
eşinle beraber gider gelirsin mesafeyi korursun.. sadece eşinle geçinip iyi ollman yeter..
benim eşim bu konuda mükemmeldir...ailesi öyle üzerime düşkün ve iyi niyetlidir ki.. hiçbir şeyi ters anlamazlar söylediğim şey onlara ters bile olsa iyi olur deyip desteklerler.. ama bu eşim sayesinde.. onun beni ne çok sevdiğini değer verdiğini biliyorlar.. mühim olan da bu.

öncelikle bir konuyu kendimce aydınlatayım....
eşimin yanımda olması demek ailesini karşısına alması demek değildir benim nazarımda..kutup oluşturduktan sonra benim yanımda olmasının da bir anlamı yoktur bana göre...
yanında olmak demek yan yana olmak demek, hayata aynı gözle bakmak demektir.
siz eşinizin ailesi karşısında başlı başına bir bireysiniz... sorununuz umarım hiç olmaz... ama olursa dahi bunları eşinize yansıtmadan çözmenizi öneririm... dur bakayım beni seviyor mu ya da bakalım nasıl hareket edecek diye onu sınamaya kalkmayın sakın... bir tarafta ailesi varken karşısındaki kim olursa olsun taraf olmak istemez aklı başında hiç bir insan...
haklı olmak için mücadeleye girmeyin size tavsiyem...

X