Premature Bebekler Bebeğinde böbrek büyümesinden dolayı erken doğum yapan oldu mu?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Ben şuan 32. haftanın sonundayım ve bebeğimin böbreklerinde büyüme var şuan suyu normal ama sanırım suyu azalırsa erken doğuma alacaklar, var mı bu nedenden dolayı erken doğum yapan?

aynı sorun bendede var canım benim tek böbrek allahtan düzeldi cuma günü ögrendim ama bende senin gibi merak ediyorum bu konuyu senin bebegin böbreklerinde büyüme kaç mm.

bebeğinin böbreklerindeki büyüme suyunu azaltacak kadar büyümezse erken doğuma almazlar cnm merak etme.

konu açılalı uzun zaman geçmiş ama böbreklerde büyümeden dolayı amniyon sıvısı azalan arkadaşlar var mı tekrardan gebe kaldınız mı problem oldumu?

konu açılalı uzun zaman geslm çmiş ama böbreklerde büyümeden dolayı amniyon sıvısı azalan arkadaşlar var mı tekrardan gebe kaldınız mı problem oldumu?

slm canım benımde bebegımde 26. haftada bobrek buyumesı tespıt edılmıstı.2 haftada bır kontrole gıttım.en son 32. haftada gıttıgımıde doktor hersey yolunda demıstı ki ben profesore gıdıyordum.aradan 12 gun gectı kontrolume 2 gun vardı.sabahtan aksama kadar bebegın pek hareketını hısetmedım.aslında tekme duyuyordum ama cok azdı.hastaneye gıtıgımde acıl amelıyatta aldılar.cunku su kalmamıstı.bebek zar zor duruyormuş.dogumu baska hastanede yaptıgım ıcın eskı doktoruma kızamadım. sezaryanımı yapan doktor bobrek buyumesı suyu azaltacagını soyldeı.yaklasık34 haftalık dogum yaptım ama bebegım 32 haftalık bebek gelışımındeydı.cok uzulmustum o sıralar.eskı doktoruma kızdıgım nokto bana sadece buyume devam ederse dogumu 38. hatdada sonlandırıız demesıydı hıç suyun azalır falan fılan hıç bahsetmedı .buyume sag bobrekteydı.senden rıcam dıkkatlı ol ımkanın varsa her sureklı kontrole gıt...

bırde su var dogumdan sonra hıc test falan yaptırmadım kesın bobrek buyumesındendır dıyemem erken dogum nedenım hersey olabılr..

slm canım benımde bebegımde 26. haftada bobrek buyumesı tespıt edılmıstı.2 haftada bır kontrole gıttım.en son 32. haftada gıttıgımıde doktor hersey yolunda demıstı ki ben profesore gıdıyordum.aradan 12 gun gectı kontrolume 2 gun vardı.sabahtan aksama kadar bebegın pek hareketını hısetmedım.aslında tekme duyuyordum ama cok azdı.hastaneye gıtıgımde acıl amelıyatta aldılar.cunku su kalmamıstı.bebek zar zor duruyormuş.dogumu baska hastanede yaptıgım ıcın eskı doktoruma kızamadım. sezaryanımı yapan doktor bobrek buyumesı suyu azaltacagını soyldeı.yaklasık34 haftalık dogum yaptım ama bebegım 32 haftalık bebek gelışımındeydı.cok uzulmustum o sıralar.eskı doktoruma kızdıgım nokto bana sadece buyume devam ederse dogumu 38. hatdada sonlandırıız demesıydı hıç suyun azalır falan fılan hıç bahsetmedı .buyume sag bobrekteydı.senden rıcam dıkkatlı ol ımkanın varsa her sureklı kontrole gıt...

koksallisa ben iki doğum yaptım ikisindede bebeğimin böbrekleri büyük görünüyordu ve suyum son noktaya geldiği için sezeryana alındım malesef iki bebeğimide kaybettim şu an bu şekilde bişeyler yaşayanlar var mı ne yaptılar ya da şu an hangi dr seçimi yapıyorlar onu merak ettim bu konuda uzman birini seçmem gerekiyor burdan başından geçen arkadaşların önerilerini aalmak istiyorum

koksallisa ben iki doğum yaptım ikisindede bebeğimin böbrekleri büyük görünüyordu ve suyum son noktaya geldiği için sezeryana alındım malesef iki bebeğimide kaybettim şu an bu şekilde bişeyler yaşayanlar var mı ne yaptılar ya da şu an hangi dr seçimi yapıyorlar onu merak ettim bu konuda uzman birini seçmem gerekiyor burdan başından geçen arkadaşların önerilerini aalmak istiyorum

canım perinatolğa gittinmi peki benim bebeğimdede genişleme var tek böbrekte öğrenci ona gittik perinatoloğlar anne karnındaki bebek anamolalirle ilgilenen kadın doğum uzamanlığınıjn ardından tekrark bu alanda uzmanlık eğitimi aldıklarında anomalilerde daha fazla bilgi ve deneyime sahip oluyolar bizi rahatlattı inşallah bebeğim ve bebek bekleyen herkesin bebeği sağlıkla doğar

r

X