Söz Kesimi kendi aranızda sözlenmek,yüzük takmak

ben hiç doğru bulmuyorum ailelerin haberi olmayan şeyin bir manası yoktur benim gözümde.eğer birbirnize karşı illa bir söz vermek istiyorsanız bunu illa yüzükle yapmanıza gerek yok kalptende yapabilirsiniz...
bir zamanlar semra kaynana demişti pastane sözü diye:)aynen ben de katılıyorum ne o oyle kimsenin bilmediği bir söz aynı liselilerin pastane sözü gibi...

Bayanlar için büyük fedakarlık ama erkekler bunu anlayamıyo...mirmirmirmir

Aşkımı çok özledim ya beklemek kadar kötü bişey daha yoktur senağlama

Burda herkes şu noktaya değinmiş aileler bilmiosa anlamı yoktur. Burda amaç zaten o değil sağ parmağında bi yüzük gördüklerinde soruolar hayırdır nişanlımısın hayır söz yaptık kendi aramızda dediğinde karşı tarafta bunun ciddiliğine inanıo yoksa benim dayımın oğlu vardı benim bilmem kimim vardı bitmek bilmio bu da sorun oluodu çok şükür bu küçük metal parçası işe yaradı :teytey:

ben de taktım 4. ayımızdan itibaren o hiç kaybetmedi çıkarmadı ben unuttum ama (zaten bizim ilişkide kim erkek kim kız bazen karışıyor:)) sonra yenisiyle değiştik ama altın takmadım kendi aramızdakilerde. sonrada işte gerçekten sözlendik ozaman altını taktım. Ama şimdi görüyorum herkes takıyor ha şimdi olsa takmasam da olurdu derim erkeğin parmağına değil boynuna geçirmek lazım o yüzüğü:)))

benimde var bir tek taşım
bana da saçma gelmişti ama
erkek arkadaşım tek taşımı kendim aldım demezsin en azından diye
taktı parmağıma...seviyorumben onu yaa:asigim:

bence kendi aramızda takmak saçma olurdu hep sevgililerim takmak istemişti bana çok kroca geliyodu hiç öle takmaıdm şimdi gerçek söz yüğüz takıyrum

bızde kendı aramızda yaptık erkek arkadasımla.
bızım takmamızdakı amac kız meslek lisesinde okuyorum çıkışa gelen it kopek dıye tabır ettıgımız tıpler laf atmasın sözlü nişanlı gıbı gorunsun dıye. bide aynı mahalledeyız komşular falan sizinde tahmın ettığınız gıbı dedikoducu :KK70:
annemın haberı vardı onunda babası bılıyodu. hatta babası takcaktı ama tanışmak nasıp olmadı urfaya tasındılar.
erkek arkadasım gitmedi tabıkı benı bırakıp =)
yanı bızde taktık ama amacımız bu oldugu ıcın hıç sacma bulmadım =)

biz de taktık aşkımla çıkmaya başladıktan 2 ay sonra ben gümüş alır die tahmin ederken canım aşkım altın sade bi yüzük almış ikimize:):CüvCüv:

bizde 2,5 senedir beraberiz sevgilimle biz 10. ayımızda takmıştık tabi bzim ailelerinde haberi yok:smiley-cool: ama bizim öle süpriz falan olmadı hatta gittik beraber beğenip aldık:asigim:

canım askımla bız cıkmaya basladıktan 1 sene sonra takmıstık.ben bıtaneme dogumgunu süprızı yaptım dıye sevınırken bı baktım askım cebınden yuzuklerı cıkardı :) çok guzel bı duyguyduuuu
ben ozamn unv.deydım sımdıde yanlız yasıyorum severek takıyorum kardeslerımde bılıyo sadece annemın yanında takamıyorum cok cindir:)
annem cıktıgımızı bılıyo ama yuzuk olayı ona ters onu cok ıı anlıyorum canım annem benım
1 senedırde takıyoruz bıtanem hıc cıkarmıyo ben bazen sartlardan dolayı cıkarıyorum.msnımızde elele resmımız var yuzuklerımızın yanı:)
gercek alyanslarımzıı takmaya 2 sene var olsun bırıcıgım ıcın gıden yıllar feda olsun
SENı ÇOK SEVIYORUM BITANECIK SEVGILIM...

Biz yüzük takmadık kendi aramızda.
Takacak olduğumuz zaman ailelerinde haberi olursa daha iyi olur benim için.
Öbür türlü söz falan,komik geliyor bana göre değil.

seven erkek öyle ya da böyle sahiplenıyor işte,
daha ben kımseyle aramda sözlenmedim.. nasip olmadı belkıde,
gercegı nasıp olur elbet bır gun... şanslısınız kızlar bulastırın bana dA:)

olabilir aslında hoş bi durum bence en azından kendiniz için gerçekten ciddi geçici heves olmadığınızın bir simgesi olabilirşakkıdı

bnm erkek arkadşım da lise 2de 1.ayımızda yzük almıştı gümüş bikaç ay taktık sona o kaybednce bnde takmadım bi daha..şimdi tekrar takalım dio 1,5 ay sonra 4,senemizi kutlucaz ama bnm kafam çok karışık kızlar yaaa fisfisfis

Lise 2'de çıkmaya başladığınıza ve 4. yılınızı kutladığınıza göre; lise biteli bir yıl oldu henüz ve ya üniversitenin ilk ya da ikinci yılı veya üniversiteye gitmediyseniz daha okul biteli bir yıl olmuş. Bu ne acele? Çok erken bence böyle şeyler düşünmek için. Ki Lise 'de taktığınız yüzük ie bana inanılmaz geliyor.
O yaşta gençliğin keyfini çıkarıp ama sorumluluk duygusunu da kaybetmeden geleceği planlamak varken; kendinize iyi bir gelecek sağlamak için çaba harcamak ve yaşınızın gerektirdiği tarzda ilişkiler yaşamak varken bu acele niye? İnsan 18 yaşında bambaşka, 30yaşında bambaşka; gün ben gün büyümekte o yaşta gençler. O nedenle ben böyle yüzük takmak gibi bir sorumluluğun altına girmeyi anlayamıyorum. Yaşınızdan büyük şeyler yaşadığınıza birgün gelip çok yanacaksınız, giden gün geri gelmiyor. Ve 30 yaşına geldiğinizde 20 yaşının deli dolu heyecanlarını yaşamak istesenizde o yaşta yaşanmıyor. Acele edip hayatınıza dair kararlar almayın derim bu yaşta.
Mutlu olun, gezin gülün, eğlenin, aşkınızın tadını çıkarın.
Sevgiler.

bitanemle bizde taktık,modelini kendimiz beğendik,sürekli gittiğimiz yerde taktık yüzüklere kurdelemizi taktık ,makası bile süsledim=) birlikte kestik 25.04.2009 tarihinde taktık 22.günlük sözlüyüz:asigim:25 şanlı rakamımız her tarihimizde 25 geçiyor=)çok güzel bir mutluluk allah nazarlardan saklasın
kızlar sizleride tebrik ederim mutluluklar dilerim

Lisedeyken. Sınıfımdaki bi erkek arkadaş başka sınıftan cok ama cok sevdiği kızla aralarında yüzük taktılar.
Hatta öyle bi yüzük merasimi olduki. Bi kafede oldu. Ve tüm arkadaşları vs ordaydık.
Güzel bi andı onlar için.
1 yıl sonra aralarında sık sık tartışmalar sonucu ayrıldı.
Arkadaşım 1 hafta okula gelmedi meğer intihar etmiş hastanede yatmış(telefonuda yok evinide nerden bilcen ki)
Okula geldi perma perişan... Hemen gidip zaman kaybetmeden konuştum.
Ayrıldık her şey bitti. Ben onsuz napıcam falan dedi.
Teselli ettim ama faydası olmadı işte. Olmazdıkide zaten:mymeka:
Bir süre sonra okulu bıraktı. Son yılımızda gelmişti bizi ziyarete buraları terk edip gitmiş.
Kendine başka bi dünya kurmuş. Kızı unuttunmu diye sordum.
Kavuk baglamıyorki yaram unutayım dedi:teselli:
Okuldan mezun olunduktan sonra kızlar bir yerde tesadüfen karşılaştım.
Nişanlandığını söyledi. Patronumla nişanlandım dedi. Ve patronda baya büyüktü.

Bu yüzük işi bunu hatırlatır bana.
Takamam. Zaten birlikte oldugum kişilerdede o hadde gelmeden ilişkimi sonlandırmıştım-tatlicadiarzu-
Morukum bana dogum günümde bir yüzük aldı. Bana hediye ederken işte bu söz yüzümüz vs. gibi sözler etmedi. İyide etti. Yüzüğü parmagıma o an ben taktırmıştım.
Ondan sonrada hiç takmadım:nazar: (anamda gecenelrde gördü iyi mi?:dilcikar: hastayım diye bir şey demedi pek iyileşince napıcam bilmiom:1closedeyes:)

Ne varsa herşeyin hasında vargamyoncuiremsu

ben sıcak bakmıyorum böyle bir şeye. madem kendi aranızda takıyorsunuz aileler bilmiyor takmayın o zaman.sözlüyüz ama kendi aramızda.eee o zaman halen flort zamanındasınız sözlü olmak birşey değiştirmiyor. bence o sözlenmenin nişanlanmanın bile meşru olanı güzeldir.gayri meşru olanını tasvip etmiyorum. o yüzükleri büyüklerin takıp takarken de genç çift için tatlı sözler söylemesi ve büyük bir heyecanla kesmesi bence apayrı birşey.hem sonuçta bu iş cocuk oyuncağı değil hayırlı bir iş ve hayırlı şekilde olmalı.gayrı meşru değil! şimdi kendi aralarında sözlenen insanlar ola ki tartıştı ve ilişkilerini bitirdiler. ee ileride ben sözlendim ve ayrıldım diyebilirler mi acaba ? derlerse aileleri ne der ?diyemezlerse eee yıllardır hani kendi aranızda sözlüydünüz ? v.s v.s v.s

Son düzenleme:
X