Söz Kesimi kendi aranızda sözlenmek,yüzük takmak

bence de süper.birbirine söz veriyosun,isteme merasiminden falan daha anlamlı.bende 1,5 yıldır takıyorum yüzüğümü..tavsiye ederim.

söz yuzugu dıye takmadım..
tek tasım var ama dogum gunu hedıesı olarak aldı askım bana :)

lısedeyken fln guzel gelırdı de sımdı cocukca gelıyoo askımın takmasını cok ıstıyorum ama aıleler arasındaa gercekten sözlenerek !

eşimle nette tanıstık, ilk yanıma geldıkten bi hafta sonra soz yuzuklerımızı takıntık :asigim:
söz yuzugumuzden arkadaslarım ,annem ve teyzelerimin haberı vardı.

hatta iyi hatırlıyorum arkadaslarımın tepkısı çok buyuk olmustu,kendı sevgılıleri reelden tanısıpta 5yıllık flörtte hiç bişey takmamıslardı (sevgılısı takmayınca ,kız ne diyebılırkı)
biz evlendık onlar ayrıldı.. nasip kısmet hersey.

bence çok büyük saçmalık sadece çoçukluk bana göre hiç gerek yok öyle yüzüge felan eger gerçekten seviyorsan senin yüzügn kalbindedir onu takmayla hiç bişey degişmez aileler bilmiycek kimsenin haberi olmıycak sen sözlendim nasıl diyebilrsinki aynı durumda bende vardım şimdiki aklımla ben salakmışım yaa diorum zemuszemus

en sacma buldugum olaylardan birisi de bu..

çevreye büyük aşkı gösterme çabası ve arzusu :)

bence özentiden baska bırsey degıl bu.
aileler bilmeyecekse ,kimsenın haberı oolmayacaksa ne gerek var ki..

''biz öylesine takılmıyoruz tamam mı, birbirimize öyle aşığız ki bundan x bilemedin y yıl sonra evleneceğiz'' deme yollarıdır. ailenin yanına gidildi mi o söz yüzükleri çıkartılır, ama dışarı da illaki takılır, ''başım bağlı'' imajı verilir.

cıkarmayanlar da vardır,benim gördüklerim hep çıkaranlardı..

kısacası saçma..

şimdi bunları yazdım dıye söz yüzüğü takanlar taşlıcak mı beni
:emir_bebek:

bende sevmiyorum o yüzükleri yaa
şimdilerde liselerde cok moda her cıktıkları insanla
takıolar yüzük
gercekten sözlülük nişanlılık döneminin anlamı kalmaz bence tabi
ama evlilik yolunda ilerleyen bi ilişkide erkeğin hediye ettiği tek taş ayrı ona hiiiç lafım yok

biz de takmadik..
hediye olarak yuzuk felan aldik ama ole soz yuzugu manasinda degil.
ikimizin de cici yuzukleri var ama manalari yok
boyle daha rahat hissediyorum ben kendmi
kaldi ki sevgilim de cok karsi boyle seylere.

aramızda söz falan çok komik ya gülüyorum vallaaa.."söz" ün asıl manası ailelerin ögrenmesi çevrendeki insanların ilişkiyi ögrenmesidir.. iki kişi arasında yapılan şey söz deil sadece yüzük hediye etmektir..

erkek arkadaşımla 5 senedir tanışıyoruz 5 ay önce cıkmaya basladık o okul dolayısıyla yanımda olamıyor ben 17 yaşındayım o 20. ben lisedeyim hala yani. yaz tatillerinde havuzda can kurtaranlık yapıyorum.bir sürü ipini koparmış oluyor her gün.asılıyorlar vs.. erkek arkadaşım 1 ay önce kendine bir yüzük alıp takmıştı bulaşmasın kimse diye. Son asılma mevzusunu anlattığımda kızdı ben yanındada değilim her günde havuzdasın sende bir yüzük tak parmağına bulaşmazlar dedi.bugün gittim öyle gümüş bir yüzük aldım alyans değil. taktım yani budur. ikimizinde yüzüğü var ama sözlü falan değiliz.bence olması gerekende bu.

Walla benım sevgilimle yüzügüm var ama hani şu aile arasında yapılan söz yüzügü degil
Ayrıca tek taşımda var gene sevgilimden ancak ne sözlüyüz ne nişanlı maalesef Allah nasıp ederse birgün oda olcak..
Yüzüklerimiz bana göre cok anlamlı cokta degerli .Ve bir ömür saklıycagız insallah.

valla bizde erkek arkadaşımla çıktımaya başladıktan 1ay sonra taktık o bana ben ona aldım hatta :) ve allaha şükür 8senedir parmağımda seneye inşallah ciddisini takacağız bana saçma gelmiyo hani mantıklıda gelmiyoda bilmem sadece bi çocukluk sevinci ama altınını takınca onu çıkaracağımı düşünücede içim acıyo çünkü neler geçirdik o zamandan beri anılar anılarr şimdi gözümde canlandılarrrrr 3ker felan atıldı geri parmağıma girdi altını takılmş olsa şimdiye herşey sonlanmıştı işte bu yüzden seviyorum rahatça çıkar at geri barış geri tak opuyorumnanaktan

bana sacma geliyor.. hatta bazen erkeklerin kızları kandırma yolu gibi de geliyor :) tabii herkes icin soylemiyorum. eve gelip o yuzugu cıkardıktan sonra annemi babamı ailesi yerine koymadıktan sonra ve yakın zamanda dugun yoksa ne anlarım sozlenmekten nişanlanmaktan... :))

Biz üniversitedeyken de böyle şeyler vardı ve bana çok saçma gelmişti, gizli yapıldıktan sonra sözün, nikahın vs nin ne önemi varki? zaten söz-nişan birşeyleri duyurmak adına yapılır, onun dışında sevgililer birbirini mutlu etmek adına sanırım söz yüzüğü takıyorlar, eve gidince de çıkarıp ceplerine koyuyorlar :uhm:

bizde kendi aramızda sozluyuz aldıgımız yusuk benim pargamımı mahfetti takamıyorum degiştircez bizde

ben taktım ama hiç eve gidince cebime koymadım takıldığı andan beri parmağımdan çıkmadı :) ailemde annem biliyordu zaten babamda bişey sormadı

saçma hemde çok saçma ne gerek var ki
söz aile arasında yaşanan bir olay türk örf ve adetlerine göre bu böyle
kendi başlarına karar verip takanları kınıyorum ben
aileye saygısızlık bence

aileye saygısızlık bence

çok abartıyorsun bence zaten bu yüzük takma olayı lise çağarında olan bişey genelde insanın daha fikirlerinin olgunlaşmadığı neyin ne olduğunu bile tam bilmediği zmaanlar aileye saygısızlıkla ne alakası var ben bağdaştıramadım kötü olan ne ha ewet belki saçmadır ama senin bu uslübünde bence bu yüzüğe zamanında çocukluk hevesiyle inanıp takanlar açısından çok büyük saygısızlık bence laflarına biraz daha dikkat et

Özelliğini koruyanlar için güzel bir şey olsa gerek .

Son düzenleme:
aileye saygısızlık bence

uslubuyla yazarsanız fikirlerinize saygı duyabilirim,ama bu halinizle bende sizi kınıyorum..
size ne oluyor derseniz ben de yüzük takıyorum ve bu kadar saygısız bşi yaptıgımı sanmıyorum..

X