Transferde embriyolar rahimden geri çıkma ihtimali varmı

benmine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
78
2
kızlar ben daha önce aşılama yaptırdım .yarım saat filan masada belime yastık koyup dinlendirdi doktor. ama çıkarkende bana senin rahim biraz aşağıya doğru eğimli spermler aktı dedi. bende şimdi tüp bebek transferi sırasında ya embiriyolar geri rahimden çıkarsa diye korkuyorum.böyle bişey olabilirmi sizce.çünkü aşılamadan sonra ayağa kalkınca rahimden aşağıya bişeylerin aktığını hissetmiştim.

hiç böyle birşey duymadım.gerçekten böyle birşey olabilirmi?arkadaşlar bilgisi olan varmı?

Vala ben de duymadım.Ama bence rahim ağzında bir sorun olmalı.Yinede doktoruna danışmayı tavsiye ederim canım

yararı olurmu bilmem ama transfer sırasında doktorumla konuşurken kafamı kaldırdım cevap vermek için yardımcı doktor kafamı tuttu geri yatırdı neden diye sordum bana karın içi basıncını artırır kafanı kaldırman ve rahmi kusturursun demişti sonrada embriyolar rahimden atılır o yüzden rahmin aşağı bakması diye birşey duymadım

eee zaten rahim aşağı bakmıyormu?????????fisfisfis

HıÇ bÖyle bıŞey baŞına gelen varmı.normalde aŞılama esnasında yarım saatlık dınlanmeden sonra ıÇıme konulan yıkanmıŞ spermlerın kalktıĞımda aktıĞını hıssettım ve de gÖrdÜm.benım korkum aynı Şeyın tÜp bebek transferınde olması.ama aŞılamada ultrosonla yapılmadı transfer.ama tÜp ebbekte ultrosona bakılarak yapılıyor.ve bu forumdada hıÇ bÖyle bıŞey bende duymadım.umarım aŞılamadan daha farklıdır bu tÜp bebekte embrıyo transferı

Vala ben de duymadım.Ama bence rahim ağzında bir sorun olmalı.Yinede doktoruna danışmayı tavsiye ederim canım

Arkadaşım rahim ağzında herhangibir problem yok.ama sonuçta aşılam ile aynı işlem yapılıyor hemen hemen. birinde embriyo birinde sperm veriliyor bir kateter yardımı ile.benim merak ettiğim tüp ebebkte transfer dahamı farklı yapılıyor. lütfen tüp bebek yapanlar yardımcı olsun

arkadasım transferım yenı oldu benımde direk tüp bebek yaptırdık yanı asılama hiç olmadı fakat tüp bebekte 2 saat kadar dinlendiriliyo ondan sonra kalktığımda bende de sankı sıvı gelmış gibi oldu bende anlamadım kafamada takılmadı değil bugün trasferımın 9.günü inşallah akmamıstır eşime sorduğumda akmamıstır bence içine sıvı falan sürdülerse o çıkmıştır yürürken dedi bilemiyorum canım

transfer farklı mı yapılıyo diye sormusun o da bi nebze asılamaya benziyodur herhalde sıkısık oluyosun tuvalete bana zor gelmıştı yaa transfer yumurta toplaması kolay olmuştu hiç anlamadım uyudum uyandım

Arkadaşlar ben de hiç böyle bir şey duymadım, ama transferden sonra inanılmaz tuvaletim gelmişti, malum sıkışık olmak gerekiyor. Yattığım yerden bana sürgü verdiler. Ama ben yap yap bitiremedim, başımda da hemşireler bekliyor. Ben hala şır şır devam.. Hepimizin sinirler gergin, hemşireler başladı gülmeye. Benim de zaten sinirler boşalmaya yüz tutmuş, ben de gülmeye başladım. Güldük, güldük. Sonra çok korktum acaba çıkmışmıdır bir şey diye ama çok şükür bir şey olmadı. Şu an hamileyim :) Ama bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazsın lütfen.

ilk defa duydum peki dr bunun bile bile önlem almadan asılamyı nasıl yaptı...........

adam parasını almak için işlem bitene kadar bişey demedi bittikten sonra işte senin rahim yapıın biraz aşağıya doğru verdi spermleri filan dedi.kaç doktora muayne olduysam hepside rahimde veya benden yana hiç bir konuda problem yok dedi.ama sanırım dr beceremedi ve kendini savunmak için böyle bişey yaptı.

adam parasını almak için işlem bitene kadar bişey demedi bittikten sonra işte senin rahim yapıın biraz aşağıya doğru verdi spermleri filan dedi.kaç doktora muayne olduysam hepside rahimde veya benden yana hiç bir konuda problem yok dedi.ama sanırım dr beceremedi ve kendini savunmak için böyle bişey yaptı.

hiç böyle birşey duymadım:1shok: sanırım bazı doktorlar bizim bilgisizliğimizden kendi beceriksizliklerini saklamak için faydalanıyorlar.CADIARZU bence dr spermi iyi veremedi olmadığını anlayınca böyle birşey attı. tüp bebek için aynı doktora gitme ve gittiğin doktora da bu doktorun dediklerini danış derim

Tüp bebek transferinde verilen embriolar gözle görünmeyen hücreler boyutunda. Bu yüzden aktığını falan hissetmek imkansız.Aşılamada ise geri gelen sıvıyı hissetmek nomal tabi.Canım bence senin doktorun becerememiş işlemi. Bence bir dahaki sefere kesinlikle tercih etme derim. Hayırlısıyla hepimiz sağlıkla sıhatle kucağımıza alırız bebişlerimizi. Bende 31 haftalık hamileyim, ve kendimce çok fazla risk atlattım işlemin başından beri. Allah nasip ettiyse oluyor buna kesinlikle inandım canlarım. Herkesin dilekleri kabul olur inşallah.

arkadaşlar bişi sorucam.spermlerin bi kımının dışarı çıkmsı çık normal değil mi?ben eşimle normal yodan birlikte olunca ayklarımı tepeye ddiksem bile hepsi dışarı sızyor.bu normal değil m i?acaba sadece bende mi böle bişi var?ben mikroda yptrdm tutmadı.ya acaba tüplerim mi tıkalı ondan dışarı çıkıo hepsi?ben rahim filmi alan da çektirmedim hiç.tüplerim açık mı kapal mı hiç bilmiyorum.sizce normal mi dışrı çıkması?

arkadaşlar bişi sorucam.spermlerin bi kımının dışarı çıkmsı çık normal değil mi?ben eşimle normal yodan birlikte olunca ayklarımı tepeye ddiksem bile hepsi dışarı sızyor.bu normal değil m i?acaba sadece bende mi böle bişi var?ben mikroda yptrdm tutmadı.ya acaba tüplerim mi tıkalı ondan dışarı çıkıo hepsi?ben rahim filmi alan da çektirmedim hiç.tüplerim açık mı kapal mı hiç bilmiyorum.sizce normal mi dışrı çıkması?

bu tamamen normal bir durum arkadaşım ve tüplerin açık ya da kapalı olmasıyla ilgili değil.

arkadaşlar zaten gene aynı dr gitmem. becerisizliğini ban bağlamaya kalktı. bide üzstüne para verdik adama. yeni bir tüp bebek merkezi ile görüştüm.haziran ayında tüp bebek tedavisine başlıycaz

arkadaşlar bu gayet normal bişey. normal ilişkide de aşılama da da normal fazlalığın dışarı çıkması. Çünkü milyonlarca sperm rahime gidiyor. ve döllenme olması için bunlardan bir tanesi yeterli. Fazla spermler içerde kalmayacak haliyle bi şekilde geri çıkacaktır. Saatlerce ayakları havaya dikip yatsak ta fazlalık bir müddet sonra dışarı çıkar. Bunu kafaya takmanıza gerek yok derim ben.

X