Yumurtalık Tembelliği Olup Tedavi Görenler

canım öncelikle geçmiş olsun bendede aynı sorun vardı geçen ay hamile kaldım çok şükür ilaçlara gerek kalmadan sana bu tür ilaçları önermem şu yüzden bunlar doğum kontrol hapı ve yumurtlamayı tamamen engelliyor sadece düzenli adet olmanı sağlıyor ama yumurtlamana faydası olmuyor bilmiyorum evlimisin çocuk istiyormusun ama değilsen ve ileride evlenip çocuk sahibi olmak istiyorsan değişik tedaviler uygulanıyor önce hormonlarda bi sorun yoksa klomen hapı veriliyor faydası olmazsa rahim filmi ile tüplere bakılıyor ve orada bi sorun yoksa iğne tedavisine geçiliyor ben iğnelerimi almıştım fakat araya terslik girdi yaptıramadım öylece bekliyordu 2 aydır dolapta sonra yurtdışından bi ebeden çay aldım yumurtlamayı destekliyor adeti düzenliyor sanırım gerçekten işe yaradı ilk kullandığım ay hamile kaldım
Mrba .. cayin ismi ne acba. Ve nasl kullndnz

Mrba . adetinz duzenlimydi duzensizmiydi ve klomen gercktn ise yaryrmu doktr bnda yumrtlklrn tmbl calsyr dedi
Merhaba evet adetim düzenliydi her ay olurdum klomen ise yarıyor büyümesini sağlıyor doktorun verdi mi klomen klomen kullanirken takip etmesi gerekiyor sizi

Merhaba,
Ben 15 senelik evliyim. 3 kere hamile kaldım.İlki mol gebelik, diğer 2 si düşükle sonuçlandı.4 sene hamile kalamayınca araştırmaya gittik.Rahimde kan pıhtılaşması olduğunu öğrendim.Bu sefer tüp bebek denedik.Burda da yumurtalarımın çoğalmadığını, benden 10 sene önde gittiğini çocuk şansımın çok az olduğunu öğrendim.İkinci tüp bebek denemem de 4 yumurtam gelişti 2 tanesi transfer edildi.Malesef yine olmadı.Geçen ay adetim geç oldu ve 3 gün sürdü.Doktora gittiğimde hamilesin dedi.Akşam kendim kanda bakmak istedim inanamadım çünkü.Kanda hamilelik çıkmadı.Devlet hastanesine gittiğimde bu bebek kesesi değil pıhtı gibi bişey dedi.Ama ben 9 gün boyunca bebek düşürür gibi kanamam oldu.Ve hala ara kanamam var.Ne olduğunu bi türlü anlayamadım.Cuma günü Bahçeci tüp bebek merkezine gidicem.Doktor ihtimalin az dese de Bi kere daha tüp bebek deniycem.Sonuç yine olumsuz çıkarsa nasıl toparlanırım bilmiyorum ama hayırlısı artık.

Merhaba,
Ben 15 senelik evliyim. 3 kere hamile kaldım.İlki mol gebelik, diğer 2 si düşükle sonuçlandı.4 sene hamile kalamayınca araştırmaya gittik.Rahimde kan pıhtılaşması olduğunu öğrendim.Bu sefer tüp bebek denedik.Burda da yumurtalarımın çoğalmadığını, benden 10 sene önde gittiğini çocuk şansımın çok az olduğunu öğrendim.İkinci tüp bebek denemem de 4 yumurtam gelişti 2 tanesi transfer edildi.Malesef yine olmadı.Geçen ay adetim geç oldu ve 3 gün sürdü.Doktora gittiğimde hamilesin dedi.Akşam kendim kanda bakmak istedim inanamadım çünkü.Kanda hamilelik çıkmadı.Devlet hastanesine gittiğimde bu bebek kesesi değil pıhtı gibi bişey dedi.Ama ben 9 gün boyunca bebek düşürür gibi kanamam oldu.Ve hala ara kanamam var.Ne olduğunu bi türlü anlayamadım.Cuma günü Bahçeci tüp bebek merkezine gidicem.Doktor ihtimalin az dese de Bi kere daha tüp bebek deniycem.Sonuç yine olumsuz çıkarsa nasıl toparlanırım bilmiyorum ama hayırlısı artık.
Rabbim tez zamanda nasip etsin insallah size benimde iki yil sonra oldu sizi anliyorum inancinizi kaybetmeyin rabbim vaktini zamanini biliyor siz inancinizi umudunuzu kaybetmeyin insallah bu sefer olmazsa bir daha ki aya olur .

Beklemek çok zor bende 2 yıldır tedavilerim hep olumsuz tek tesellim Birgün olacağına inanmak yatıyorum kalkıyorum hep aklımda

Merhaba,
Rabbim yardımcınız olsun

Rabbim tez zamanda nasip etsin insallah size benimde iki yil sonra oldu sizi anliyorum inancinizi kaybetmeyin rabbim vaktini zamanini biliyor siz inancinizi umudunuzu kaybetmeyin insallah bu sefer olmazsa bir daha ki aya olur .
Allah razı olsun.Allah evladınıza hayırlı ömür nasip etsin.İnşallah bakalım.

Beklemek çok zor bende 2 yıldır tedavilerim hep olumsuz tek tesellim Birgün olacağına inanmak yatıyorum kalkıyorum hep aklımda
Aslında ben artık olmamasını kabullenmiştim ama şimdi bana tekrar hamilesin dediklerinde bastırdığım duygularım tekrar canladı. 31 yaşındayım fazla da vaktim yok. Allah isteyen herkese hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin inşallah.Allah yardımcımız olsun inşallah

Kzlar bndede yumurta tembelligi varms onceden cikolata kisti var deniliyrdu ama her dktor farkli bsey soyleynce kafam karsti ve en son cok iyi bi dktor buldum ve kist faln olmadigini ve yumurta tembelligi oldugunu soyledi 1.5 yil oldu evleneli ve 1.5 senedir bebegimiz olmuyor dktor cyclo progynova verdi 3 ay kullan aradada hamile kalmaya calis dedi ben son ayima baslicam simdi ama bisey yk daha sizinde aranzda bole olup hamile kalaniniz varmi yada bu hapi kullananiniz varmi

Merhaba, bende yumurta tembelliği var. Yani yumurtam çok az. Normal kadında 15-20 tane olurken bende 1-2 tane oluyo. Bu yüzden hamile kalamıyorum. İki kere tüp bebek denedim olmadı malesef.Normal yolla zaten kalamıyorum.Bana doktorun dediği yumurtalıklarım benden 10 sene önden gidiyormuş. Ben 31 yaşındayım yumurtalarım 41 yaşındaki kadının yumurtaları gibi. Genetik olduğu için yapılacak hiçbirşey yok denildi. Hiç bir ilaç fayda etmez dedi. Doktorum her ay yumurtalarımı toplayıp donduruyor. Geçen ay 1 tane yumurtam vardı. Bu 5 yumurtadan 4 tanesi döllendi çok şükür. Ama rahmimde et beni var. Önce ameliyat alıcam sonra transfer Allah izin verirse Hayırlısı olur inş Eğer seninde benim gibi genetik ise bence doktorunla konuş yaşın ilerlemeden tüp bebek dene derim. Tabi onlar daha iyi bilir.

yumurta tembelliği gebe kalmaya önemli bi engelmi yoksa basit birseymi

doktorum bu ay bana yumurtaların tembel dedi ya 3 senelik evliyim iki yıl vajinismus tum onu çözdük bir yıldır deniyoruz olmayınca doktora gittim klomen tedavisine basladık gecen ay iydi yumurtalarım güzel gelişti kendiliğinden çatladı hatta ama bu ay hiç gelişmemişler çok kafaya takıyorum ya

doktorum bu ay bana yumurtaların tembel dedi ya 3 senelik evliyim iki yıl vajinismus tum onu çözdük bir yıldır deniyoruz olmayınca doktora gittim klomen tedavisine basladık gecen ay iydi yumurtalarım güzel gelişti kendiliğinden çatladı hatta ama bu ay hiç gelişmemişler çok kafaya takıyorum ya
Canım seni çok iyi anlıyorum 4 sene boyunca kapı kapı dolaştım hiçbir sorununuz yok hamile kalın denildi ama kalamıyordum.Kafayı yiyecektim.Bana ilk 24 yaşındaydım sana tüp bebek yapalım uğraşma dediklerinde benim daha yaşım küçük deyip itiraz etmiştim. Keşke rahmimde kan pıhtılaşması olduğunu ve yumurtam olmadığını bilseydim o zaman yapsaydım. Şimdi 31 yaşındayım ve şansım her geçen yıl azalıyor. yumurta tembelliğiyle yumurta olmaması aynı şey değil galiba o konu hakkında fazla bilgim yok.ama sakın peşini bırakma bir de çok fazla kafanı takma stres engelliyor.

teşekkür ederim canım allah yardımcın olsun

Merhaba kızlar bnde de pko. Var yaklasık 4 senelik evliyim ilk üç sene dopum kont korundum 1 seneden beri deniyoruz ilk gittiğimde doktor yumurtalıklar ın tembel dedi gelişmiyomus. Sonra klomen kullandı. Nisan ayında hamile kaldım sonra 8 haftada bebegimin kalbi durdu.kürtaj olmak zorunda kaldım allah kimseye yasatmasın kalp atıslarını duymustum bebeğimin sonra dokktorum 3 ay korunmamı eğer olursa tekrar düşeceğini söyedi sonra kürtajdan 2 ay sonra doğum kont. Kullanırken ( iki üç kete düzensiz almıstim) tekrar hamile kalmışım tabi bn bunu bebeğimi düşürdüğümde anladım sonra tekrardan kürtaj doktorum tekrardan doğumkont. Verdi ve 4 ay korundum bu ay bıraktim ve bu ay adetten sonra 13 vardı bi sonraki adetime kasık ağrısı nedeniyle dr gittim kan tes yaptı feğer 5 cıktı dedi su an gebelik yok adet olmazsan gel bn adetim geçtikten 5 gün sonra. Tekrardan. Test yaprım deger 8.2. Çıktı. Doktor yesti2 gün sonra tekrardan isdedi ama bn dün adet oldum malasef. Genr olmadı. Bu sefer kendilğinden olsun istiyorum tekrarada atnı seyleri yasamak istemiyorummm

X