Yumurtalık Tembelliği Olup Tedavi Görenler

A

ayda88

Ziyaretçi
1,5 senelik evliyim,1 hafta önce doktora gittim ultrasyondan bakıp yumurtalıklarında tembellik var senağlama normal yolla zor hamile kalırsın adet olduğun zaman gel tedaviye başlıcaz dedi,benim gibi olup çoçuk sahibi olanlar varmı?çok üzgünüm,sanki çoçuğumuz olamazmış gibi geliyo bana,netten epey baktım kafam karıştı nasıl bi tedavi uygulanıyo?hamile kalmak imkansıza yakınmı bu hastalıkta şimdiden teşekkür ederim.:1rolleyes:

yumurtanın olması önemli canım.tembelse o bi şekilde çalıştırılır.sen beslenmene ve dr.un dediklerine dikkat et yeter.herşey allah tan.

yumurta varmış ALLAH'ıma şükürler olsun ama işte tembellik varmış inşaallah dediğin gibi olur teşekkür ederim canım :CüvCüv:

1,5 yıldır korunmadın ve olmadımı canım ne kadardır deniyorsunuz bilmiyorum ama adet düzensizliğinde varmı... en azından geç meç yumurtluyorsun ya hiç merak etme olur :)

7,8 aydır korunmuyoruz adet düzensizliği var ama en fazla 1 hafta oynar,inşaallah dediğin gibi olur canım:Saruboceq:

ayyy güzelim o kadar karamsar olmaya ya bende aynı problem çıktı 3,5 yıllık evliyim evliliğin 10. ayından sonra korunmadık sonra baktık olmuyo özel hastaneye gittik hiç bir problem yok dediler ama o testi yaptır bu testi yaptır derken çok masrafımız oldu ve baktık yol katedemiyoruz bıraktık sonra aradan zaman geçti sıradan poliklinik türü bi devlet hastanesine gittim madem problem yok masraf olmasın dedim ama 3 ay sonunda yine sonuç alamadık ve doktor sevk etti, derken acele etmicem araştırıp iyi bi doktora gidicem dedim bi arkadaşım şimdiki doktorumu ısrarla tavsiye etti başladık ve takipte yumurtalar tam büyümeden çatlıyor dedi bi oh çektim çünkü en azından problem belli oldu 3 ay klomen ve estrofem kulladım biraz kilo da yaptı tabi, bu ay tam büyüklüğe ulaştık yani hamile kalmamam için neden yoktu ama bu ayda olmadı bakalım önümüz deki ay inş.ama üzülme dediğim gibi iyi bir doktor bul yumurtan varsa mutlaka büyütür
:))))

ayrıca bebek tedavisine başlayacak arkadaşlara tavsiyem özel hastanelere baş vurmayın problem büyük değilse çünkü tahliller cep yakıyor ve bi çoğu dışarıdan tahlil kabul etmiyor el mahkum olduğu içinde gereksiz bir sürü tahlil istiyorlar özel muaynehanesi olan bi doktor bulun tahlilleri sıra beklerim sıkılmam diyorsanız devlette yok işim olmaz diyorsanız özel labratuar larda yaptırın inanın özel labratuarlar bile özel hastanelerden daha ucuz bu işe başlayınca yol uzun sürüyor masrafları göz ardı edemiyorsunuz bi yerden sonra o yüzden çok para vereceğinize,az dolaşın bence!!!!!

ayrıca benim gibi tedavi görenler varsa cevap yazarsanız sevinirim sonuç aldınız mı? hala bekliyor musunuz? yksa aşılamaya mı başvurdunuz ? fikir alışş verişi yapalım şimden teşekkürler

bende de ayni sorun var canim ben eylulde 4 seneye girecegiz bende bir de adet duzensizligi oldugu iicn doktora gittim orda ogrendim yumurtaligmin yavas calistigini.Hemen doktor tedaviye basladi.Ama bana da ilaclar cok ettki gostermedi.Normale gore cok yavas buyudu.Tabi catlatma icin de igne oldum.Hatta 2 seferde asilama yaptirdim sonuc olumsuz yani anlayacagin.
seni karamsar yapmak istemem ama bende olmadi.Tedaviyi biraktiktan sonra bir dusuk yaptim.Su anda da ben tup bebek dusunuyorum onu da esim dusunmuyor Daha erken diyor.ARkadaslarin dedigi gibi hem maddi hemde manevi yonden tedavi olmak cok zor anlayacagin bu is sabir isi....
SABİR SABİRR....

nezoo cum kaç yaşındasın bilmiyorum ama bencede tüp bebeğe gitme hemen hem olmuyor değil demekki düşük yaptım diyorsun demekki olmuş bi kere yine olur.ben bugün tekrar doktoruma gittim yumurtalar normal büyüklükte artık dedi hatta bu ay ilaç kullanmadığım halde normal seyrindeymiş.tabi bir kaç ay kullanılan ilaçların etkisi sürüyormuş o yüzden seyir aynı gidebilir bir kaç ay daha bu ay kullanmıycam ilaç biraz ara verelim istedik eylülde tekrar başlıycaz büyük ihtimal aşılamaya gidilecek allahım nasib etsede eylüle kadar o sevinci yaşasam inş.hepimiz yaşarız en tez ve hakkımızda en hayırlı olan vakitte.

bendede aynı sorun var arkadaşlar klomen tedavisi ve çatlatma iğnesi kullanıyorum bu ay 2. ayım ilk ay 3 tane çatlatma iğnesinden 2 tansesini kullandım 3. yü vurdurmadı doktorum çünkü çatlamazmış.bu ay ise son çatlatma iğnemide 2 gün sonra vurulacam doktorum yumurtanın çatlıyacağını söledi,yumurtamın büyükülü 21 cm inşallah hayırlısı olur .yaşım24 2. senelik evliyiz sayılır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yazılarınızı başından beri okudum benimde aynı sorunum var.
klomen tedavisi görüyorum ayrıca geçen ayda doktorum 3 tane çatlatma iğnesi verdi, 2 tanesini vuruldum 3.yü yaptırmadı çünkü çatlamazmış yumurtalarım.Bu ay2 tane çatlatma iğnesini vuruldum 3.yüde 2 gün sonra vurulacam, sağ taraftaki yumurtamın büyüklüğü 21 cm olmuş bu ay 3.iğnemi vurulucam inşallah hayırlısı olur ama doktorum aşılama yapalım mı diye sordu bende maliyeti nekadar tutar dedim 750 tl dedi ,iğneleri de ben kendi paramla aldım 750 tl fazla değilmi iğne parasıda yok üstelik kendim aldım.aşılama yapmıyalım diyecem 2 günsonra gidince 2 gün sonra çatlıyacakmış dr öyle dedi ama ben normal olarak denemek istiyorum ne diyorsunuz arkadaşlar.Sizlerinde düşüncelerini almak istiyorum.

nezoo cum kaç yaşındasın bilmiyorum ama bencede tüp bebeğe gitme hemen hem olmuyor değil demekki düşük yaptım diyorsun demekki olmuş bi kere yine olur.ben bugün tekrar doktoruma gittim yumurtalar normal büyüklükte artık dedi hatta bu ay ilaç kullanmadığım halde normal seyrindeymiş.tabi bir kaç ay kullanılan ilaçların etkisi sürüyormuş o yüzden seyir aynı gidebilir bir kaç ay daha bu ay kullanmıycam ilaç biraz ara verelim istedik eylülde tekrar başlıycaz büyük ihtimal aşılamaya gidilecek allahım nasib etsede eylüle kadar o sevinci yaşasam inş.hepimiz yaşarız en tez ve hakkımızda en hayırlı olan vakitte.
insallah canim ya ben ara verdim zaten tedaviye bakalim eylul ekim gibi tekrar dusunuyoruz tabi bu arada hamile kalmazsam:)

slm arkadaşlar bendede aynı sorun vardı ama ben alternatif tıpı denedım ve başarılı oldu bal+tarçın+çörek otunu hergün karıştırıp yedım ve kontrole gıttım yumurtalarımın ii olduğunu soyledı ve adetım benım hep erken oluyordu o ay tam zamanında oldum tavsiye ederım arkadaslar....

hepsinden bir çay kaşıgı. balı bıraz daha fazla eklıyorum ve sabah kalktıgımda ac karna aksamda yatmadan önce yapardım rabbım hepımıze şifa versin...

1,5 senelik evliyim,1 hafta önce doktora gittim ultrasyondan bakıp yumurtalıklarında tembellik var senağlama normal yolla zor hamile kalırsın adet olduğun zaman gel tedaviye başlıcaz dedi,benim gibi olup çoçuk sahibi olanlar varmı?çok üzgünüm,sanki çoçuğumuz olamazmış gibi geliyo bana,netten epey baktım kafam karıştı nasıl bi tedavi uygulanıyo?hamile kalmak imkansıza yakınmı bu hastalıkta şimdiden teşekkür ederim.:1rolleyes:

CANIM SIKMA CANINI BENDE DE PKO VAR VE 2.5 SENEDEN SONRA BEBEK İSTEDİK ŞİMDİDE DOKTOR USG YE BAKTIĞINDA ÇOK TEMBELLEŞMİŞ DEDİ.YANİ ÇOK KORUNMAK Bİ BAKIMA ZARAR.VE KLOMEN KULLAMDIM İŞE YARAMADI GONALF GÖBEKTEN İĞNE OLDUM O DA BÜYÜTMEDİ.SONRA MENOGON 75 LİK VURUNDUM O ÇOK AZ BÜYÜTTÜ 3 MM KDR SONRA MENOGONU 6 GÜN 150 LİK YAPTIM VE 3 ADET İDEAL BÜYÜKLÜĞE GELMİŞ YUMURTAM OLDU.ANLAYACAĞIN BİRAZ ACI ÇEKİYOSUN MASRAF EDİYOSUN AMA YUMURTALIKLAR Bİ ŞEKİLDE BÜYÜTÜLÜYO.BÜYÜMESE BENİM BÜYÜMEZDİ GÜNLERCE AĞLAYARAK DÖNDÜM DOKTORDAN.VE TÜP BEBEKTE KULLANILA GONALF BANA YARAMADI DÜŞÜN YANİ.NEYSE BENİDE BUGÜN AŞILAMAM OLACAK İLK OLARAK.SABAHA KADAR UYKU TUTMADI NE OLUR DUA EDİN BANA ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.:ecrin_bebek: ŞİMDİDEN HERKESE İYİ BAYRAMLAR...:enbuyukkk:

slm arkadaslar adetliyken yumurta tembelliği testi yapılırmı doktora gidicem ama adetliyim bilginiz varmı acaba

ben adetimin ikinci günü gittim ve yumurta tembelliği teşhisi konuldu bellı olur yani

X