Kredi Kartı Mağdurları

asiya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2008
2
0
iyi günler. benim sorum babanın bankadan aldığı kredi ve kredi kartı borçları babanın ölümüyle eşe ve çocuklara kalır mı? diğer bir sorum da baba sağ iken kredi kartı borçlarını ödeyemez ve icralık olunursa banka, eşin veya çocuğun bankadaki parasına el koyarmı? yanıtlarsanız sevinirim. teşekkürler...

Kredi kartı mağdurları lafına karşı olmakla birlikte sorunu cevaplayayım.. :
kredi borçlusunun ölümü ile mirasçıları mirası reddetmezler ise borçtan sorumlu olurlar..2. sorunada aynı şekilde yanıt vereceğim.evet ..borçtan sorumlu olurlar ise mal varlıkları ilede sorumlu olurlar yani bankadaki paraları ve diğer mallarınada borçtan sorumlu oldukları kısım nisbetinde el konulur

Kredi kartı mağduru lafına ben de katılmıyorum. Hiçbirbanka zorla kred kartı vermiyor, ve bu kartla zorla harcama yaptırmıyor.
Sorunuza gelince.. Kredi kartı borcu olan kişi vefat ettiğinde mirasçıları yani eşi ve çocukları reddi miras davası açabilirler. Böylece borçtan sorumlu tutulamazlar, fakat bu durumda vefat edenin hiçbir malvarlığı üzerinde hak iddia edemezler... Babanın mirası borcundan fazla değerdeyse mirası alıp nakte çevirerek borçları kapatabilirsiniz. Ama ortada miras olabilecek bişey yoksa reddi miras davası açarsanız borçtan sorumlu olmazsınız...

benım sorumda bu soruyaa benzıyooo.
Şöyle anlatayım.
benım bı yakınımyakın bı zamanda vefat ettti.yüklü miktrda kredı kartı borcu var.ölen kişinin hiçbir mal varlıgı yok.kendısı resıt olup 3 çocuk annesı ve esınden boşanmış bırı.
ailesının mal varlıgı var ancak sizinde dedıgınız gıbı reddi mıras davası açılırsa .
banka kimden bu parayı temın eder (Devletten mi ??) yoksa borç iptalmi olur.
bilgi verırsenız sevınırım

şunu da eklıyeyım .
ölen kişinin 3 çocugu var dedım.çocuklar yetışkın degıl .okul çagındakı çocuklarrr.
çocuklar yetışkın oldugunda çocuklarından temın edebılıyolarmı ??

Miras kaç yaşıda olursa olsun varislere kalır, reşit değillerse 18 yaşını doldurduktan sonra sorumlu olurlar ve ancak o zaman reddi miras yapılır.

şimdi bı arkadasımla konustum.
diyo ki ; eger ölen kısının ustunde mal varlıgı varsa banka ona el koyar ama hiçbişekılde mal varlıgı yoksa ailesıne sorulur ancak ailesıde reddı mıras haklarını kullanırlarsa.banka bunu devletten temın etmeye çalışır dıoo.
yanı ne yakının çocuklaından nede ailesınden
diooo.ne kadar doğru acaba ???????

X