Erkek İnfertilitesi Enfeksiyon Morfoloji İlişkisi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

meselaney

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
60
5
Merhaba arkadaşlar,

enfeksiyon ile morfoloji arasında nasıl bir ilişki vardır? morfoloji sonuçlarını ve dolayısıyla hamileliği nasıl etkiler? Enfeksiyonun tedavi süresi ortalama ne kadardır? Nasıl bir tedavi uygulanır. Örneğin doktor eşime 2 tane antibiyotik verdi ve 1 ay boyunca kullanmasını sonra da kontrole gelmesini söyledi. ama antibiyotik zaten yan etkisi çok olan bi ilaç,bir de bunun 1 ay kullanılacak olması bende soru işaterleri oluşturdu açıkcası.
Bu konuda bilgi olan arkadaşlar, yardımcı olursanız çok sevinirim.

ben sana kısaca kendi sonuçlarımızdan örnek vereyim. eşimin spermogram testinde lökosit ve yuvarlak hücre sayısı normal değerlerin iki katı çıktı.
dün doktora gittik 5 gün kullanacağı bir antibiyotik verdi bu ilaç ağır ve kesinlikle tıka basa tok karnına içeceksin dedi. ilaç bitiminde tekrar sayım ve morfoloji testi yaptıracak.
benimde ufak tefek problemlerim cıktı hepsini kabaca düşündüğümüzde allah izin verirse herşey yolunda giderse 2 ay kadar bir süreye ihtiyacımız var dedi.
bilmem sana fikir verdimi ilerleyen zamanlarda yazarım ne oldugunu
ama sayı ve hareketlilik ne kadar yüksek olursa olsun enfeksiyon hamileliği engelliyor ve doktorlar buna sorun olarak bile bakmıyor sevgiler.

cevabın için teşekkürler arkadaşım, ben de bu arada üroloji sitelerinini inceledim biraz, morfolojik sorunların sebeplerinden biri de iltihapmış. inşallah en kısa zamanda olumlu sonuca ulaşırız. Rabbim hepimize sağlık sıhhat versin.. :Saruboceq:

merhaba meselaney.Benim eşimde de enfeksiyon vardı.Bir yerden bakteri kapmış.lökosit sayısı 8-10 çıkmıştı.Normali 1-2 imiş.bir seneye yakın antibiyotik kullandı.(en ağır anibiyotiklerden)Bu enfeksiyon sperm hızını ve sayısını düşürüyormuş.3 senedir çocuk istememize rağmen hala bir sonuç alamadık.Aşılama yaptırdık ama sonuç negatif.umarım sizin tedavi kısa sürer.geçmiş olsun.

deniz42, sana da geçmiş olsun arkadaşım, Rabbim hepimize hayırlı haberleri nasib eder inşallah en kısa zamanda. bizde 2 hafta sona kontrole gidcez bakalım durum nasıl? ilaçlar etki etmiş mi

X