Mutfak Püf Noktaları Maydanozu dolapta uzun sre bekletmek.

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
142
41
evet kızlar kayınvalidemden öğrendiğim yeni bişey daha:eek:belki aranızda aynı yöntemi kullanan vardır ama ben ilk kez gördüm ve çok zekice buldum.
en uzun bardağınıza veya uzun bir kaba su koyun ve demet maydanozu çiçek misali içine yerleştirin.bardağıda dolabın kapak kısmına koyabilirsiniz.evet çok uzun süre tazeliğini koruyor maydanozlar.

denicem bende alır almaz doğrayıp kavanoza koyuyorum baya gidiyo

ben de temizleyip ayıklayıp buzluğa atıyorum çıkarınca elimde ufalıyorum ama rengi değişiyor canlılığı gidiyo .. bu iyi bir yöntem saol cnm paylaşımın için..

kizlar bende maydonozu cam kavanoza koyuyorum.epey bir sure bozulmadan bekliyor.
bu yontemide denemenizi tavsiye ederim

bende babannemden öğrenmişitm yapraklarını ayırıp yıkayıp kurumasını bekliyorum ondn sonra bi cam kavonaza koyunca uzun bi süre gidiyor :)

Bende maydanozu ayıklayıp dondurucuya atıp lazım olunca çıkarıyordum ama rengi değişiyor...Annemde aldığı maydanozu direk bir bardak suyun içine koyar çok uzun süre kalır ama dolaba koymaz mutfakta bekler öyle çiçek gibi...Şimdi o derdim yok çünkü bahçemde maydanoz var hemen koparıp koparıp geliyoruma.s

Bende kapaklı cam kavanoza koyuyorum kullanacağım kadarını çıkarıp kullanıyorum, çok uzun süre dayanıyor.
Suda bekletme işi köklü sebzelerde yapılıyor diye biliyordum ben, maydonozdada oluyormuş demek.

kızlar bende şeffaf poşete koyup havasını iyice bastırıp çıkartıyorum veağzını bağlayıp dolaba, tazekalıyor.

X