bebeği kabız olanlar yardım

GNC

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
117
2
kızlar ek gıdaya geçtiğimizden beri sıkıntılarımız bitmedi bebeğim 7,5 aylık oldu hala emmemize devam ettiğimiz için doktor bineron maması değil anne sütüyle karıştırılabilen pirinç maması verdi ama inanılmaz bir kabızlığımız var doktoruma söylediğimde markayı değiştirdi bunların yanında hergün yarım armut ve sebzede veriyorum ama hala kabızız. dün kontrolde dufalak diye bir şurup verdi ve pirinçli mamayı çavdarlı ile değiştirdi. ama ben çok kullanmak istemiyorum şurubu. kullanan varmı aranızda bebeğimin bağırsaklarını tembelleştirmesinden korkuyorum.

o şurubu ben kendim için kullanmıştım uzun süreli kullanımda tembellik yapabiliyor.benim kızımda genelde çok zor yapıyor kakasını.ben kuru kayısıyı haşlayıp blendırdan geçiriyorum pek sevmiyor ama yediği gün rahat yapıyor.bi dene istersen.

canım benim kızımda zaman zaman kabız oluyor.bazen dört beş gün yapamadığı oluyordu.ağlıyordu acıdan artık.bende kendim bir yöntem buldum.şu vitamin verdiğimiz damlalıklar varya ucu yuvarlak olacak ama.işte ona zeytinyağı çek biraz sonra da bebişinin popusunun bir santim kadar içine hafif hafif sık.dikkat et dışarı fışkırmasın.hiç canı acımıyor merak etme.bir saate kadar mutlaka yapıyor kakasını.hemde hiç acımadan.yağ gibi kayıyor yani :eek: bi dene.ilaç vermekten iyidir.bir de bol su içir.eline biberonunu ver kendi içsin.bizimki hiç içmiyordu bende chicco nun plastik biberonunu aldım eline verdim.şimdi lıkır lıkır içiyor.çok faydası var.

mamayi koyu veriyorsaniz ondan da olabilir.cunku ben de kizima veriyorum kivami koyu olunca hemen kabiz oluyor..

X